Späť

Liveaboardy

Čo je liveaboard - potápačské safari?

Ak máte radi bezprostrednú blízkosť mora v kombinácii s komfortom alebo luxusom a chcete zažiť čo najviac nových zážitkov pod vodou, potápačské safari je pre vás ako stvorené. Slnko, more, uvoľnená atmosféra, morský vánok a nekonečný kľud môžete zažiť na potápačskej lodi. Na safari sa robia bežne 3-4 ponory denne na rôznych lokalitách, ktoré sú z pobrežia nedosiahnuteľné. Profesionálny sprievodca pod vodou je samozrejmosťou.

Potápačské safari môže trvať 6-15 dní/nocí. Na lodi je zabezpečené pohodlné ubytovanie v prevažne dvojlôžkových kajutách s vlastnou kúpeľňou, s plnou penziou alebo all inclusive, v závislosti od typu lode / destinácie / prevádzkovateľa. Po nalodení loď opúšťa prístav a plaví sa podľa predbežne schváleného itineráru/trasy. Itinerár môže byť počas plavby upravený, vzhľadom na meteorologické podmienky a rozhodnutie kapitána. V prvý deň zvykne prebiehať tzv. check-dive. Potápanie sa začína na druhý deň v zväčšia v skorých ranných hodinách. 

Trasy sú rozmanité a vhodné pre menej skúsených potápačov až po profesionálov. Od koralových záhrad v Červenom mori, hlbokých stien v Sudáne, vrakov v Stredozemnom mori až po divoké vody Indonézie a Tichomoria sa plavia vybrané liveaboardy.

V ponuke sú moderné lode, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre potápačov. Vyškolený a kvalifikovaný personál je vám plne k dispozícii, počas celej plavby sa stará o vaše pohodlie a bezpečnosť. Práve potápačské safari vám zabezpečí pohodové a bezstresové presúvanie sa medzi lokalitami, kedy vy budete práve oddychovať vo svojej komfortne zariadenej kajute, alebo budete tráviť čas v spoločnosti priateľov a spolucestovateľov v salóne či na slnečnej palube.

Liveaboard môže mať kapacitu 10-25 ľudí, v závislosti od typu plavidla. Počas pobytu na lodi sa podávajú 3 teplé jedná denne, najčastejšie formou bufetu, s malým občerstvením medzi ponormi. Voda, káva a čaj bývajú zväčša k dispozícii počas celého dňa, ak nie je uvedené inak. Alkoholické nápoje sa štandardne nepodávajú, ak nie je uvedené inak, sú k dispozícii za príplatok. Výnimočne môže byť účtovaný malý poplatok, ak si priveziete na loď vlastný alkohol. Konzumácia pred ponorom je na liveboardoch prísne zakázaná a striktne sa prihliada na dodržiavanie.

Pre koho je potápačské safari určené?

Pre dobrodruhov jednotlivcov, skupiny priateľov, firemné kolektívy, rodiny. Liveaboard nie je určený len pre potápačov, plavby sa môže zúčastniť aj nepotápač, ktorý môže voľný čas tráviť relaxom, opaľovaním, šnorchlovaním alebo inými aktivitami dostupnými počas plavby.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách