Filipíny - Tubbataha
Cena od 4580 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • 23.05.2024 - 02.06.2024
 • to najkrajšie z Filipín
 • pre náročných
Rezervovať

Popis

Filipíny pozostávajú z viac ako 7 tisíc ostrovov, obkolesených vodami s najbohatším podmorským životom na svete. Filipíny sú označované aj ako vrchol koralového trojuholníka, kde je naozaj z čoho vyberať. Ponory na stenách alebo v okolí vrcholkov, morské tvory loviace pri pobrežných útesoch a ak sa pošťastí, budete mať príležitosť z blízka si pozrieť najväčšiu rybu na svete - veľrybieho žraloka. Na luxusnom plavidle Solitude-One preplávame na Tubbataha reef, k najkrajšiemu miestu na potápanie v oblasti Filipín. 

Oblasť Tubbataha je prírodný park, chránená prírodná oblasť Filipín, rozprestierajúca sa uprostred Sulského mora. Morská a vtáčia rezervácia pozostáva z dvoch atolov - Serverného atolu a Južného atolu a menšieho útesu Jessie Beazley s celkovou rozlohou 374,6 štvorcových míľ. Tubbataha sa nachádza 150 kilometrov juhovýchodne od Puerto Princessa - hlavného mesta Palawanu. Nenachádzajú sa tu žiadne ubytovacie zariadenia a jedinou možnosťou je dopraviť sa sem loďou.

Ubytovanie MY Solitute One
Solitude One je 52m dlhá bývalá obchodná loď, prerobená v 2013 na plavidlo určené špeciálne pre potápačské pobyty. Je oceľovej konštrukcie, pre potápapočov ponúka 10 kajút s max. kapacitou 22 pasažierov. Každá kajuta je vkusne a designovo zariadená tak, aby poskytovala domáci komfort. V kajutách je individuálne kontrolovaná klimatizácia, wc/sprcha, sušiče na vlasy, župany a pod. Na lodi sa nachádzajú relaxačné priestory - lounge s mäkkým sedením alebo vonkajší sundeck. Kuchári sa postarajú o prípravu jedál počas celého dňa tak, aby uspokojili rozmanité nároky klientov. Loď je vybavená aj samostatným foto-kamera štúdiom pre nadšencov UW fotografie. Potápa sa z menšieho sprievodného plavidla.

Program zájazdu:

 1. deň: odlet z Viedne
 2. deň: prílet a prenocovanie Manila
 3. deň: prelet Puerto Princesa, nalodenie a vyplávanie
 4. deň: potápanie North & South Atoll
 5. deň: potápanie North & South Atoll
 6. deň: potápanie North & South Atoll
 7. deň: potápanie North Atoll & Jessie Beazley Reef
 8. deň: potápanie North Atoll & Jessie Beazley Reef
 9. deň: check-out, odlet Manila
 10. deň: prílet Manila, odlet domov
 11. deň: prílet do Viedne

Zmena programu vyhradená, s prihliadnutím na časy medzinárodných letov, plavba a potápanie v závislosti od aktuálneho počasia.

Cena zahŕňa:

medzinárodný let v economy triede, vnútroštnátne prelety v economy triede, ubytovanie na lodi a prípadne prenocovanie v hoteli základnej kategórie (1 noc), transfery na/z letísk, fľaše, záťaže, opasky, služby divemastrov, plnú penziu na lodi
 
Cena nezahŕňa:

sprepitné - tips, potápačský výstroj, potápanie s Nitroxom ($8 USD / ponor, $20 USD / deň), vstupy do národných parkov a povolenia na potápanie (5000 PHP / os.), poistenie - potápačské a zdravotné

Solitude-One si vyhradzuje právo zvýšiť cenu plavby o palivový príplatok 30 USD / os / noc, splatných na palube, pokiaľ cena ropy na medzinárodných trhoch je 75 USD alebo vyššia.

Informácie o liveaboarde:

 • Kapacita: 22
 • Kajuty: 10
 • Dĺžka: 52 m
 • Šírka: 8,6 m
 • Elektrina: 220V
 • Camera rooms: áno
 • Kurzy: nie
 • Požičovňa: nie
 • Strava: plná penzia
 • Vírivka: áno
 • Bar: áno
 • Jedáleň: áno

Všeobecné informácie:

 • Sezóna: marec - jún
 • Teplota vzduchu: 28-30°C
 • Teplota vody: 28-30°C

Potápanie

Národný park Tubbataha reef a zvyšok filipínskeho súostrovia je súčasťou koralového trojuholníka, centra morskej biodiverzity, kde sa nachádza až 75% všetkých druhov koralov a 40% populácie útesových rýb. Pobrežie na Tubbatahe slúži ako hniezdisko pre korytnačky zelené a karety obrovské. Živé koraly pokrývajú viac ako 2/3 územia. Tento rozmanitý ekosystém by mohol konkurovať aj Veľkej koralovej bariére, ktorá má 350 druhov koralov a 500 druhov rýb. V roku 2009 vedci spozorovali  zvýšený výskyt tŕňovej koruny, morského predátora, ktorý okrem malých rýb požiera aj koralové útesy. V prípade jej premnoženia môže ovplyvniť fungovanie tohto nedotknutého koralového systému.

Slovo "tubba" a "taha" v samálskom jazyku znamená "dlhý útes odhalený pri odlive". Atoly boli pred storočiami vulkanickými ostrovmi, ktoré časom zanikli. Počas toho ako ustupovali, ich okrajové útesy rástli smerom nahor a teraz tieto obrovské prstence obklopujú celú lagúnu.

Útesy sú domovom viac ako 1000 morských druhov, z ktorých sú mnohé považované za ohrozený druh. Vyskytujú sa tu manty, perutýny, morské korytnačky, klauni, žraloky. Koralové steny Tubbataha sú veľkým lákadlom pre všetkých potápačov, plytké koralové útesy sa náhle končia a ustupujú do veľkých hĺbok. Pozorovať sa tu dajú obrovské kranasy, žraloky kladivohlavé, barakudy, manty, napoleóni, papagájovce, murény. Občas sa tu môže vyskytnúť aj žralok veľrybí alebo žraloky tigrie.

Loď vypláva z Puerto Prinecessa pri západe slnka, plavba na Tubbataha Reef trvá 10 hodín. Počas plavby v Tubbatahe si urobíme výlet na jeden z ostrovčekov, kde sa nachádza ikonický piesočný bar, v ktorom si vychutnáme západ slnka. Navštívime aj stanicu miestnych strážcov a ochranárov, od ktorých sa dozvieme viac o ochrane národného parku.

 

Tubbataha potápanie

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
23.05. – 02.06.2024104 580,00 EURvoľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 23. 5. 2024 do: 2. 6. 2024 za cenu: 4 580,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

23. 5. 2024
2. 6. 2024
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách