Späť

Kalifornský záliv

Destinácie, Tichomorie

Cortézovo more (známe aj ako Kalifornský záliv) vzniklo asi pred piatimi miliónmi rokov pôsobením tektonických platní. More je vklinené medzi pevninovým Mexikom a polostrovom Baja California, vďaka čomu je chránené a jeho pokojné vody sú skvelé na potápanie. Žije tu asi 900 druhov rýb. Prístupovým bodob k poznávaniu života pod hladinou je mestečko La Paz, ktoré miestni obyvatelia považujú za srdce celého polostrova. 

La Paz s výhľadom na Kalifornský záliv je hlavným mestom štátu Baja California Sur, ktorý sa nachádza v severozápadnom Mexiku, s Tichým oceánom napravo a Cortézovým morom naľavo. Mesto sa nachádza na južnom pobreží Baja California Sur. Ponúka krásne pláže s bielym pieskom, fascinujúce pozostatky koloniálnej éry a jedinečné prírodné krásy. 

 

Potápanie Cortézovo more

Potápanie v Cortézovom mori je hlavne o uškatcoch, ktorí milujúc zábavu a o plávaní so žralokmi veľrybími, mobulami (druhy manty). Cousteau ho nazval „svetové akvárium“ čo v potápačoch vyvolalo celoživotnú zvedavosť skúmať jeho poklady. Cortézovo more sa považuje za jedno z najrozmanitejších morí na planéte. More obýva najširšia škála delfínov a veľrýb na svete, raje, korytnačky a viac ako 900 druhov rýb. Ak máte radi uškatce, potápanie v Cortézovom mori sa Vám bude páčiť, žije tu kolónia uškatcov, ku ktorej sa môžete priblížiť až takmer na dotyk. Tieto roztomilé zvieratká milujú hádzanie kameňov a pozeranie sa na svoj vlastný odraz na lesklých povrchoch - je to ako hrať sa so šteniatkami, ale pod vodou.

Fotogaléria

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách