Späť

Maldivy

Destinácie, Indický oceán

Maldivy - najmenšia Ázijská krajina, s najmenším počtom obyvateľov sa rozprestiera v Indickom oceáne južne od Ázie. So svojou priemernou nadmorskou výškou 1.5 metra sú najnižšie položenou krajinou na svete a tretím najohrozenejším územím, ktorému hrozí zaplavenie z dôvodu klimatických zmien. Limitovaná vegetácia a limitovaný život na ostrovoch sa sústreďuje prevažne do podmorského prostredia. Ostrovné skupiny sú zoradené zväčša do oválu atolov a zo strany od mora ich obklopuje takmer súvislý pás koralových útesov. Podnebie je tropické s dvoma sezónami monzúnov - suchým severovýchodným (apríl-máj) a vlhkým juhozápadným (jún-august). 

Potápanie na Maldivách

Nie nadarmo sú Maldivy označované ako raj pre potápačov. Pod vodou sa ukrývajú rozsiahle korálové záhrady, plné pestrofarebných rýb a živých korálových útesov. Podmorský svet na Maldivách sa skladá z niekoľkých ekosystémov, kde žije viac ako 1100 druhov rýb, 5 druhov morských korytnačiek, 21 druhov veľrýb a delfínov, 187 druhov koralov, 400 druhov mäkkýšov.

Voda v lagúnach sa počas horúcich dní zahreje natoľko, že sa dá potápať aj bez neoprénu. Viditeľnosť môže dosiahnuť niekedy až 50 metrov. Silnejšie prúdy so sebou prinášajú do potápačskej lokality viac podmorského života. Spojenie vynikajúcich služieb s dobrým potápaním zažijete práve na Maldivách. Manty tu prichádzajú až do  bezprostrednej blízkosti. Šedé útesové žraloky, korytnačky, húfy rýb, pestrofarebné koraly, tropické more, celoročne slnečné počasie, je zárukou bezproblémovej relaxačnej dovolenky. Maldivy sú vhodné aj pre nepotápačov alebo ako dovolenka pre celú rodinu.

Fotogaléria

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách