Malta - St. Paul's Bay
Cena od 1390 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • 14.11.2023 – 19.11.2023
 • overené potápačské centrum
 • bohatá história ostrova
 • letecky z Viedne
Rezervovať

Popis

Malta je v našej ponuke už odskúšaná klasika, ktorá má vždy úspech - keďže ide o jednu z naj-naj-naj potápačských lokalít v Stredomorí! Ubytovanie na pevnine nám umožní spoznať jeden z najkrajších ostrovov aj zo suchozemskej strany. Pri potápaní uvidíte množstvo zaujímavých lokalít vrátane niekoľkých famóznych vrakov, jaskyniek, kavern, stien. Jesenná Malta určite ulahodí nejednému milovníkovi potápania.

Malý ostrov v Stredozemnom mori, po Vatikáne najmenší štát a člen Európskej únie. Bývalá britská kolónia je obľúbeným dovolenkovým miestom všetkých britov, miesto, na ktorom sa dokonale prelína eúropska kultúra so severo-africkou. Čistotou a priezračnosťou mora je porovnávaná s Chorvátskom, no vďaka svojej polohe na otvorenom mori  a vďaka svojej bohatej histórii vo vodách Malty objavíme veľké množstvo vrakov pochádzajúcich z prvej a druhej svetovej vojny. Ostrový štát sa skladá z troch ostrovov – Malta, menšieho Gozo a mini ostrova Comino. Hlavným mestom Malty je Valetta, úradným jazykom je maltčina a angličtina.

Ubytovanie aj potápačská báza sa nachádza v meste St. Paul's Bay v severnej časti ostrova. Mesto je vzdialené od hlavného mesta Valleta len 16 km a je súčasťou konglomerácie tvorené z troch miest - St. Paul's Bay, Bugibba a Qawra. Táto konglomerácia je jednou z dvoch hlavných turistických oblastí na ostrove. Názov je odvodený od mena jedného z apoštolov, Sv. Pavla, ktorého loď podľa legendy stroskotala pri ostrove St. Paul's Island, ktorý je vzdialený kúsok od tohto mesta.

Program zájazdu

 1. deň: odlet z Viedne, ubytovanie, voľný program
 2. deň: potápanie Malta, voľný program
 3. deň: potápanie Malta, voľný program
 4. deň: potápanie Malta, voľný program
 5. deň: potápanie Malta, voľný program
 6. deň: check-out, odlet domov

V cene je zahrnuté:
Spiatočné letenky s poplatkami Viedeň - Malta + taxy, transport letisko-hotel a späť, ubytovanie 6 nocí v hoteli v dvoj alebo trojlôžkovej izbe s raňajkami, 4 dni potápania z brehu s profesionálnym doprovodom, transfery z hotela na ponory a späť, doprovod pod hladinou, prenájom fliaš a záťaže

V cene nie je zahrnuté:
Strava mimo uvedenej, nápoje, požičovné za potápačský výstroj, cestovné a potápačské poistenie, iné fakultatívne výdaje

Ubytovanie

Hotel sa nacháda v centre mesta St. Pauls Bay - rekreačnej oblasti s množstvom hotelov, barov, reštaurácií, obchodov, prímorskou promenádou a širokou paletou možností na oddych. Hotel ponúka panoramatický výhľad na okolie a strešný bazén s výhľadom na more a krajinu v zálive St. Paul's. Všetky izby majú TV, klimatizáciu a súkromnú kúpeľňu. Väčšina izieb má balkón. Vo všetkých priestoroch môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotelová záhrada ponúka vonkajší bar, kde si oddýchnete pri živej zábave. V hoteli nájdete krytý bazén s hydromasážou, saunu a posilňovňu. Počas pobytu si môžete taktiež dopriať kozmetické procedúry. Prímorská promenáda s mnohými obchodmi, barmi a reštauráciami sa nachádza len pár minút chôdze od hotela. Piesočnatá pláž a skalnatá pláž sú vzdialené necelých 5 minút chôdze.

Ďalšie aktivity: nočný život, múzeá z II. Svetovej vojny, pamiatky

Fotogaléria

 

Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 14 - 30℃
 • Teplota vody: 19 - 28℃
 • Letisko: Luqa (MLA)

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: PADI, BSAC
 • Domáci útes: Nie
 • Potápanie z lode: Áno
 • Potápanie z pobrežia: Áno
 • Nitrox: Áno
 • Technické potápanie: Áno
 • Viditeľnosť: 5 - 30 m
 • Teplota vody: 19 - 28℃
 • Sezóna: celoročne

Potápanie

Malta je najobľúbenejšou destináciou pre milovníkov vrakov v Európe, podmienky na vrakové potápanie sú tu dokonalé, väčšina vrakov z I. a II. svetovej vojny je potopená do hĺbky viac ako 30 metrov. Práve počas druhej svetovej vojny bola Malta najbombardovanejším miestom na svete. Ešte aj dodnes vášniví lovci pokladov pátrajú po neobjavených vrakoch. Pre skúsených potápačov s min. kvalifikáciou Rescue je možné absolvovať ponor na ponorke H.M.S. Stubborn (45-60m). Morský život na Malte je pomerne bohatý, vidieť môžete barakudy, ploskozubce, murény, chobotnice, garupy, morských zajacov, španielske tanečnice, sépie, tuniaky, morské koníky.

Najznámejšie vraky: Imperial Eagle, Um El Faroud, Rozi, P29, H.M.S. Maori, Bristol Beaufighter, Blenheim bomber, H.M.S. Stubborn

H.M.S. Stubborn - Britská ponorka triedy S bola uvedená do prevádzky v roku 1942. V rokouch 1943 - 1945 bola nasadená v servernom Atlantiku a na Balte, odkiaľ sa presunula na ďaleký východ, kde došlo k jej poškodeniu. Pri presune na Maltu sa ukázalo, že ide o neopraviteľnú chybu. Po odzbrojení sa ponorka používala ako cieľový objekt na výcvik ASDIC. Ponorka leží v hĺbke 50-57 m, dĺžka ponorky je 70 m.

P29 - Hliadková loď triedy Kondor 1 bola pôvodné určená pre hliadkovanie v deltách riek na hranici bývalého Nemecka a zároveň slúžila ako mínolovka. Od roku 1992 slúžila ako hliadková loď Maltského námorníctva. V roku 2007 ju vyradili zo služby a bola potopená a teraz je jednou z hlavných atrakcií pre potápačov. Vrak má dĺžku 52 metrov a je potopený v hĺbke 35 metrov.

MV Rozi - Vojenský parník postavený v Bristole v roku 1958 niesol v minulosti meno Rossgarth. V roku 1981 ho odkúpila maltská lodná spoločnosť, ktorá premenovalo loď na MV Rozi, tá slúžila v hlavnom prístave na Malte, vo Vallette. MV Rozi bola po doslúžení v roku 1992 potopená. Vrak je stále v dobrej kondícii a leží v hĺbke 35 metrov.

Um El Faroud - Líbyjský tanker o výtlaku 10 000 ton prevážal ropu z Líbye do Talianska, po rozsiahlom výbuchu v roku 1995, ktorý vznikol pri opravách lode, bol osud tankera spečatený. Trup lode vyčistili a tanker umelo zatopili neďaleko maltského pobrežia. Tento gigantický vrak má dĺžku 115 metrov a leží v hĺbke 35 metrov.

MV Imperial Eagle - Loď bola postavená v roku 1938 v anglickom Sunderlande a pôvodne sa volala New Royal Lady. Počas vojny slúžila brtiskému a americkému námorníctvu. Na Maltu sa dostala v roku 1957 a slúžila na prepravu osôb medzi Maltou a ostovom Gozo. Potopená bola v roku 1999.

Ostrov Gozo
Väčšina potápačských lokalít na ostrove Gozo je dostupná z pobrežia, príležitostne sa pri potápaní využívaj aj čln. Maximálna hĺbka ponoru je limitovaná potápačským centrom na 40 metrov. Najpopulárnejšou potápačskou lokalitou na strove Gozo je The Blue Hole. V blízkosti sa nachádzala najznámešia atrakcia na ostrove – Azure Window, ktorý sa pred niekoľkými rokmi zrútil do mora a teraz tvori úžasnú podvodnú scenériu pre potápačov. V jeho okolí môžeme pozorovať veľkých gruperov, zubatcov a kranasov.

Zaujímavé lokality: Ghar Lapsi, Achor Bay, Blue Grotto Reef, Blue Hole, Inland Sea Tunnel, Azure Window

Doplňujúce informácie k potápaniu:

 • odporúča sa oblek 5-7mm, kukla, rukavice
 • potápa sa pod vedením skúseného dive-guida
 • minimálne požiadavky: OWD, odporúča sa AOWD (pokročilý kurz potápania)
 • povinná výbava: potápačský počítač, dekobója, reefový hák
 • štandardne sa potápa: 12l oceľové fľaše
 • Nitrox: za poplatok
 • 15 l fľaša: za poplatok
 • potápanie z lode: doplatok 25-35€/deň (min. počet účastníkov)

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
14.11. – 19.11.202351 390,00 EURvoľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 14. 11. 2023 do: 19. 11. 2023 za cenu: 1 390,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

14. 11. 2023
19. 11. 2023
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách