Chorvátsko - Krk
Cena od 410 €* vrátane dopravy a poplatkov
 • 30.9.2020-4.10.2020
 • predĺžený víkend
 • fakultatívne potápanie na vzdialené lokality
 • veľmi obľúbené
Rezervovať

Popis

Pre tých, ktorí by sa radi rozpotápali, či pre tých, ktorým práca nedovolí uvoľniť sa z nej na týždeň či viac, tu máme veľmi praktické a príjemné riešenie vo forme krátkeho potápačského predĺženého víkendu v Chorvátsku na ostrove Krk.

AKTUÁLNA INFORMÁCIA PRI NÁVRATE Z CHORVÁTSKA NA SLOVENSKO

Po návrate z rizikovej krajiny sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Laboratórnej diagnostike na ochorenie COVID-19 je osoba povinná sa podrobiť najskôr v piaty deň izolácie v domácom prostredí. Po dobu domácej izolácie podľa predchádzajúcej vety sa táto nariaďuje i osobám žijúcim s ňou v spoločnej domácnosti. Alternatívne, k hore uvedeným povinnostiam registrácie a izolácie v domácom prostredí musia byť tieto osoby schopné po vstupe na územie Slovenskej republiky preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 vykonaným v laboratóriách mimo územia Slovenskej republiky, nie starším ako 72 hodín.

Aktuálnu epidemiologickú situáciu v Chorvátsku si môžete pozrieť tu: https://www.croatiacovid19.info/ Ostrov Krk spadá do severnej časti - Istria / Kvarner.

Krk

Je najväčším ostrovom v Jadranskom mori s členitým pobrežím, čistým morom a miernou klímou. Návštevníkom ponúka nedotknuté prírodné krásy a malebné mestečká. Má veľmi bohatú históriu, vďaka ktorej mu patrí zvláštne miesto v chorvátskych dejinách. Ostrov je v stálom spojení s pevninou Krčským mostom, s ostrovmi Cres ( a ďalej na ostrov Lošinj) a Rab trajektom, nachádza sa tu aj medzinárodné letisko.

Program predĺženého víkendu 30.9.- 4.10.2020

 1. deň, streda - odchod z BA o 17.00h, ubytovanie
 2. deň, štvrtok – 2 x potápanie z lode
 3. deň, piatok – 2x potápanie z lode
 4. deň, sobota – 2x potápanie z lode
 5. deň, nedeľa – 2x potápanie z lode, check-out, večer odchod

cena zahŕňa:
4 noci ubytovanie v apartmánoch bez stravy, 2 ponory denne z lode, plnenie fliaš vzduchom, prenájom záťaže, poistenie CK proti insolventnosti

cena nezahŕňa:
doprava do Chorvátska, stravu, poistenie, zapožičanie výstroja (okrem olova a fliaš), poplatok za potápanie na vzdialených lokalitách 5 € / os. / deň

fakultatívne možnosti: 

 • 410 € potápač s dopravou (počet miest limitovaný)
 • 330 € potápač bez dopravy
 • 180 € základný zájazd pre nepotápača s dopravou
 • 100 € základný zájazd pre nepotápača bez dopravy

Ubytovanie

Uytovanie je v priestranných a pohodlných apartmánoch 250 m od mora a 100 m od potápačského centra. Každý apartmán má kapacitu 4-6 osôb a nachádzajú sa v ňom dve spálne, kuchyňa s jedálenským kútom, kúpeľňa so sprchovým kútom a terasa s výhľadom na more.

Všeobecné informácie:

 • Sezóna: máj-október
 • Teplota vzduchu: 26°C
 • Teplota vody: 20°C

Potápanie

Potápať sa budeme z potápačskej základne neďaleko mestečka Krk, ktorá je plne vybavená na organizované potápačské tripy vhodné pre rôzne úrovne potápačov - od začiatočníkov až po technických potápačov používajcich trimix. Potápanie je možné na tridsiatich vybraných lokalitách ostrovov Krk, Plavník, Malý Plavník, Cres, Kormat... vrátane potápania na vraku lode Peltastis. Jedná sa o vrak potopenej nákladnej lode s dĺžkou 70 m. Vrak leží v hĺbke 32 m. Vrak Peltastis - tento vrak gréckej nákladnej lode patrí medzi potápačské vychtávky okolia ostrova Krk. Loď sa potopila v roku 1968 po náraze na skaly v blízkosti zátoky Klimno. Dĺžka vraku je 60 metrov, začína sa predným stožiarom v 8 metroch,  mostík je v 21 metroch a vrtuľa v 31 metroch. Viditeľnosť závisí vo veľkom rozsahu na počasí, takisto je tu možný výskyt prúdov.

Preprava na potápačské lokality sa uskutočňuje loďou, ktorej strešnú časť je možno využiť na opaľovanie a vnútorná časť lode je dostatočne priestranná na ukrytie pred vetrom alebo prípadným dažďom. Spravidla sa organizujú dvojponory, medzi ktorými je dostatočne dlhá prestávka na odpočinok, ktorý sa dá využiť na kúpanie, opaľovanie alebo občerstvenie.

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
30.09. – 04.10.20204410,00 EURvoľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 30. 9. 2020 do: 4. 10. 2020 za cenu: 410,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

30. 9. 2020
4. 10. 2020
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách