JAR - Kapské mesto
Cena od 2590 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • 6.4.-14.4.2023
 • malá skupina
 • poznávací program
 • tulene a žraloky
Rezervovať

Popis

Návšteva Juhoafrickej republiky je nezabudnuteľným zážitkom. Iný svet, skutočná Afrika, ale aj krajina s bohatou a pohnutou koloniálnou históriou, chutným vínom, exotickou divinou a maľebnými výhľadmi. To všetko s bohatým sprievodným programom - vrátane návštevy Mysu dobrej nádeje, Kapského mesta a jeho stolovej hory (Table mountain) a degustáciou vína v najstašom africkom vinohrade sme pre Vás zabalili do unikátneho zájazdového balíčku. Voliteľné je rozšírenie programu o návštevu miestnych komunitných gastrotrhov, ochutnávku stejkov z exotickej diviny, či návšteva safari parku so slonmi, levmi, hrochmi, antilopami a ďalšími africkými zvieratami. Pochopiteľne, neopomenieme ani potápanie, ktoré predstavuje základný prvok nášho zájazdu. Vysokú flexibilitu programu zaručuje prenajatý minivan, ktorým sa sami presúvame z lokality na lokalitu. Ubytovanie v Simon's Town ako aj v Cape Town máme zabezpečené v apartmátoch vyššieho štandardu.

Juhoafrická republika

Juhoafrická republika, je prímorský štát na južnom cípe Afriky medzi Atlantickým a Indickým oceánom, ktorá je z troch strán je lemovaná vyše 3000 km pobrežia - toto spolu z nej robí úžasnú destináciu, ktorá ponúka nepreberné možnosti potápania. Tie patria medzi najlepšie na svete. 

Kapské mesto

Počas nášho výletu budeme bývať v Kapskom meste a priľahlom okolí, ktoré patrí k najkrajšie položeným mestám na svete. Od mora sa do kilometrovej výšky dvíha mohutná stolová hora, tróniaca nad mestom, dostupná atraktívnou lanovkou. Biele piesočné pláže na pobreží a staré vinice na svahoch hory dotvárajú magický kolorit. Kapské mesto je veľmi živé, kultúrne a multietnické mesto. K pozoruhodnostiam patria Cape of Good Hope (Mys dobrej nádeje) - ostrý pevninský výbežok v Južnej Afrike neďaleko Kapského Mesta. Je väčšinou nesprávne označovaný za miesto, na ktorom sa stretávajú Atlantický oceán a Indický oceán. Technicky rozhranie medzi týmito oceánmi leží 160 km juhovýchodnejšie pri Strelkovom myse, ktorý je najjužnejším bodom Afriky. Kapské mesto je veľmi živé, kultúrne a multietnické mesto. Navštíviť sa oplatí vinárstva, Waterfront s vyhliadkovým kolesom, reštauráciami a barmi, za kultúrnym vyžitím možno navštíviť múzeum kultúrnych dejín, Malajskú štvrť, divadelný komplex Nico-Malan-Theaterkomplex alebo starý mestský dom na Greenmarket Square (zbierka flámskych a holandských malieb). Mesto okrem toho disponuje výbornými možnosťami športu a nákupov. Viktoriánsky prístav v Kapskom Meste (Victoria & Alfred) bol prestavaný na zábavný park. Pláže na pobreží Atlantiku, napr. populárna Clifton Beach, ponúkajú luxus a jemný biely piesok s perfektnými službami.

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezepčené v súkromných apartmánoch na lokalitách podľa programu.

Plánovaný program zájazdu:

 1. deň - let Viedeň - Kapské mesto, vyzdvihnutie minivanu, ubytovanie v apartmánoch
 2. deň - Simons town - potápanie (kelp forest, tulene, žraloky, vraky, útesy)
 3. deň - Simons town - potápanie (kelp forest, tulene, žraloky, vraky, útesy)
 4. deň - Simons town - potápanie (kelp forest, tulene, žraloky, vraky, útesy)
 5. deň - prehliadka Kapského mesta s návštevou stolovej hory
 6. deň - Gansbaai -  výlet za veľkým bielym žralokom, šnorchlovanie v klietke
 7. deň - Kapské mesto - potápanie v Akváriu, návšteva viníc s degustáciou
 8. deň - Kapské mesto - voľný program podľa výberu, odlet
 9. deň - prílet do Viedne

Cenu môže ovplyvniť zmena ceny letenky.

Cena zahŕňa:
spiatočné letenky Viedeň - Cape Town, letiské transfery v destinácii a presuny v rámci destinácie (presuny na lokalite sú zabezpečné prenajatým vanom), ubytovanie podľa programu kat. 3*, potápanie podľa programu, sprievodný program


Cena nezahŕňa:
poistenie, stravu, vreckové, fakultatívne výlety

Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 24 °C
 • Teplota vody: 13 °C
 • Letisko: Cape Town, CPT
 • Vlastný minivan
 • Žiaden časový posun

Potápanie

Potápanie v Juhoafrickej republike je veľmi pestré. Na severovýchodnom pobreží ide prevažne o potápanie so žralokmi v teplých vodách: zambezi, blacktip, tiger, ragged-tooth, podľa sezóny. V júni sa oblasť Protea Banks každoročne mení na obrovské divadlo prírody, kedy migrácia húfov sardiniek priláka na hostinu predátorov zo širokého okolia. Náš výlet do Cape Town však má úplne iný nádych. Potápanie je tu trošku drsnejšie - teplota vody býva okolo 15'C a viditeľnosť je porovnateľná s potápaním na seneckých jazerách. Napriek tomu však ide o jedinečný zážitok. Potápanie s tuleňmi alebo potápanie v hustých "kelpových" morských lesoch totiž nie je len tak hocikde. Okolie Simon's Town nám túto možnosť poskytne. Okrem tuleňov, uvidíme raritné druhy malých žralokov, veľké raje, vraky a útesy. Prestávky medzi ponormi využijeme na návštevu miestnej kolónie tučniakov alebo zbehneme na pravidelné komunitné trhy.

Ako bonus ponúka miestne akvárium v Cape Town potápanie v obrovských nádržiach s rozmanitým morským životom. Tento bonbónik sme do programu zaradili aj my. Možností v ktorej nádrži a s akými tvormi si zapotápať ponúka akvárium hneď trojo, preto sa o konkrétnom ponore dohodneme až priamo na mieste, podľa individuálnych chutí. V ponuke je potápanie so maximálne ozubenými žralokmi (ragged-tooth sharks), garupami a inými predátormi, potápanie s korytnačkami a rajami a potápanie v kelpovom morskom lese. Vrelo odporúčame najmá variant č 1.

Trošku iného charakteru je vnadený "ponor" v klietke v Gansbaai, kde sa budeme snažiť prilákať veľkého bieleho žraloka, čiže legendárneho Great White. Tento "ponor" je síce bez prístroja a prakticky tesne pod hladinou, no aj tak je to skvelý zážitok, určený nielen potápačom. Pokiaaľ sa nedostaví Great White, skvelo ho vždy nahradia žraloky bronzové, ktoré si náznak hostiny nenechajú nikdy újsť. Dôležité pre všetky ponory v oblasti okolí Cape Town - spoľahlivá tepelná izolácia. Tá je kľúčom k dokonalému zážitku bez roztraseného videnia:)

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
06.04. – 14.04.202382 590,00 EURvoľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 6. 4. 2023 do: 14. 4. 2023 za cenu: 2 590,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

6. 4. 2023
14. 4. 2023
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách