Späť

Havajské ostrovy

Destinácie, Tichomorie

Havajské ostrovy objavil v roku 1778 britský moreplavec James Cook. Tento americký raj na zemi je vzdialený 3800km od pobrežia Kalifornie. Na ostrove sa nachádza bujná vegetácia, sopky, nádherné pláže, ktoré vyhľadávajú surferi z celého sveta a v neposledom rade sú tu vynikajúce podmienky na potápanie.

Potápanie na Havajských ostrovoch

Viac ako 20% z havajských útesových rýb sa nevyskytuje nikde inde na svete. Okrem týchto endemických druhov budete môcť pozorovať perutíny, delfíny, korytnačky, manty, frogfishe či murény. Veľryby - vráskavce dlhoplutvé migrujú cez územie Havaja od novembra do februára. Lávové tunely, previsy a obrovské krátery dotvárajú veľkolepú kulisu havajským živočíšnym druhom. Fotografov Havaj nadchne v mnohých smeroch, nájdete tu španielske tanečnice, korytnačky, manty či frogfishe.

Užite si bezproblémové potápanie pozdĺž západného pobrežia ostrova na obľúbené lokality akými sú Paradise Pinnacle, Tubestria, The Hive, Turtle Pinnacle a Rob´s Reef. Loďou sa dostanete za hranice bežných tour operátorov, až na najjužnejší bod Havaja a Spojených štátov, ak to počasie dovolí. Na potápačov čaká veľkolepé potápanie v lávových prúdoch.  

Fotogaléria

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách