Shagra Village

Rezorty, Červené more, Egypt
Shagra Village
Cena od 705 €* bez letenky a poplatkov
 • 7 nocí, 5 dní potápania
 • rôzne varianty ubytovania
 • dostupné celoročne
 • vhodné pre rodiny aj väčšie skupiny
Rezervovať

Popis

Oblasť Marsa Alam bola donedávna spomínaná ako bývalá rybárska dedina na pobreží Červeného mora s nie príliš rozvinutým turizmom. Marsa Alam je malé turistické mesto, ktoré sa začalo pomaly rozvíjať. Možno aj práve vďaka tomu patrí medzi neprebádané a nezničené lokality, hlavne čo sa potápania týka. Oblasť donedávna navštevovali vášnivý potápači, ktorí počas svojho pobytu prespávali v stanových  kempoch.  Nedávno bolo postavené nové letisko, ktoré je súčasťou oblasti Port Galib, kde sa nachádza novovybudovaný prístav. Lokalita postupne ožíva aj novými obchodnými galériami, ktoré dopĺňajú zábavné podniky, reštaurácie.

Ubytovanie Marsa Shagra

Marsa Shagra je atraktívnou zmesou luxusu a prírodnej krásy príjemným miestom na potápanie. Nachádza sa 253km južne od letiska v Hurghade, 40km od letiska v Marsa Alam a 20km severne od mesta Marsa Alam. Ideálne miesto pre preskúmanie hlbokého juhu.

Marsa Shagra je rušná a obľúbená prímorská dedina v Marsa Alam. Je domovom jedného z najkrajších útesov v Červenom mori. Vhodné pre potápačov ale aj šnorchlistov, domáci útes je plný hojného morského života, korytnačky, útesové žraloky a niekedy sa tu objavia aj delfíny. Fascinujúci podmorský svet Červeného mora, ruiny dávnych civilizácii, história regiónu Červeného mora, to sú dominanty tohto čarovného miesta. Ak ste ešte nemali príležitosť navštíviť južný Egypt, Marsa Shagra je rozhodne tým pravým miestom.

Súčasťou rezortu je potápačské centrum, barokomora, pripojenie na WiFi, práčovňa, futbalové ihrisko, basketbalové ihrisko, volejbalové ihrisko, masáže, kajaking, detské ihrisko, parkovanie, reštaurácia. V dostupnej vzdialenosti je bankomat, aquapark, supermarket, lekáreň a kite surfing na Wadi Lahami.

Marsa Shagra ponúka päť typov ubytovania s program all inclusive. V reštaurácii sa podávajú raňajky, obedy a večer formou bufetových stolov aj s vonkajším grilovaním.

1. Ubytovanie v stanoch
Pre pravých dobrodruhov, ktorí si nepotrpia na luxuse a prepychu je možnosť vyskúšať si ubytovanie v stanoch, ktoré sú charakteristické pre Marsa Shagra. Stany sú umiestnené na pláži a majú rozmer 3,5x3 metre. V stane sa nachádzajú dve lôžka, ručne vyrobený nábytok, osvetlenie, elektriské zásuvky a posedenie. K dispozícii je spoločná kúpeľňa a sociálne zariadenia. Uteráky a osušky sú k dispozícii na recepcii za malý poplatok.

2. Kráľovský stan
Najpopulárnejší typ ubytovania v Marsa Shagra je nepochybne kráľovský stan. Interiér s rozlohou 5x5 metra je doplnený o manželský posteľ alebo dve oddelené lôžka. V stane sa nachádza minibar s nealkohlickými nápojmi, písací stôl, ventilátor a vonkajšie posedenie, len pár metrov od pobrežia. K dispozícii je spoločná kúpeľňa a sociálne zariadenia, ktoré čistia každých 30 minút. Uteráky a osušky sú k dispozícii na recepcii za malý poplatok. Kráľovský stan je s garantovaným výhľadom na more.

3. Chatky
Jednoduché domčeky so strechou majú jednu izbu s rozlohou 3,5x3,5metra. Sú postavené na pláži, neďaleko od pobrežia no i tak ponúkajú ničím nerušený výhľad na more. Chatky sú vybavené samostatnými lôžkami, nočným stolíkom s lampou, šatníkovou skriňou a ventilátorom. K dispozícii je spoločná kúpeľňa a sociálne zariadenia, ktoré čistia každých 30 minút. Uteráky a osušky sú k dispozícii na recepcii za malý poplatok.

4. Domčeky
Jednoizbové domčeky majú izbu s výhľadom na jednej strane na hory a z druhej strany na Červené more. K dispozícii sú terasy na oboch stranách s posedením. Domčeky majú rozmer 4x6metrov s vybavené sú manželskou posteľou alebo jedným lôžkom, šatníkovou skriňou, toaletným stolíkom a ventilátorom. Tento typ ubytovania má vlastnú kúpeľňu. K dispozícii sú aj uteráky. Plážové osušky sú dostupné na vyžiadanie a za malý poplatok.

5. Deluxe Domčeky
Najvyšší štandard ubytovania Marsa Shagra je v Deluxe domčekoch, ktoré majú výhľad na veľkolepé hory a na Červené more z druhej strany, s terasou na oboch stranách. Domčeky majú rozmer 4x6 metrov a majú manželskú posteľ alebo jedno lôžko. Vybavené sú šatníkovou skriňou, toaletným stolíkom, klimatizáciou, digitálnym trezorom, mini barom, varnou kanvicou na prípravu kávy a čaju a niektoré majú LCD televízor. Tento typ ubytovania má vlastnú kúpeľňu. K dispozícii sú aj uteráky. Plážové osušky sú dostupné na vyžiadanie a za malý poplatok.

Ďalšie aktivity: kajaking, volejbal, masáže, šnorchlovanie

Informácie o rezorte

 • Izby: nie je uvedené
 • Bungalovy: nie je uvedené
 • Chladnička: v popise
 • Trezor: v popise
 • Klimatizácia: v popise
 • Internet: áno
 • Bazén: nie
 • Reštaurácia: áno


Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 30°C
 • Teplota vody: 26 - 29°C
 • Letisko: Marsa Alam (RMF), Hurghada (HRG)

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: nie je uvedené
 • Domáci útes: Áno
 • Potápanie z lode: Áno
 • Potápanie z pobrežia: Áno
 • Nitrox: Áno
 • Technické potápanie: Nie
 • Teplota vody: 26 - 29°C
 • Viditeľnosť: 20 - 50 m
 • Sezóna: celoročne

Potápanie

Hlavným dôvodom návštevy oblasti Marsa Alam je potápanie a šnorchlovnie, vďaka novo-vybudovaným hotelom sa oblasť môžete tešiť z väčšieho prílivu potápačských nadšencov.  Pobrežie Marsa Alam je obrovský živý útes, kde sa nachádza množstvo kvalitných potápačských lokalít. Lokalita Elphinstone je známa výskytom žralokov kladivárov, z pobrežia Marsa Alam je teraz dostupný aj Dolphin Reef a známy St. Johns Reef. Pri potápaní môžete naraziť aj na vzácneho morského cicavca – dugonga.

Elphinstone Reef
Stena zvažujúca sa do hĺbky 70 metrov je známa pre svoju mystiku. Obrastená je živými koralmi, sasankami a gorgóniami. K videniu tu môžu byť aj pelagické druhy rýb, ktoré sa sem prichádzajú kŕmiť, ďalej tu môžeme pozorovať delfínov, strelcov, gruperov . Severná plošina je domovom skupiny žralokov kladivárov, ktorým robia spoločnosť oceánske žraloky, barakudy, veľké tresky a tuniaky.

Shaab Samadai
Útes v tvare podkovy s plytkou priezračnou lagúnou kde sa zdržiava skupina delfínov. Niekoľko ponorov je možné absolvovať aj na vonkajšej stene útesu, kde sa nachádzajú vrcholky pokryté morskou trávou obývané húfmi útesových rýb.

Deadalus Reef
Obrovský okrúhly útes s majákom je vzdialený 40 kilometrov od pobrežia a  poskytuje vynikajúcu príležitosť pre pozorovanie veľký pelagických rýb v okolí stŕmych stien s množstvom rôznych druhov farebných rybičiek a koralov. V oblasti sa môžu vyskytovať silné prúdy.

Shaab Sharm (Gota Sharm)
Veľký útes s masívnymi stenami, kde sa v lete vyskytujú kladivári a útesové žraloky, počas celého roka sa tu zdržujú grupery, barakudy a húfy útesových rýb. V oblasti sa môžu vyskytovať silné prúdy.

Abu Galawa
Útes pozostávajúci z koralovej záhrady na severnej strane a vrakom starej lode obrastenej množstvom živých koralov.

Shaab Mansour (Shaab Maksur)
Ponory sú možné na južnej aj na severnej časti plošiny, kde sa vyskytujú prúdy podporujúce rast všetkých typov koralov. Zdržujú sa tu žraloky, napoleóni a tuniaky.

Dolphin reef
Obrovská koralová bariéra obkolesuje lagúnu, kde môže byť pozorovaná skupina kladivárov a veľké tuniaky.

Zabargad
Oblasť sa skladá z množstva kopcov vystupujúcich nad morskú hladinu, obkolesená je lagúnou a útesom. Nachádza sa tu niekoľko vrakov, koraly a útesové ryby. Zaujímavosťou je, že starí Egypťania v tejto oblasti voľakedy ťažili drahé kamene.

Rocky Island
Masívne skaly prečnievajúce nad morskú hladinu ponúkajú pod vodou nezabudnuteľnú scenériu Červeného mora. Stŕme útesy zvažujúce sa do hlbiny, prúdy, živé koraly a častý výskyt pelagických druhov rýb robia túto lokalitu nezabudnuteľnou.

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Momentálne nie sú naplánované termíny, vyberte si vlastný termín nižšie a my Vám vypracujeme dovolenku na mieru.

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách