Mexico
Skupinové zájazdy, Karibská oblasťKrajinu odpradávna obývali vyspelé civilizácie Olmekov, Toltekov, Teotichuáncov, Zapotekov a asi naznámejších Majov a Aztékov, až kým krajina neprišla do kontaktu s Európanmi, ktorí mexické územie kolonizovali v roku 1521. Spojené štáty Mexické ležia na severo-americkom kontinente, zo severu hraničia so Spojenými Štátmi Americkými a z juhu štátmi Guatemala a Belize. Západné pobrežie Mexika obmýva Tichý oceán a Karibské more, a na východnom pobreží Yucatánu sa rozprestiera Mexický záliv. Až 170 tisíc meterov štvorcových územia Mexika je označených ako chránená prírodná rezervácia. Poloostrov Yucatán je dnes najbezpečnejším miestom Mexika.
Potápanie v Mexiku
Mexiko má toho veľa čo ponúknuť všetkým druhom potápačov. Od priezračných lagún, pobrežných vôd až po vzácne jaskyne a cenoty. Raj pre všetky úrovne potápačov. Druhá najväčšia koralová bariéra po tej Austrálskej sa nachádza práve Mexiku v oblasti Cozumel a je akousi prírodnou svätyňou celého Karibiku. Západné pobrežie Mexika, Kortézske more je z biologického hľadiska najbohatším vodným skupenstvom na našej planéte. Žije tu viac ako 900 druhov rýb, viac ako 2000 bezstavovcov a je domovom veľkého množstva endemických druhov. Za rohom Karibského mora nájdeme ostrov Holbox, kde sa zdržujú žraloky veľrybie. Yucatán so svojim cenotmi ponúka jedinečné a nezabudnuteľné podzemné potápanie v krištáľovo čistých vodách, v období od februára do začiatku leta sa v oblasti Playa Del Carmen často vyskytuje žralok býčí (bull shark).
Vyhľadávači driftového potápania by mali navštíviť ostrov Cozumel. Najlepšie driftové potápanie môžete zažiť na Barracuda Reef alebo San Juan Reef, určené je však len skúseným potápačom. Hlavná časť potápačských lokalít sa nachádza na západnej strane ostrova. Východná časť ostrova nie je dodnes úplne prebádaná, potápačské lokality v tejto časti ostrova stále pribúdajú.