Späť

FAQ

Odporúčame

Čo sú to destinácie?
Destinácie sú oblasti na Zemi, prevažne moria a oceány, nami vyčlenené, pod ktoré sa pridružujú už konkrétne krajiny – lokality. Pri každej destinácii nájdete krátky výstižný popis a členenie na krajiny – lokality.

Ako si vybrať správnu destináciu?
Odporúčame prečítať si popisky k jednotlivým destináciám a lokalitám a vybrať si nielen podľa vášho záujmu, ale prihliadať aj na vaše potápačské skúsenosti. Ak ste práve začali potápať a  prvé skúsenosti len naberáte, vhodné potápanie aj pre začiatočníkov nájdete na pevnine v Egypte, alebo na liveaboarde na trase Safaga, v Turecku (Kas), Thajsku, na Bali alebo na Filipínach. Zvlášť oblasť Tichomoria a Ďaleký východ je vhodný naozaj pre skúsených potápačov. Ak v tom nemáte celkom jasno a nie ste si istý, ktorú destináciu zvoliť, obráťte sa na nás, poradíme Vám.

Liveaboard alebo rezort?
Potápanie z rezortov je vhodné pre všetkých a ocenia ho najmä rodiny s deťmi alebo jednotlivci, ktorí majú voči dobrodružnému liveaboardu na mori veľký rešpekt . Plavba na liveaboarde môže trvať 6-15 dní/nocí. Na lodi je zabezpečené pohodlné ubytovanie v prevažne dvojlôžkových kajutách s vlastnou kúpeľňou, s plnou penziou alebo all inclusive, v závislosti od typu lode / destinácie / prevádzkovateľa.

Ako je to s potápačskou výbavou?
Nie každý potápač má vlastnú výstroj, prípadne jeho výstroj je nekompletná alebo ju so sebou neberie pre batožinové alebo iné obmedzenie. Pri dovolenkách v rezortoch býva požičovňa potápačskej výbavy dostupná na potápačskej základni. Na liveaboarde požičovne nie sú k dispozícii, požičanie výstroje je potrebné dohodnúť vopred.

Môže sa potápačského zájazdu zúčastniť aj nepotápač?
Áno. Ak je to človek, ktorý sa nebude cítiť sám, kým ostatní budú pod vodou. Nie je to nijako obmedzené, niektoré liveaboardy poskytujú vyžitie aj formou nepotápačských aktivít. Najčastejšie to býva šnorchlovanie, návšteva ostrovčekov, kajakovanie a podobne. Pre páry potápač + nepotápač odporúčame však skôr rezorty. Kde sa dá plánovanie ponorov lepšie prispôsobiť podľa vášho programu.

Môžem sa na liveaboard prihlásiť aj ako jednotlivec?
Áno, na liveaboardy sa môžete prihlásiť individuálne. Ak nemáte problém zdieľať kajutu s neznámou osobou, môžete tak ušetriť za sólo miesto na lodi. Ak si želáte samostatnú kajutu, na vyžiadanie vám preveríme obsadenosť lode. Samostatná kajuta býva spoplatnená. Pre jednolivcov odporúčame organizované skupinových zájazdov s naším doprovodom.

Kde nájdem konečnú cenu za zájazd?
Pri každom zájazde uvádzame cenu, vrátane nákladov na dopravu (letenka). Táto cena býva orientačná, a môže sa meniť v závislosti od ceny letenky. Preto radšej nečakajte na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak predraženiu vami vybraného zájazdu z dôvodu stúpajúcej ceny za letenku. Po vyplnení rezervácie zájazdu vám obratom preveríme dostupnosť miesta (liveaboard) alebo rezortu, kontaktovať vás budeme do 24 hodín.

Potrebujem poistenie?
Áno. Pri potápačských zájazdoch je nevyhnutnosťou mať poistné krytie nielen cestovného charakteru, ale dopoistiť sa aj na potápanie. Bežné poisťovne ponúkajú možnosť pripoistenia, ktoré však býva veľmi náklade. My vám zabezpečíme špeciálne potápačské poistenie cez našu agentúru. Ide o presne mierené poistenie na potápanie, ku ktorému si viete vybrať poistné krytie na mieru vašim potrebám. Cestujete a potápať viac krát do roka? Potom určite využite možnosť ročného potápačského poistenia.

Ako prebieha rezervácia zájazdu?
V skratke, pri zájazde vyplním rezervačný formulár. Tím ScubaTravelOnline.com ma bude obratom kontaktovať s ďalšími pokynmi. Všetko prebieha online tak, aby sme Vás odbremenili od zdĺhavých procesov.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách