Indonézia - Banda Sea
Cena od 6190 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • predbežný termín 29.9.–10.10.2025
 • extrémne nedotknuté lokality 
 • ďaleko od civilizácie
 • luxusné ubytovanie na katamaráne
Rezervovať

Popis

Nenechajte si ujsť príležitosť spoznať a objavovať Bandské more na lodi Solitude Adventurer - 36 metrovom katamaráne. Jednou z veľkých výhod potápania z katamaránu je veľký priestor na palube a samozrejme, vynikajúca stabilita no vode. Čo si nezamilovať na tomto unikátnom indonézskom liveaboarde? Potápanie za hranicami bežných ciest s 9 dňovou okružnou plavbou z Ambonu cez Bandské more je lákadlom pre tých, čo by chceli zažiť nevšednú potápačskú dovolenku, za hranicami bežných miest. Stretnutie s exotickými morskými hadmi a žraloky kladivohlavé sú hlavnými lákadlami. 

Bandské more
Bandské more je od civilizácie vzdialenejšia lokalita. Na okrajoch Bandského mora ležia ostrovy Sulawesi, Buru, Ambon, Seram, Aru, ostrovy Barat Daya, Tanimbar, Kai a Východný Timor. Hranice mora sú náročné na preplavbu s malými skalnatými ostrovmi, centrálna časť mora je relatívne bezpečná. V Bandskom mori sa nachádza niekoľko aktívnych sopiek - vrátane sopky Gunung Api a Manuk.  Ostrovy sú pokryté nedotknutými dažďovými pralesmi, ktoré sú domovom živočíšnych druhov z Ázie a Australoázie a veľkého počtu endemických rastlín a zvierat z čoho je až 21 endemických vtákov. Stŕme steny, pôsobivé tvrdé koraly, silné prúdy robia túto oblasť úchvatnou. Húfy rýb, obrovské tuniaky, korytnačky, napoleóni, grupery, raje, manty, žraloky

Bandské ostrovy tvorí skupina desiatich sopečných ostrovov nachádzajúcich sa 140 km južne od Seramského ostrova a asi 2000 km východne od Jávy. Ostrovy sú súčasťou indonézskej provincie Maluku. Územie obýva malá populácia, 15 tisíc obyvateľov. Až do polovice 19. storočia boli Bandské ostrovy jediným zdrojom odkiaľ sa dovážal muškátový oriešok (korenie) a klinčeky. Hlavným mestom je Bandanaire, ktoré sa nachádza na rovnomenom ostrove. Ostrovy vystupujú z hĺbky 4-6 tisíc kilometrov z pod hladiny mora a majú rozlohu 180 štvorcových kilometrov.

Orientačný program zájazdu: 29.09.2025 - 10.10.2025 (termín je len predbežný a presne bude stanovený v októbri 2024 - podľa dostupnosti letov)

 1. deň* - let Viedeň-Jakarta
 2. deň* - prílet Jakarta, prelet Ambon, nalodenie 
 3. deň* - plavba, potápanie 3-4 ponory
 4. deň* - plavba, potápanie 3-4 ponory
 5. deň* - plavba, potápanie 3-4 ponory
 6. deň* - plavba, potápanie 3-4 ponory
 7. deň* - plavba, potápanie 3-4 ponory (návšteva pevniny -Banda Neira – Fortress)
 8. deň* - plavba, potápanie 3-4 ponory (návšteva pevniny - Banda Neira – Fortress)
 9. deň* - plavba, potápanie 2 ponory
 10. deň* - plavba do Ambonu,  vylodenie, odlet Jakarta
 11. deň* - let Jakarta - Viedeň

*Poznámka k termínom a programu: zmena programu vyhradená v závislosti od letov a počasia pri plavbe

Cena zahŕňa:

medzinárodný let v economy triede, vnútroštnátne prelety v economy triede, ubytovanie na lodi a prípadné prenocovanie v hoteli v Indonézii, pokiaľ si to vyžiadajú časy letov, transfery na/z letísk, použitie fliaš a záťaže na lodi, služby divemastrov a lodnej posádky, doprovod delegáta CK AA TRAVEL, plná penzia na lodi a nealkoholické nápoje
 
Cena nezahŕňa:

sprepitné - tips, prenájom potápačského výstroja mimo uvedeného, Nitrox, poistenie 

Povinné doplatky splatné na lodi: 

 • Palivový príplatok za trasu na 8 nocí 240 USD na osobu
 • Vstup do národných parkov a odbavenie v prístave a servisný poplatok 250 USD na osobu

Loď Solitude Adventurer

Solitude Adventurer prináša svieži, moderný štýl plavby do Indonézie. 36 metrovný hliníkový katamár s svojou rozsiahlou 12 metrov širokou palubou ponúka komfortné ubytovanie pre 18 potápačov. Všetkých 8 kajút sa nachádza na hlavnej alebo hornej palube. Vybavený je 3 typmi izieb, z ktorých každá má dostatok priestoru na oddych a relaxáciu s nádherným výhľadom! Kajuta s manželskou posteľou a štvorlôžková kajuta sú na hlavnej palube, zatiaľ čo 6 dvojlôžkových luxusných kajút je na hornej palube. Okná s výhľadom na oceán z luxusných apartmánov vám vyrazia dych! Všetky kajuty majú klimatizáciu, trezor, sušič vlasov a vlastnú kúpeľňu. Na palube je dokonca aj služba práčovne (za poplatok).

Na palube sú 2 salóniky. Vonkajší salónik na hornej palube s tienistým priestorom, slnečnou terasou a nádherným výhľadom. Klimatizovaný krytý salónik je na hlavnej palube. Nájdete tu knižnicu, spoločenské hry, zábavu a audio systém. Príprave jedál na palube sa venuje veľká starostlivosť a pozornosť. Ponorte sa do západnej a indonézskej kuchyne s vegetariánskymi možnosťami. Na palube je dokonca aj gril! Jedlá sa podávajú formou bufetu s  ľahkým občerstvením po celý deň. Vyložte si nohy a relaxujte pri čerstvo mletej káve, osviežujúcom čaji, nealkoholických nápojoch, vychladenom pive alebo pohári vína (za poplatok).

Potápačská paluba je rovnako priestranná. Nachádza sa na hlavnej palube, potápači sa stroja na tienenej potápačskej palube, ktorá má veľké skladovacie priestory a oplachovacie nádrže. Na palube je kamerová miestnosť. K dispozícii je aj potápanie s nitroxom. Všetci potápači sú vybavený lokátoroom GPS Nautilus Marine Life pre zvýšenie bezpečnosti a ochrany. 

Parametre lode Solitude Adventurer

Typ a rok výrobyt: Hliníkovu katamarán, postavený v roku 2000 a prerobený v roku 2017 
Registrácia/Vlajka: Indonézia
Oblasť plavby: Indonesia
Motor & Pohon: Dva motory 1380 HP / 1015kW MTU
Dĺžka: 36m (118 ft) • Šírka: 12m (39ft) • Ponor :1.5m (4.9ft)
Plavebná rýchlosť: 10 Knots (Top Speed 23 Knots)
Diesel Kapacita: 25,000L (6,604 US Gal.)
Maximálna vzdialenosť: ± 1600nM (2963KM)
Elektrina: 2x100kv 240V – 50Hz
Navigácia: Local Navigation Maps with Furuno GPS Chart Plotter, Radar (Long/Short), Weather Plotter and Depth-Sounder
Komunikačný systém: VHF/SB Radios, Fleet Broadband Satellite Phone and Internet, Inmarsat-C
Bezpečnostný systém lode: GMDSS with EPIRB, AIS, Life Rafts, Emergency Survival Packs, Semi-Automated Fire Suppression Sprinkler System
Kapacita sladkej vody: 6,000L (Storage) s výmenníkom na sladkú vodu s kapacitou 1500L za deň

Pohostinnosť
Knižnica: Program pôžičky a výmeny
Zábava: Audio-video systém na požiadanie na izbe a v salóniku so zábavnou knižnicou, kartovými a stolovými hrami.
Typ kávy: Plne automatický (samoobslužný) kávovar, miestna a instantná káva.
Dostupné druhy čaju: Cejlónsky, Harmančekový, Zelený a Čínsky
Pitná voda: Voľný prietok z dávkovača vody s reverznou osmózou
Alkoholické nápoje**: Pivo, červené/biele/ružové víno, obľúbené likéry 
Nealkoholické nápoje: Populárne značky
Samoobslužné občerstvenie a jedlá: k dispozícii 24 hodín
Výrobník ľadu: K dispozícii
Špeciálne diétne požiadavky: Môžeme vyhovieť vegetariánskej a selektívnej bezmäsitej strave.
Služby pre hostí na palube**: Satelitný internet a práčovňa
** sú spoplatnené

Informácie o liveaboarde:

 • Kapacita: 18
 • Posádka:
 • Kajuty: 8
 • Dĺžka: 36 m
 • Šírka: 12 m
 • Elektrina: 220V
 • Camera rooms: áno
 • Požičovňa: na vyžiadanie
 • Strava: plná penzia 
 • Bar: áno
 • Jedáleň: áno

Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 26-32°C
 • Teplota vody: 26-28°C

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: min. AOWD
 • Nitrox: áno za doplatok
 • Technické potápanie: nie
 • Teplota vody: 26 - 28°C
 • Viditeľnosť: 15 - 50 m
 • Sezóna: celoročne

Potápanie

Plavba a potápanie

 1. deň Ambon: Po nalodení Solitude Adventurer vás čaká privítanie od zvyšku našej posádky, briefing vrátane bezpečnostnej inštruktáže. Možnosť kontrolného ponoru na jednej zo známych makromiest Laha, Ambon, kde na čiernych piesočných svahoch žijú zvláštne a zaujímavé morské živočíchy. V noci plavba do Bandského mora.
 2. deň Suanggi & Run Island: Prebudenie v očarujúcich ríšach Bandského mora. Počas dňa sa vydáte na pútavú cestu, aby ste videli nádhery Bandského mora, konkrétne okolo ostrovov Suanggi a Run. Ponorte sa do fascinujúceho pohľadu na kvitnúce koraly a obrovské huby, zatiaľ čo útesy a steny sa hemžia množstvom pulzujúceho morského života, vrátane vzrušujúcej možnosti stretnutia so žralokmi kladivohlavými. Naša plavba pokračuje cez noc a vedie nás smerom k podmanivým brehom ostrova Manuk.
 3. deň Manuk Island: Po prebudení naše oči privíta ohromujúci pohľad na osamelú sopku uhniezdenú v izolovanom priestore. Nad hlavou sa pôvabne vznášajú rôzne druhy morských vtákov, ktoré dotvárajú malebnú scénu. Pripravte sa na pozoruhodnú potápačskú expedíciu okolo ostrova Manuk, kde vás uchváti úchvatná ukážka žiarivých koralov a rozmanitých druhov rýb. Keď sa ponoríte do hlbín, budete mať vzrušujúcu príležitosť zaplávať si vedľa mnohých morských hadov, vďaka čomu sa ostrov Manuk stane známym prezývkou Hadí ostrov. Zmes očakávania a vzrušenia napĺňa vzduch, umocnený občasnými závanmi sírovej vône, zatiaľ čo pohľad na dym stúpajúci z aktívnej sopky vás prenesie do éry pripomínajúcej obdobie Jury, pripomínajúcej scény z vzrušujúceho akčného filmu, v ktorom hráte hlavnú úlohu. Naša cesta pokračuje, keď cez noc vyplávame na očarujúci ostrov Serua.
 4. deň Serua: Naša dnešná pozornosť v Serua je zameraná na vzrušujúce pátranie po žralokoch kladivohlavých. Plytké útesové vrcholy postupne prechádzajú do šikmých útesov a dramatických stien, ktoré miznú v hĺbke pod nimi. Okolité vody ostrova sa hemžia množstvom živých koralových útvarov, kolosálnych húb a rušných kŕdľov rýb, ako sú trevally, chrastice a fúzače. Pri prechádzaní otvoreným modrým priestranstvom buďte ostražití, aby ste neuvideli podmanivý pohľad na žraloky kladivohlavé plávajúce v skupinách. Okrem toho oblasť navštevujú morské hady, čo zvyšuje pôvab podmorskej ríše. Prúdy v tejto oblasti môžu byť silné a vzrušujúce, čím umocňujú vzrušenie zo zážitku. Naša plavba pokračuje cez noc a vedie nás smerom k očarujúcemu útesu Hatta.
 5. deň  Útes Hatta a ostrov Hatta Náš deň je venovaný objavovaniu zázrakov Hatta Reef a Hatta Island prostredníctvom pohlcujúcich zážitkov z potápania. Tu na vás čaká množstvo potápačských lokalít, z ktorých každá prekypuje hojnými húfmi rýb a podmanivými koralovými formáciami. Pripravte sa na to, že budete uchvátení prítomnosťou stien, zvažujúcich sa útesov a pulzujúcim množstvom morského života vrátane korytnačiek a fascinujúcich makro tvorov. Hatta predstavuje ďalšiu sľubnú príležitosť stretnúť sa s majestátnymi žralokmi kladivohlavými, čím dodáva nášmu podmorskému prieskumu ďalšiu úroveň vzrušenia.
 6. deň Ostrovy Banda Neira – prehliadka Fortress Land
 7. deň Ostrovy Banda Neira – prehliadka Fortress Land: Nasledujúce dva dni nás naša expedícia vezme na strhujúci prieskum živých útesov a malebných ostrovov, ktoré zahŕňajú Banda Neira. Pripravte sa na to, že budete uchvátení rozmanitou podmorskou topografiou, ktorá zahŕňa tunely, koralové záhrady, mini steny a pozoruhodné vrcholy. Po dokončení tretieho ponoru v šiesty alebo siedmy deň vás čaká fakultatívna prehliadka krajiny, ktorá vás pozve na návštevu holandskej pevnosti a malého múzea, ktoré objasňuje holandskú okupáciu ostrovov Banda, známych ako „ostrovy korenia“. Tu sa darí prekvitajúcemu ekosystému, ktorý predstavuje množstvo koralových útvarov, zaujímavé makroživočíchy, rušné húfy útesových rýb a majestátne palegiky. Keď prichádza neskoré popoludnie a začína sa siedmy deň, vydáme sa na nočnú plavbu smerom k podmanivej Nusa Laut.
 8. deň Nusa Laut: V tento posledný deň nášho potápačského dobrodružstva máme to potešenie pustiť sa do dvoch osviežujúcich ranných ponorov, po ktorých bude nasledovať uspokojivý obed. Prvý ponor nám predstavuje podmanivú šikmú stenu zdobenú úžasným koralovým útesom, ktorý je plný živých húfov rýb. Druhý ponor nás zavedie na pozoruhodnú makro lokalitu, kde sa stretneme s rozmanitou škálou fascinujúcich morských tvorov, vrátane početných druhov nahých vetvičiek, očarujúcich trpasličích morských koníkov a množstva ďalších podmanivých tvorov. Po ukončení nášho posledného ponoru využite príležitosť relaxovať a odpočinúť si, kým sa naša oddaná posádka postará o vaše vybavenie, umyje a starostlivo zavesí. Keď sa elegantne plavíme späť do Ambonu, doprajte si pokoj a reflexiu nezabudnuteľných zážitkov, ktoré sme zdieľali počas našej cesty. 
 9. deň Chek-out: Po ľahkých kontinentálnych raňajkách bude nasledovať debrífing, po ktorom bude o 11:00 záverečné vylodenie.

Upozorňujeme, že itinerár a plánovaná trasa sa môžu zmeniť v dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok, podmienok na mori alebo obmedzení zo strany miestnych úradov.

 

Potápanie

Vzduchový kompresor:  3x Bauer HP Compressor PE300 TE with Bauer B-Kool 680-s Air Cooler Filtered by P41 Centralized System
Nitrox Membrane System: AANX550 – 36 (11KW) Rotorcomp NK Evo Series with Parker Nitrox Membrane
Enriched Air Nitrox Diving**: EAN 28% - 30%
Potápačské fľaše: Hliníkové 100cuft (10 units), 80cuft (50 units), 63cuft (5 units) s DIN ventilom (Yoke/A-Clamp Adapters) 
Solo potápanie nie je povolené (ani pre certifikovaných) 
Rebreather Support**: na vyžiadanie
Požičovňa výstroja: na vyžiadanie
Nautilus Lifeline GPS: Poskytuje sa bezplatne, ak ho nevlastníte a akceptujete zodpovednosť za výmenu v prípade straty alebo poškodenia.
Potápačské člny: 2 x 4.2m 90HP
Podporný čln: 1x 4.2m 15HP dinghy
Potápačskí sprievod: 1 to 6 potápačov na 1 guida, privátny sprievod pod hladinou na vyžiadanie: 150USD/ deň)
Deko bója (SMB), Záťaže a opasok: Poskytuje sa bezplatne
K dispozícii na zakúpenie na palube (odporúča sa objednať vopred): bója (OPV, SOLAS Reflector), GPS/VHF rádio Nautilus Lifeline (s puzdrom), cievky, ukazovátka na ponor, prúdový hák, O-krúžky, hadice a iné bežné vymeniteľné náhradné diely.
K dispozícii je lekársky kyslík a komplexní súprava prvej pomoci.
Všetci hostia, ktorí sa zúčastňujú potápania, MUSIA byť vybavení potápačským počítačom, ako aj zvukovým a vizuálnym signalizačným zariadením (napr. píšťalka a bója)

 

Fotoaparáty a prístroje
Veľká nádrž na oplachovanie fotoaparátu: 2 nádrže na oplachovanie, vzduchové pištole a uteráky len pre fotoaparáty
Stlačený vzduch na sušenie: K dispozícii
Lavička na nastavenie kamery na potápačskej palube: K dispozícii
Digitálne/Camera Studio: 1 PC Desktop pre hostí
Typ napájacej zásuvky: UK/SG/HK 3-kolíkové so zemou. Dostupné adaptéry.
Nabíjanie: K dispozícii v kajutách pre hostí a v štúdiu Digital/Camera Studio
Typ napájania: 200V-220V/50Hz
Prepäťová ochrana a zásuvky UPS: Len v digitálnej miestnosti

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
29.09. – 10.10.2025116 190,00 €obsadené

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách