Egypt safari - Severná trasa

Skupinové zájazdy, Červené more, Egypt
Egypt safari - Severná trasa
Cena od 1799 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • 15.06.-22.06.2024
 • nádherné safari
 • pre všetky úrovne potápačov
 • aj s vrakom SS Thislegorm
Rezervovať

Popis

Príjemná dovolenka v Červenom mori spojená s okružnou plavbou na potápačskej lodi v oblasti severného Červeného mora. Plavidlo poskytuje ubytovanie o kapacite 24 osôb. Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových klimatizovaných kajutách (vlastná sprcha a wc). K dispozícii je tiež lodný bar, klimatizovaný salón, krytá potápačská paluba a horný sun-deck. O pohodlie sa stará profesionálna posádka a profesionálny potápačský doprovod. Stravovanie – plná penzia formou švédskych stolov, nealkoholické nápoje a snacky.

Potápanie v oblasti garantuje rôznorodosť lokalít od stŕmych koralových svahov, týčiacich sa zo stámetrových hĺbkok, cez vraky až po pohodové útesy s bohatým životom v priemerných hĺbkach 18m. Vhodné pre všetky úrovne potápačov. Možnosť zvýšenia kvalifikácie na lodi so slovenským inštruktorom!

M/Y Sea Legend

Loď meria 42 m, je vyrobená z ocele a ako všetky lode Dive Pro Liveaboard bola navrhnutá s ohľadom pre potreby potápačov. V 16 dvojlôžkových kajutách sa pohodlne ubytuje 32 osôb. Všetky kajuty majú klimatizáciu a vlastnú kúpeľňu (WC/sprcha). Priestranný salón, ktorý má oddelenú jedáleň a salónik s barom, ponúka klimatizáciu, DVD/TV/video a hudobný systém. Priestranná terasa na opaľovanie ponúka tienené miesta na sedenie a matrace na opaľovanie, aby si všetci hostia oddýchli a užili si čas medzi ponormi.

Program zájazdu

 1. deň: odlet Hurghada, transfer do prístavu, nalodenie
 2. deň: plavba a potápanie
 3. deň: plavba a potápanie
 4. deň: plavba a potápanie
 5. deň: plavba a potápanie
 6. deň: plavba a potápanie
 7. deň: plavba a potápabie
 8. deň: check-out z lode, odlet z Hurghady

V cene zájazdu je zahrnuté:

spiatočná letenka Bratislava/Viedeň-Hurghada, transfery z letiska na loď a späť, 6 dní plavby na lodi s plnou penziou, káva, čaj a nealkoholické nápoje, ubytovanie v 2-lôžkových kajutách s vlastným soc. zariadením, potápanie 3-4x denne so sprievodom, prenájom fliaš + plnenie vzduchom, záťaže, vstup do národných parkov,  poistenie CK proti insolventnosti

V cene zájazdu nie je zahrnuté:
 cestovné poistenie (cca 20 - 75 €), potápačské poistenie (napr. Diveassure 69 € / rok), alkohol, požičovné potápačského výstroja okrem uvedeného (napr. full set BCD, dýchací set, neoprén. oblek - 135 €/týždeň), plnenie nitrox

Povinné doplatky:

 • 150 € vstupy do národných parkov, poplatky maríne
 • 25 € víza (resp. podľa aktuálnych sadzieb krajiny)
 • 70 € bakšiš

Fakultatívne doplatky:

 • 125 € / os. doplatok za kujutu na main deck
 • 185 € / os. doplatok za kujutu upper deck
 • 600-750 € single kajuta (podľa typu kajuty) 
 • 70 € nitrox / týždeň
 • 40 € 15 l fľaša / týždeň

Poznámky v výstroju:

 • potápačský počítač povinný
 • dekobójka a potápačské svetlo - odporúča sa
 • hliníkové fľaše - DIN a INT


Technická špecifikácia

Rok výroby: 2019
Kategória: Motorová jachta
Registračný prístav: Safaga, Egypt.
Rozmery: Dĺžka 42 m, Šírka 9,75 m
Materiál trupu: oceľ
Materiál nadstavby: Drevo
Posádka: 12 osôb: kapitán, strojný inžinier, 2 hlavný kuchár, 2 čašníci a 6 námorníkov.
Motory: 2 x Doosan, každý 1000 HP
Rýchlosť: 14 uzlov
Generátory: 3 (1 x 175 KW - 1 x 140 KW - 1 x 60 KW Super tichý)
Kompresory: 3 x Coltri 315 lt.
Nitrox: Nitroxový membránový plniaci systém
Zodiac: Dvojrýchlostný čln 6,5 m, 2 prívesné motory 40 HP každý.
Bezpečnostné vybavenie: Výstražný a hasiaci systém; hasiace prístroje; záchranné vesty v každej kabíne; dva bezpečnostné rafty po 25 osôb.
Sladká voda: Odsoľovacia jednotka na 22 000 l. sladkej vody. + 2 výrobníky vody 8000 l za deň
Navigácia a komunikácia: VHF rádio, DSC, GPS, radar, echo hĺbkomer. Epirb
Počet palúb: 4
Počet pasažierov: 32
Ubytovanie: 16 x dvojlôžkových kajut s klimatizáciou a vlastným sociálnym zariadením. (8 kajút na prízemí, 4 kajuty na hlavnej palube, 2 kajuty na hornej palube s a 2 novomanželské suity)
Vybavenie salónika: Oddelený salónik, Klimatizácia, Bar, Chladnička, TV, Hudobné ozvučenie, DVD
Stravovanie: Samostatná reštaurácia, klimatizácia

Informácie o liveaboarde:

 • Kapacita: 32
 • Posádka: 10
 • Kajuty: 16
 • Dĺžka: 42 m
 • Šírka: 9,75 m
 • Elektrina: 220V
 • Camera rooms: 
 • Kurzy:
 • Požičovňa:
 • Strava: plná penzia
 • Vírivka:
 • Bar: áno
 • Jedáleň: áno

Všeobecné informácie:

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 30°C
 • Teplota vody: 26-29°C

Potápanie

Červené more - Sever
Smerom od severu na východ Sinajského polostrova sa rozprestiera Tiranská úžina. Jej súčasťou sú štyri koralovú útesy: Gordon, Thomas, Woodhouse Jakcson ReefGordon reef pozostáva z koralových vežičiek  obkolesených piesočným dnom, na ktorom je možné niekedy pozorovať spiacich žralokov. Koraly v tejto časti sú krásne farebné a zachovalé. Život tu nie je až tak bohatý ako v ostatných častiach Tiranu, ale narazíte tu na obrovské murény, papagájovce, snaperov, napoleónov. Thomas Reef pozostáva z hlbokých kaňonov a je najmenším útesom na Tirane. Rastú tu najkrajšie mäkké koraly v okolí celého Sinajského polostrova. Morský život sa tu sústreďuje prevažne na plytčinách.  Woodhouse Reef je tiahnuci sa útes zo severovýchodu na juhozápad. Veľmi časté sú tu prúdy, ktoré vytvárajú skvelé podmienky na driftové potápanie. Vyskytujú sa tu aj pelagické druhy - tuniaky, snaperi, kance a stovky útesových rýb. Na severnom okraji Jakson reef leží vrak nákladnej lode, z ktorej sa zachovalo už len torzo. Útes je obrastený krásnymi mäkkými aj tvrdými koralmi a vyzdobený je gorgóniami. Silný prúd do oblasti prináša živiny, vďaka čomu sa tu zdržujú aj pelagické druhy - barakudy a občas aj žraloky. 

Na samom juhu sinajského poloostrova v Egypte sa nachádza Národný park Ras Mohamed. Je to najstaršie egyptské chránené územie, ku ktorému patria aj ostrovy Tiran a Sanafír, od roku 2017 patriace Saudskej arábii. Park sa skladá z dvoch častí, pevninskej a morskej. Morská časť parku leží vo vodách Suezského zálivu na západ a Tiranského prielivu na severe a východe - je známa predovšetkým svojimi korálovými útesmi, ktoré poskytujú útočisko množstvu živočíchov, ako sú napríklad korytnačky, barakudy, manty, dugongy alebo žraloky. V pevninskej časti parku, ktorá má púštny charakter, je možné pozorovať množstvo vtáctva.

Najbohatšiu koralovú záhradu v národnom parku Ras Mohamed má Yolanda Reef. Stena zvažujúca sa do hĺbky 12-20 metrov tvorí plato, ktoré je pokryté drobnými vrcholkami s farebnými mäkkými koralmi a bohatým morským životom. Lokalita je pomenovná podľa vraku nákladnej lode Yolanda, ktorá tu stroskotala v roku 1980. Morské búrky a prúdy torzo lode postupne odniesli až do hĺbky 180 metrov. Na plytčinách možno vidieť zachovalé časti nákladu. Loď prevážala sanitu, preto je tu možné vidieť pozostatky umyvadiel, rúr, toalety, a pod., ktoré sa za množstvo rokov stali domovom morských živočíchov. 

Vrak SS Thislegorm
Vrak Thislegorm patrí k najpopulárnejším a pre mnohých aj najlepším vrakovým potápaniam na svete. Britská ozbrojená námorná loď SS Thislegorm sa potopila počas 2. svetovej vojny na ceste z Glasgowa do Alexandrie. Loď prepravovala lokomotívy, tanky, motocykle a mnoho ďalšieho vojnového vybavenia. Vrak objavil svetoznámy bádateľ Jacques-Yves Cousteu na základe informácie od miestneho rybára, ktorému sa podarilo z útrob lode vytiahnuť motorku, kapitánsky trezor a lodný zvon. Vrak je vo veľmi zachovalom stave a je dostupný aj na penetráciu. Vo vnútorných palubách lode sa stále nachádza prepravovaný náklad - nákladné automobily, pušky, čižmy, motocykle. V prípade dobrej viditeľnosti je možné na ľavom boku vidieť aj lokomotívu. Okolie vraku priťahuje množstvo druhov rýb, medzi ktorými môžete vidieť aj barakudy, tuniaky, perutínov a pozor si treba dávať na ťažko viditeľných odrancov, občas priplávajú aj korytnačky. Pre potápanie vo vraku platí v Egypte výnimka, kedy môžete použiť rukavice. Vrak SS Thislegorm je pre hĺbku a prúdy dostupný len skúsenejším potápačom, pre možnosť penetrácie si prídu na svoje všetci milovníci vrakového potápania. Vrak leží v hĺbke 21-30 metrov (vzdialenosť od Sharm El Sheikhu 4h loďou).

Vraky na Abu Nuhas
Dno Červeného mora je pohrebiskom niekoľkých ďalších významných vrakov. Štyri sa nachádzajú pri útese Abu Nuhas, kadiaľ povedie Severná trasa. Na dne odpočíva grécka prepravná loď GIANNIS D, ktorá narazila na útes 19 apríla 1984 a na to sa potopila. Teraz odpočíva v na dne v hĺbke 27 metrov a poskytuje útočisko podmorskému životu. Vrak je sa dá bezpečne penetrovať, nachádza sa tu dosť východov. Celý vrak leží v 45 stupňovom uhle. Parník CARNATIC narazil to útesu v roku 1869 a potopil sa deň po náraze Leží v hĺbke 26 metrov. Vrak je rozlomený na dve časti. Kapitánsky mostík je obrasteným farebnými mäkkými koralmi a tvorí perfektnú kulisu pre fotografovanie. Vrak CARNATIC je prístupný aj na penetráciu.

Program je orientačný môže sa zmeniť kvôli počasiu alebo iným podmienkam ohrozujúcim zdravie ľudí alebo lode.

 

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
15.06. – 22.06.202471 799,00 EURvoľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 15. 6. 2024 do: 22. 6. 2024 za cenu: 1 799,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

15. 6. 2024
22. 6. 2024
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách