Mexiko - Playa Del Carmen

Skupinové zájazdy, Karibská oblasť, Mexico
Mexiko - Playa Del Carmen
Cena od 2740 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • 21.11.-01.12.2024
 • 9 nocí, 5 dní potápania
 • potápanie v kavernách
 • potápanie v Karibiku
Rezervovať

Popis

Už tradične, po niekoľkýkrát vyrážame do Mexika, znova si vychutnať potápanie v oblasti poloostrova Yucatan spojené s nezabudnuteľným potápaním v kavernách (cenotoch), ktorými je tento poloostrov preslávený po celom svete. Nenechajte si ujsť príležitosť spoznávať krásy Yucatanu nielen pod hladinou. Pyramídy Chichen Itza, Tulum, Coba, národné parky, či slnečné karibské pláže s bielym pieskom a palmami, vystrihnuté ako z pohľadnice. Našu dovolenku strávime v menšom turistickom letovisku - Playa Del Carmen, potápať budeme v cenotes, v Karibskom mori a aj na ostrove Cozumel.

Playa del Carmen

Playa del Carmen je menšie turistické letovisko, vzdialené asi 50 km južne od Cancúnu na polostrove Yucatan. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny, na Mayskej riviére, na pobreží Karibského mora. Letovisko je tiež obľúbeným miestom potápačov z celého sveta, začína tu totiž druhý najväčší koralový útes na svete, hneď po austrálskom Veľkom bariérovom útese. Playa del Carmen je taktiež východiskovým bodom k návšteve ostrova Cozumel, ktorý je jedným z najvyhlásenejších potápačských destinácií sveta. Pôvodne tu bola rybárska osada, ktorá sa postupne rozrástla. Na prvý pohľad vás okúzli kľudná a priateľská atmosféra, úplne odlišná od Cancúnu. Hlavnou triedou mesta Playa del Carmen je ulica 5 Avenida, čo je pešia zóna, kde je väčšina obchodov, miestne reštaurácie, bary, obchody so suvenírmi i zábavné podniky žijúce bohatým večerným i denným životom a vyzýva k posedeniu a ochutnávke mexických špecialít. Najvýznamnejšou pamiatkou v meste je mimo mayských pamiatok miestny kostol. Miestne, väčšinou novopostavené rezorty, boli vybudované v celkom neporušenom prírodnom prímorskom páse, v okolí sa nachádzajú architektonické pamiatky, to všetko je zárukou ideálneho miesta pre strávenie dovolenky v kľudnejšom letovisku s nádhernou plážou.

Program zájazdu (predbežný)

 1. deň Odlet Viedeň, prílet Cancun, ubytovanie
 2. deň voľný program
 3. deň Potápanie, voľný program
 4. deň Potápanie, voľný program
 5. deň Fakultatívne potápanie s bull sharks
 6. deň Potápanie, voľný program
 7. deň Potápanie, voľný program
 8. deň Potápanie, voľný program
 9. deň voľný program
 10. deň Check - out, odlet
 11. deň Prílet do Viedne

Cena zahŕňa:
letenky Viedeň-Cancun a späť (alebo iná alternatíva, podľa dostupnosti letov), transfery z letiska do hotela a späť, 10 ponorov (kombinácia ponorov 2 dni more a 3 dni cenoty, prenájom fliaš, záťaže, ubytovanie v hoteli 3*, obojsmerný transfer na letisko Viedeň z potápačského centra, poistenie CK proti insolventnosti


Cena nezahŕňa:
strava, fakultatívne výlety, požičovné potápačského výstroja mimo fliaš a záťaže, vstupy do cenotov (cca 50 eur/pobyt), individuálne poistenie

 

Hotel Hulku

Hotel Hulku sa nachádza v mestečku Playa Del Carmen, iba 200 metrov od pláže a 5 min. pešo od rušnej ulice 5. Avenida, s množstvom reštaurácií, barov a nočných klubov. Hotel má rozsiahlu záhradu s hojdacími sieťami, fontánou a bazénom. Izby sú vybavené klimatizáciou, odkladacím priestorom, Tv, minibarom, s vlastnou kúpeľňou a toaletou. Samozrejmosťou je pripojenie Wi-Fi vo všetkých priestoroch a chutné raňajky. Hotel je vzdialený 90 min. jazdy od mesta Cancún, kde pristaneme. 

Informácie o hoteli

 • Izby: nie je uvedené
 • Bungalovy: 0
 • Chladnička: Áno
 • Trezor: Áno
 • Klimatizácia: Áno
 • Internet: free WiFi
 • Bazén: Áno
 • Reštaurácia: nie


Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 30°C
 • Teplota vody: 26 - 29°C
 • Letisko: Cancún(CUN)

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: PADI, SDI/TID, iné
 • Domáci útes: nie
 • Potápanie z lode: áno
 • Potápanie z pobrežia: nie
 • Nitrox: na vyžiadanie
 • Technické potápanie: na vyžiadanie
 • Teplota vody: 26 - 29°C
 • Viditeľnosť: 20 - 100 m
 • Sezóna: celoročne

Potápanie

Mexiko má toho veľa čo ponúknuť všetkým úrovniam potápačov. Od priezračných lagún, pobrežných vôd až po vzácne jaskyne a cenoty. Druhá najväčšia korálová bariéra, po tej Austrálskej, sa nachádza práve Mexiku v oblasti okolo ostrova Cozumel a je akousi prírodnou svätyňou celého Karibiku. Potápať sa budeme v divecentre v meste Playa del Carmen, ktoré sa nachádza asi 45 minút cesty južne od mesta Cancun, konkrétne v štvrti Riviera Maya

Cenoty

Cenoty v preklade z majského „dzonot“ znamenajú posvätné jaskyne. Unikátny ekosystém na poloostrove Yucatán bol vytvorený kombináciou geologických a klimatických zmien. Cenoty, alebo podzemné jaskyne z vápencov vytvorila príroda pred viac ako 6500 rokmi. Za posledných dvadsať rokov sa potápačom podarilo objaviť a prebádať viac ako 480 kilometrov jaskynných chodieb. Cenoty sa vyznačujú dokonalou viditeľnosťou, kryštálovo čistou vodou, sú plné stalagnátov a stalaktitov všetkých veľkostí. Cenoty sú vlastne vchodmi do podzemného jaskynného systému poloostrova Yucatán. Dokonalá viditeľnosť, sladká voda, ktorá sa miestami premiešava so slanou a unikátne jaskynné prostredie plné tajomna a histórie robia ponory v cenotoch nezabudnuteľným zážitkom. Maximálna hĺbka ponoru v cenotoch pre rekreačných potápačov je 16 metrov. Teplota vody v cenotoch sa udržiava na 25-26 ºC.

Cozumel

Ostrov Cozumel sa nachádza na východnom pobreží polostrova Yucatán a je vzdialený od pobrežia Mexika 20 km. Dostupný je krátkou jazdou trajektom priamo z Playa del Carmen. Majovia žili na ostrove od roku 300 p. n. l.. Ostrov bol významným obchodným, ale aj obradným miestom bohyne plodnosti – Ixchel. V roku 1961 Cozumel vo svojom dokumente preslávil známy francúzsky bádateľ Jascques Yves Cousteu. Práve ostrov Cozumel vyhľadávajú milovníci driftového potápania. Najlepšie driftové potápanie môžete zažiť na Barracuda Reef alebo San Juan Reef, určené je však len skúseným potápačom.

Hlavná časť potápačských lokalít sa nachádza na západnej strane ostrova. Východná časť ostrova nie je dodnes úplne prebádaná, potápačské lokality v tejto časti ostrova pomaly pribúdajú. Je to spôsobené hlavne pre nepriaznivú dostupnosť a nie príliš vhodné podmienky pre potápačov. Odhaduje sa, že vo vodách sa môžu nachádzať vraky historických španielskych lodí. V okolí podmorských útesov sa vyskytujú žraloky a iné pelagické druhy rýb.

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
21.11. – 01.12.2024102 740,00 €voľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 21. 11. 2024 do: 1. 12. 2024 za cenu: 2 740,00 €

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

21. 11. 2024
1. 12. 2024
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách