Čierna Hora s potápaním
Cena od 895 €* vrátane dopravy a poplatkov
 • 1.6.-8.6.2019
 • aj pre začiatočníkov
 • letecky z Viedne
 • vraky lodí
Rezervovať

Popis

Tohtoročný špeciál - lokalita, kde sme ešte nikdy nerobili zájazd - Čierna Hora má čo ponúknuť. Množstvo vrakov, príjemné subtropické podnebie, pohostinnosť, pomerne dobrá dostupnosť, tak prečo by sme nevyskúšali. Pridajte sa k nám a poďme spolu objavovať! Možnosť absolvovať potápačskú špecializáciu - vrakové potápanie (za príplatok).

Čierna Hora je najteplejším a najslnečnejším turistickým regiónom Európy. Tento malý  a zároveň najmladší štát Európy, s počtom obyvateľov 600 tis. a hlavým mestom Podgorica, sa rozprestiera na juhozápade Balkánskeho poloostrova, a jeho brehy obmýva Jadranské more. Úradným jazykom je srbština. Krajinu lemujú vysoké vápencové pohoria, vnútrozemie je zaujímavé svojimi prírodnými krásami, skrytými jazerami, lúkami, lesmi, ostrovnými vrcholkami. Morské pobrežie Čiernej Hory je dlhé 293 km, z toho 73 km tvoria pláže, 33 km piesočnaté a zvyšok kamienkové. Pobrežie Čiernej hory má 4 hlavné riviéry: Tivatská, Kotorská, Uljcinská a Barská. Národnou menou Čiernej Hory sa v roku 2002 stalo euro, ktoré vystriedalo nemeckú marku.  Čierna Hora sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovenská republika.

Mesto Budva patrí k najstarším mestám na Jadrane. Pochváliť sa môže sedemnástimi nádhernými plážami, ktorých dĺžka dosahuje celkovo 25 km. Nájdete na nich jemný aj hrubý piesok, oblázky a kamene. Pláže sú tu takmer stále plné a rušné, no môžu sa pochváliť krásou, udržiavanosťou a čistotou, vďaka čomu stúpa počet pláží ocenených Modrou vlajkou.

 

Podnebie

Čierna Hora sa nachádza v subtropickom podnebnom pásme. Má stredomorskú klímu so suchými a horúcimi letami, miernou a daždivou zimou. Podnebie je vlhké, lebo hory zachytávajú vzdušné prúdy z mora, ktoré sa tu dvíhajú a tým ochladzujú. Teplota mora počas leta stúpa na 22-25 °C, na juhu dokonca 27 °C. Počas júna má more príjemných 23-24 °C. Teplota vzduchu tu v priebehu 6 mesiacov v roku neklesne pod 18 °C. V júni sa denná teplota pohybuje okolo 28 °C.


Ubytovanie

Apartmánový dom so samostatnými ubytovacími jednotkami,  ktorý sa nachádza neďaleko mesta Budva, v pokojnom letovisku Krimovica, vzdielenom 15 km od zátoky Kotor Boka. Zátoka je označovaná ako jediný stredomorský fjord a mesto Kotor je zapísané na zozname UNESCO. Každý apartmán je vybavený kuchyňou a jedálenským kútom, vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou, balkónom alebo terasou s výhľadom na more. Súčasťou objektu je aj malé detské ihrisko a posedenie na barbeque. Vo vzdialenosti 1 km sa nachádza známa pláž Ploče, ktorá ponúka množstvo vyžitia aj pre nepotápačov. Okolie je vyhľadávané aj pre bohatý nočný život.


Stravovanie

Raňajky. Ostatná strava individuálne, nie je v cene zájazdu.

Program zájazdu:

 1. deň: let Viedeň – Budva, ubytovanie
 2. deň: potápanie, voľný program
 3. deň: potápanie, voľný program
 4. deň: potápanie, voľný program
 5. deň: potápanie, voľný program
 6. deň: potápanie, voľný program
 7. deň: potápanie, voľný program
 8. deň: check-out, odlet z Budvy do Viedne

V cene zájazdu je zahrnuté: 
spiatočná letenka Viedeň/Budva, transfery z letiska na ubytovanie a späť, ubytovanie v apartmánoch s raňajkami, balík 12 ponorov, sprievod pod hladinou, prenájom fliaš + plnenie vzduchom, záťaže, záverečná večera, poistenie CK proti insolventnosti

V cene zájazdu nie je zahrnuté:
cestovné poistenie (cca 21 - 75 €), potápačské poistenie (napr. Diveassure  69 € / 115 €/rok), stravovanie, požičovné potápačského výstroja okrem uvedeného (napr. full set BCD, dýchací set, neoprén. oblek - 75 €/týždeň)

Poznámky v výstroju:

 • potápačský počítač povinný
 • dekobójka a potápačské svetlo - odporúča sa
 • oceľové fľaše

Všeobecné informácie:

 • Sezóna: máj - október
 • Teplota vzduchu: 28°C
 • Teplota vody: 24°C
 • Letisko: Budva

Potápanie

Čierna Hora ponúka množstvo lokalít na potápanie, pre skúsených ale aj menej skúsených potápačov. Obzvlášť pre milovníkov vrakov je Čierna Hora skvelým miestom, na absolvovanie kurzu vrakového potápania. Prinášame prehľad najznámejších potápačských lokalít.

Parník Tihany
Dobre zachovaný 45 metrov dlhý vrak sa nachádza v hĺbke 40 m na ľahko dostupnej pozícii. Na lokalite zvykne byť výborná viditeľnosť a vrak patrí medzi najkrajšie pri černohorskom pobreží. Určené pre potápačov s mnimálne AOWD certifikátom.

Strážny čln PRB512
Ďalší vynikajúci vrak, dlhý 40 m s maximálnou hĺbkou 24m. Výborná viditeľnosť a prijateľná hĺbka umožňuje zážitok aj začiatočníkom. Skúsenejším potápačom poskytuje možnosť penetrácie.

Golešnica
Jedná sa o rakúsko-uhorský torpédoborec, ktorý stroskotal pre chybu v navigácii. Leží na boku v maximílnej hĺbke 32 m a dlhý je 57 m. Vhodný najmä pre AOWD, avšak plytšia časť vraku umožňuje návštevu aj začiatočníkom.

Remorkér Tunj PR-38
Maximálna hĺbka 18m je ideálna pre menej skúsených potápačov. Loď sa potopila pomerne nedávno, 2013, po odpútaní sa od kotviaceho pontónu.

Mermaid Hole
Jedna z najkrajších lokalít. Vstup do útesu je v hĺbke 1m a po klesaní do 30 m sa otvára po ľavej strane na otvorené more. Poblíž sa nachádza krásna podmorská stena. Maximálna hĺbka 40 m, vhodné pre AOWD. 

Cape Veslo
Najkrajšia stena v Montenegro. Klesá až do 70m. Vhodné na ponor pre každú potápačskú úroveň od začiatočníkov až po technikov. Bohatá fauna a flóra.

Poseidon's town
Nídherný podmorský  svet ako z rozprávky, maximum 18 m. Ideálne pre začiatočníkov.

Altars
Dve kaverny so vstupmi v 10 a 15 m hĺbke. Fantastická viditeľnosť vďaka prameňu studenej vody. Vhodné pre všetky úrovne skúseností.

Blue hole
Kaverna, v ktorej vďaka lomu svetla je všetko azúrovo modré. Ideálne pre začiatočníkov.

Krekavica
Kaverna, 35 m hlboká a 40 m dlhá je vhodná pre každého. Bohatstvo pukín v stenách ukrýva morský život a veľa rýb.

Cliff St. Nikola
Malebný kostolík Sv. Mikuláša sa nachádza na malom ostrove, hneď oproti pobrežiu. Okolie tohoto ostrova predstavuje peknú lokalitu svojim prostredím a scenériou. Stena do hĺbky 35 m, výborná viditeľnosť. Vhodné pre každého.

Lighthouse
Stret dvoch podmorských stien neďaleko pláže Ploče oproti majáku.  Jedna klesá do 36m, druhá do 47m.

Beach Ploče
Neskutočne rôznorodý terén od skalnatých skulptúr a kanálov, kedysi slúžiaci ako vojenská strelnica až po "akvárium" s bohatým morským životom a amforami. Lokalita priamo oproti pláži, max. 24m.

Námorná mína
Oproti pláži Ploče v hĺbke 21m. Mína pochádza z druhej svetovej vojny a sčasti je pochovaná v piesku. Vhodné pre všetky úrovne skúseností.

Stena homárov
Neďaleko pláže Ploče, v hĺbkach 32 až 40m, sú steny s kolóniami homárov. Steny sú dostupné každému, no návšteva hlbšej časti s kolóniami kôrovcov je určená len pre potápačov s min. AOWD.

Vrak Oreste
Parník 102 m dlhý spočíva v hĺbke 32m. Rozlomený je na dve časti, ktoré ležia 20m od seba. Minimálna prax AOWD.

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
01.06. – 08.06.20197895,00 €voľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 1. 6. 2019 do: 8. 6. 2019 za cenu: 895,00 €

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

1. 6. 2019
8. 6. 2019
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách