Raja Ampat - The Last Paradise

Skupinové zájazdy, Ďaleký východ, Indonézia
Raja Ampat - The Last Paradise
Cena od 4600 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • 18.02.2023 – 03.03.2023
 • 04.03.2023 – 17.03.2023
 • najlepšie potápanie na svete
 • ďaleko od civilizácie
Rezervovať

Popis

Divoká, nedotknutá, ďaleká Raja Ampat je právom označovaná ako "posledný raj na zemi". Na našej 11 dňovej dobrodružnej plavbe naprieč súostroviami Raja Ampat budeme spoznávať podmorský svet s takými skvostami ako sú manty, žraloky kobercové, fantastický makrosvet a to všetko s doprovodom najznámejšieho a najskúsenejšieho potápačského sprievodcu v celej Indonézii, nášho priateľa Juniora. Vykročíme aj na ostrovy kde žijú domorodí obyvatelia a ktoré sú domovom exotického vtáctva, budeme pátrať po migrujúcich veľrybách, potápať sa so žralokmi v bezprostrednej blízkosti, spoznávať ostrovnú prírodu a tiež relaxovať na rozprávkových plážach. Poďte s nami zažiť niečo výnimočné, na čo budete ešte dlhé roky spomínať. 

Raja Ampat v preklade "Štyria králi" je označenie pre štyri súostrovia z "vtáčej hlavy" západnej Papui v Indonézii. Waigeo na severe a Batanta, Salawati a Misool na juhu. Súostrovie sa nachádza na severozápadnom cípe Indonézie a leží v srdci koralového trojuholníka, najviac biologicky rôznorodého morského regiónu na Zemi. Nájdete tu až 75% všetkých známych druhov koralov a rozmanitý morský život.

Program zájazdu

 1. deň: odlet z Viedne 
 2. deň: prílet do Jakarty, ubytovanie
 3. deň: check-out Jakarta, odlet do Sorongu, nalodenie
 4. deň: plavba a potápanie
 5. deň: plavba a potápanie
 6. deň: plavba a potápanie
 7. deň: plavba a potápanie
 8. deň: plavba a potápanie
 9. deň: plavba a potápanie
 10. deň: plavba a potápanie
 11. deň: plavba a potápanie
 12. deň: plavby a potápanie
 13. deň: vylodenie Sorong, odlet do Jakarty
 14. deň: odlet do Viedne

fakultatívne možnosti:

 • príplatok za medzinárodné lety triedou biznis na vyžiadanie


V cene je zahrnuté:
medzinárodné letenky, ubytovanie v hoteli v Jakarte, obojsmerné transféry na letisko Bratislava (Academia Aquatica) - Schwechat a v destinácii, vnútroštátny prelet Jakarta - Sorong a späť, plná penzia na lodi, nealkoholické nápoje (voda, káva, čaj), potápanie (2-3 ponory denne podľa lokality a podmienok)


V cene nie je zahrnuté:
odletové taxy na indonézskych letiskách, nadváhy - pozor na vnútroštátne lety, limit len 15 kg, poplatok za vstupy do národných parkov 200$ / os., tips pre posádku (10$ / noc)

Loď Manta Mae

Manta Mae je 31 metrový škuner, typická drevená indonézska dvojsťažňová plachetnica s temperamentom pre ľudí milujúcich plavbu na mori na najneobvyklejších miestach sveta. So svojou elegantnou provou a siedmimy plachtami navodzuje romantiku zašlých čias, keď námorní obchodníci Bugies a Makassania pendlovali vodami starodávnej Východnej Indie na tradičných obchodných škuneroch naložených s cenným korením. Loď poskytuje ubytovanie pre 10 hostí v 5 klimatizovaných kajutách s vlastnou kúpeľňou. Má dva salóniky, bar, relaxačnú palubu na stolovanie a oddych pod šírim nebom. O pohodlie na lodi sa o hostí stará profesionálny personál. Na preskúmanie odľahlých pláží a ostrovčekov počas voľného času sú hosťom k dispozícii kajaky. Loď má všetky technické a bezpečnostné vymoženosti, ktoré luxusnému plavidlu v 21. storočí patria. 

Technické parametre lode Manta Mae:

Miesto registrácie: Indonézia
Typ lode: škuner
Vyrobená: Bira, Južné Sulawesi 2011
Motor: Mitsubishi 8 DC9-Twin Turbo 350 HP
Kapacita: 12 hostí
Posádka: 9
Rýchlosť: 8 uzlov
Dĺžka: 30,50 metrov
Šírka: 6,67 metra
Pohon: dvojsťažňová plachetnica s motorom
Kapacita nádrže: 7 000 l
Desalinátor: 6000 l / deň
Kabíny: 1 x master suit, 4 x 2 lôžková kajuta, vlastná kúpeľňa, klimatizácia, sat Tv, DVD, Stereo Sound
Generátory: 2 x Mitsubishi 62,5 KV, 1 Caterpillar x 12,5 KV
Komunikačný systém: VHF - Icom M304, & Samyang , Satellite phone-Byru Marine, PC comp electric chart
Navigácia: Radar Furuno 1715-20 nm, GPS-Furuno GP32 Echo sounder Furuno FC620, Echo Pilot 3D
Internet: Trackphone Satellite Broadband
Limit: 1.000 nm
Kompresor: 2 x CAT 9 kompresor
Člny: dinghy 5,2 m 100 Hp, dinghy 4,00 m 25 Hp
Inštruktor potápania na lodi: 1
Dive guid na lodi: 1
Športové vybavenie: rybárske náčinie, 4 kajaky, vodné lyže, podovodné skútre

Fotogaléria

Manta Mae
Manta Mae
Manta Mae

Informácie o lodi

 • Kapacita: 10
 • Kajuty: 5
 • Dĺžka: 30,5 m
 • Šírka: 6,67 m
 • Strava: Plná penzia
 • Bar: áno


Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 26-32°C
 • Teplota vody: 26-28°C

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: AOWD
 • Nitrox: nie
 • Technické potápanie: nie
 • Teplota vody: 26 - 28°C
 • Viditeľnosť: 15 - 50 m
 • Sezóna: celoročne

Potápanie

Opustené ostrovy, osamotené pláže bez hordy turistov, božský kľud a fascinujúce potápanie na úchvatných koralových útesoch zažijete na palube dreveného škunera Manta Mae. Diverzita podmorského života je tu podľa výskumu organizácie Conservation International najrozmanitejšia na svete s najbohatšími ekosystémami koralových útesov. Masívne koralové kolónie sú plné života a bez známok zničenia aj vďaka nepatrným rušivým vplyvom zo strany človeka. 1309 druhov rýb, 537 druhov koralov a 700 druhov mäkkýšov - to sú čísla hovoriace o rozmanitosti podmorského života na súostrovia Raja Ampat.

Počas našej 10 dňovej plavby preplávame k južnej až po strednú oblasť Raja Ampat, kde budeme potápať na najkrajších lokalitách sveta.

Sorong-Misool-Panemu-Fam Island-Sorong

Po 10 hodínach plavby zo Sorongu prilávame ku ostrovu Misool. Ostrov Misool sa pýši tými najkrajšími lokalitami na potápanie v celej Raja Ampat, labyrint tisícov malých ostrovčekov v tvare húb s malými lagúnami s bielym pieskom, obkolesenými korálovámi útesmi. Dychvyrážajúca scenéria nás čaká aj pod morskou hladinou, kde sa sústreďuje najbohatší morský život na svete!

V okolí Misoolu budeme potápať na prekrásnych lokalitách plných života, kde narazíme na pestrofarebné korálové útesy pokryté mäkkými špogiami, gorgóniami, obývajúce útesovými žralokmi, napoleónmi, barakudami, netopierkmi, s húfami drobných exotických rýb. Prúdové potápanie s bohatou faunou si užijeme na lokalite Andy’s Ultimate

V oblasti ostrova Warakaraket na lokalite Magic Mountain sa nachádzajú dve čistiace stanice pre manty. Jedna v hĺbke 7 metrov a druhá v hĺbke 25 metrov. Je to jedinečná lokalita na svete, kde sa dajú pozorovať na jednom mieste spolu manty oceánske (Mobula birostris - ktoré dorastajú do veľkosti 7 metrov) a manty útesové (Mobula alfredi - dorastajúca do veľkosti 5 metrov). Magic Mountain je tiež domovom bielych útesových žralokov a hniezdočkom lásky pre napoleónov. Útes Boo je známy oknami s neueveriteľnou paletov rýb, gorgónií, špongiových koralov, kreviet sasankových, s množstvom pestrofarebných nudibrančov, chobotníc, korytnačiek zelených a žralokov kobercových - wobbegong. 

Lokalita Nudi Rock pri ostrove Fiabacet je navštevovaná pelagickými druhmi rýb - barakudy, kranasy veľkooké, šedé útesové žraloky s hojným výskytom širokej palety nudibrančov číhajúcich medzi bohatými mäkkými koralmi, kde vďaka pozornému oku môžeme uvidieť aj trpasličie morské koníky.

Panemu - Fam Islands
Po opustení Misoolu v skorých ranných hodinách vplávame do oblasti Fam Islands, aby sme si vychutnali atmosféru skrytých zátok a prekrásnych lagún. Potápať budeme na nádherých korálových záhradách a okolité zátoky a pláže preskúmame na kajakoch. Neskoro popoludní pred západom slnka vystúpame na najvyšší bod na ostrove s panoramatickým výhľadom na toto ikonické miesto. 

Potápačské lokality sú tu rôznorodé - Melisa’s garden - s rozsiahlými tvrdými koralovými útesmi, Galaxy - veľký útes s množstvom morských živočíchov alebo My Reef - s veľmi silným prúdom. 

Doplňujúce informácie k potápaniu:

 • potápa sa pod vedením skúseného dive-guida
 • minimálne požiadavky: AOWD (pokročilý kurz potápania)
 • povinná výbava: potápačský počítač, dekobója, reefový hák
 • štandardne sa potápa: 12l hliníkové fľaše
 • Nitrox: 10 $ / 1 deň
 • 15 l fľaša: 10 $ / 1 deň (obmedzený počet: 4 ks)

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
18.02. – 03.03.2023134 600,00 EURvoľnévybraté
04.03. – 17.03.2023134 600,00 EURobsadené

Vybrali ste si termín od: 18. 2. 2023 do: 3. 3. 2023 za cenu: 4 600,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

18. 2. 2023
3. 3. 2023
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách