Späť

Egypt

Destinácie, Červené more

Egypt ponúka neskutočné množstvo možností relaxu po celý rok. Chcete sa vrátiť do obdobia Faraónov, stráviť deň na púšti alebo okúsiť „život pod vodou“? Množstvo dovolenkových destinácii je potom pre Vás to správnou voľbou. Podľa starodávnej povery je Egypt darom Nílu, rieky, na brehoch ktorej vznikla jedna z najstarších civilizácií sveta. Pri návšteve tejto krajiny budete svedkami päťtisícročnej kultúry a histórie. Egypt leží pri Stredozemnom a Červenom mori, na jeho území sa nachádzajú desiatky pamiatok zapísaných v zozname UNESCO.

Potápanie v Egypte

Červené more ponúka unikátnu príležitosť ako sa zoznámiť s tropickým podmorským životom. V kryštálovo čistej vode môžete vidieť žralokov, delfínov, korytnačky, gorgónie. Rozmanitosť Červenému moru určite nechýba, stačí si vybrať jednu z mnohých potápačských lokalít, či už sa rozhodnete pre potápanie v plytšej vode, driftové potápanie, pozorovanie života pri útesoch alebo sa ponoríte za vrakmi. Farebné koraly plné života, fascinujúce hĺbky, podmorské záhrady, lagúny, útesy, jaskyne, vraky, to všetko ponúka práve potápanie v dostupnej destinácii, akou je Egypt.

Na pobreží Egypta môžete nájsť celý rad potápačských centier, ktoré bývajú zväčša súčasťou veľkých rezortov. Najpopulárnejšia je oblasť Hurghada, ktorá leží na západnom brehu Červeného mora, južnejšie od Hurghady pomaly vyrastá nová lokalita - Marsa Alam. Na Sinajskom polostrove je to Sharm El Sheikh a severnejšie od neho leží Dahab, ktorý preslávila potápačmi vyhľadávaná „modrá diera“ Blue Hole.  

Vybrať sa loďou na potápačské safari – liveaboard do Egypta je najlepšou voľbou pre všetkých potápačov dobrodruhov alebo skupinky priateľov.  Dokonalá príležitosť ako sa ponoriť do Červeného mora celou dušou. Na lodi sa vždy nachádza profesionálny personál, ktorý pomáha a dohliada pri každom ponore a stará o váš komfort na lodi.

Fotogaléria

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách