Chorvátsko - Krk
Cena od 512 €* detaily ceny a poplatkov v texte
  • 31.05.2023 – 04.06.2023
  • 4 noci, 4 dni potápania
  • predĺžený víkend plný potápania
  • možnosť kurzov AOWD, vrak
Rezervovať

Popis

Pre tých, ktorí by sa radi rozpotápali, či pre tých, ktorým práca nedovolí uvoľniť sa z nej na týždeň či viac, tu máme veľmi praktické a príjemné riešenie vo forme krátkeho potápačského predĺženého víkendu v Chorvátsku na ostrove Krk.

Krk

Je najväčším ostrovom v Jadranskom mori s členitým pobrežím, čistým morom a miernou klímou. Návštevníkom ponúka nedotknuté prírodné krásy a malebné mestečká. Má veľmi bohatú históriu, vďaka ktorej mu patrí zvláštne miesto v chorvátskych dejinách. Ostrov je v stálom spojení s pevninou Krčským mostom, s ostrovmi Cres ( a ďalej na ostrov Lošinj) a Rab trajektom, nachádza sa tu aj medzinárodné letisko.

Program zájazdu

0. deň - odchod z BA o 18.00h, ubytovanie v nočných hodinách
1. deň - potápanie z lode, voľný program
2. deň - potápanie z lode, voľný program 
3. deň - potápanie z lode, voľný program 
4. deň - potápanie z lode, check-out, odchod domov (návrat cca o 23.00h)

cena zahŕňa:
4 noci ubytovanie v apartmánoch bez stravy, doprava našim minibusom (počet miest limitovaný), 2 ponory denne z lode alebo ako je uvedené v programe, plnenie fliaš vzduchom, prenájom záťaže

cena nezahŕňa:
stravu, poistenie, zapožičanie výstroja (okrem olova a fliaš), poplatok za potápanie na vzdialených lokalitách 5 € / os. / deň, individuálnu dopravu

 

Ubytovanie

Uytovanie je v priestranných a pohodlných apartmánoch 250 m od mora a 100 m od potápačského centra. Každý apartmán má kapacitu 4-6 osôb a nachádzajú sa v ňom dve spálne, kuchyňa s jedálenským kútom, kúpeľňa so sprchovým kútom a terasa s výhľadom na more.

Všeobecné informácie:

  • Sezóna: máj-október
  • Teplota vzduchu: 28°C
  • Teplota vody: 21°C

Potápanie

Potápať sa budeme z potápačskej základne neďaleko mestečka Krk, ktorá je plne vybavená na organizované potápačské tripy vhodné pre rôzne úrovne potápačov - od začiatočníkov až po technických potápačov používajcich trimix. Potápanie je možné na tridsiatich vybraných lokalitách ostrovov Krk, Plavník, Malý Plavník, Cres, Kormat... vrátane potápania na vraku lode Peltastis. Jedná sa o vrak potopenej nákladnej lode s dĺžkou 70 m. Vrak leží v hĺbke 32 m. Vrak Peltastis - tento vrak gréckej nákladnej lode patrí medzi potápačské vychtávky okolia ostrova Krk. Loď sa potopila v roku 1968 po náraze na skaly v blízkosti zátoky Klimno. Dĺžka vraku je 60 metrov, začína sa predným stožiarom v 8 metroch,  mostík je v 21 metroch a vrtuľa v 31 metroch. Viditeľnosť závisí vo veľkom rozsahu na počasí, takisto je tu možný výskyt prúdov.

Vrak Peltastis (Šilo)

Počas nášho potápačského dobrodružstva v Chorvátsku si budete môcť zapotápať na obľúbenej lokalite neďaleko malej dediny Šilo. Mohutný vrak Peltastis s dĺžkou 60 metrov leží v hĺbke 16-32 metrov. V noci zo 7. na 8. januára 1968 v blízkosti severovýchodného pobrežia ostrova Krk sa grécká nákladná loď ocila v silnej bure, ktorá dosahovala v nárazoch rýchlosť vetra 200 km / h. Loď nebola schopná udržať svoju pozíciu a narazila na pobrežie a po dvoch hodinách sa potopila ku dnu. Loď vtedy prepravovala asi 500 kubíkov dreva. Kapitán lode Teodor Beleisis odmietol loď opustiť a neskôr ho našli priviazaného o kormidlo lode. Rok po potopení lode rakúsky potápač Franz Mitznneg vyslobodil kapitána z jeho "mokrého" hrobu a kapitán našiel konečne pokoj na cintoríne Kozala v Rijeke. Vrak je odvtedy známy aj ako "Grk" (grécky). 

Preprava na potápačské lokality sa uskutočňuje loďou, ktorej strešnú časť je možno využiť na opaľovanie a vnútorná časť lode je dostatočne priestranná na ukrytie pred vetrom alebo prípadným dažďom. Spravidla sa organizujú dvojponory, medzi ktorými je dostatočne dlhá prestávka na odpočinok, ktorý sa dá využiť na kúpanie, opaľovanie alebo občerstvenie.

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
31.05. – 04.06.20234512,00 EURvoľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 31. 5. 2023 do: 4. 6. 2023 za cenu: 512,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

31. 5. 2023
4. 6. 2023
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách