Späť

Rezorty

Čo je potápačská dovolenka v rezorte?

Individuálny zájazd pre jednotlivcov, páry, malé skupiny, zostavený na mieru podľa požiadaviek klienta. Sieť rezortov a hotelov sme dôsledne vybrali a väčšinu stredísk sme sami navštívili.

Naša ponuka rezortov obopína celý svet. Potápanie z rezortov je vhodné pre všetkých a ocenia ho najmä rodiny s deťmi alebo jednotlivci, ktorý majú voči dobrodružnému liveaboardu na mori veľký rešpekt. A nielen to, ak túžite spoznávať miestnu kultúru, radi navštevujete historické pamiatky, či len tak sa potulujete na mnohých miestach aj nedotknutou a exotickou prírodou, potápačská dovolenka v rezorte, s ubytovaním na pevnine, je pre vás ako stvorená.

Pobyt v rezorte môže trvať 5-14 dní, v závislosti od výberu balíčka / rezortu / destinácie. Súčasťou pobytového balíčka býva pri týždňovom pobyte 5 dní potápania – desať ponorov /2 ponory denne, ak nie je uvedené inak. Ponory sa robia z brehu alebo z príbrežných lokalít z lode. Plán ponorov sa určuje na spoločnom brífingu. Na mieste potápania je skúsený sprievodca pod vodou, ktorý má v skupine max. 6 potápačov, ak to dovoľujú podmienky aj viac. Individuálne ponory bez doprovodu môžu byť k dispozícii na vyžiadanie.

V ponuke máme ubytovanie s potápaním, od menej náročných až po luxusné exotické rezorty a destinácie. Potápanie je zväčša súčasťou ceny pobytu, ak nie je uvedené inak, a je zabezpečené cez miestne potápačské centrum. Potápačské centrum sa väčšinou nachádza priamo v mieste ubytovania, alebo v jeho bezprostrednej blízkosti. Súčasťou potápačských centier býva aj požičovňa potápačskej výstroje a výuka potápačských kurzov.

Typ ubytovania sa môže líšiť v závislosti od výberu destinácie. Prevažne sa jedná o ubytovanie v hoteloch alebo centrách spadajúcich pod potápačské centrum, alebo ubytovanie v luxusných rezortoch s vlastným potápačským centrom. K dispozícii môžu byť apartmány, hotely (prevažne Európa, Stredomorie, Mexiko) alebo bungalovy a vilky (Filipíny, Indonézia, Malajzia, Thajsko, Bali, ...). Strava je zabezpečená tak ako je uvedené pri jednotlivých rezortoch (bez stravy, raňajky, polpenzia, plná penzia, all inclusive).

Pre koho je potápačská dovolenka v rezorte určená?

Pre rodiny s deťmi, skupinky priateľov, páry alebo jednotlivcov, ktorým vyhovuje pevná zem pod nohami, radi spoznávajú okolitú krajinu, kultúru a prírodu. Pre rodiny s malými deťmi alebo skupiny priateľov s nádejnými budúcimi potápačmi, ktorí si môžu potápačský kurz urobiť / dokončiť alebo si len túžia potápanie vyskúšať pod dohľadom profesionálov z miestneho potápačského centra.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách