Jordánsko - Aqaba
Cena od 1111 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • 6.2.2023 - 10.2.2023
 • 5 nocí, 3 dní potápania
 • aj pre začiatočníkov
 • vojenské podvodné múzeum
 • s návštevou Wadi Rum
Rezervovať

Popis

Krajina blízkeho východu opradená biblickými príbehmi ukryvajúca prírodné a historické poklady je lákadlom pre turistov vyhľadávajúcich nezabudnuteľné dobrodružstvá. Poďte s nami spoznať túto úžasnú krajinu. Budeme potápať na najznámeších lokalitách Aqabského zálivu, v podvodnom vojenskom múzeu s dopravným lietadlo C-130 Hercules a v rámci zájazdu navštívime beduínsku dedinu vo Wadi Rum!

Aqaba

Jediné prímorské mesto Jordánska, miesto obkolesené dychberúcimi horami s nádychom histórie a s pobrežím obmývajúcim Červené more, aj takto by sa dala charakterizovať Aqaba. Najjužnejšie mesto krajiny vďaka svojej teplej klíme ponúka podmienky na strávenie dovolenky počas celého roka. Aqaba je obľúbená pre svoju ideálnu polohu v blízkosti pláži bohatých na podmorský život, ponúka veľa možností ako tu stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Ulice lemované palmami, pláže s vodnými športami, reštaurácie, cukrárne, tradičné šiša bary, čajovne, či plavba po západe slnka, to všetko a omnoho viac ponúka obľúbené letovisko svojim návštevníkom. Obdivovať môžete historické pamiatky, ktoré tu po sebe zanechali dávni obyvatelia.

Wadi Rum
Počas nášho pobytu nás čaká výlet do púšte známej ako Mesačné údolie, ktorého prírodná krása je prakticky nedotknutá človekom. Žiarivo oranžové kaňony tvoria monolitické skaly siahajúce do výšky 1 750 m n. m. a ukrývajú množstvo jazierok či dokonca 4 000 rokov staré skalné maľby. Nezabudnuteľný zážitok umocní dychberúci západ slnka.

Ubytovanie Arab Divers
Iba 5 minút od hlavnej pláže v Aqabe budeme ubytovaní v pohodlnom potápačskom rezorte, ktorý je vybudovaný v pokojnej lokalite s výhľadom na Egypt, Izrael, Jordánsko a Saudskú Arábiu. Rezort pozostáva z 20 tich komfortne zariadených izieb s vlastnou kúpeľňou a malou chladičkou, klimatizáciou a Tv. V rezorte je hosťom k dispozícii aj pekný bazén a tiež môžete využiť služby miestneho šéfkuchára.

Orientačný program zájazdu

 1. deň Odlet, check-in na ubytovaní
 2. deň Potápanie, voľný program
 3. deň Potápanie, voľný program
 4. deň Potápanie, výlet do púšte Wadi Rum s programom v beduínskej dediny
 5. deň Check-out, odlet domov

Cenu môže ovplyvniť zmena ceny letenky.

Cena zahŕňa:
letenky s poplatkami, transfery z letiska do hotela a späť v mieste pobytu, 4 dňový balík potápania (ponory z brehu), prenájom fliaš, záťaže, profesionálny sprievod pod hladinou, 6 x ubytovanie v potápačskom rezorte v dvoj alebo trojlôžkových izbách s raňajkami, poldenný výlet s Jeepmi s programom vo Wadi Rum

Cena nezahŕňa:
fakultatívne výlety mimo uvedených, požičovné potápačského výstroja mimo fliaš a záťaže, technické ponory a potápanie na vzdialené lokality (potápanie z lode), individuálne poistenie

 • 6 ponorov z pobrežia
 • teplota vody 26'C
 • teplota vzduchu 30'C
 • časový posun +1 h

 

Potápanie

Aqabský záliv je známe miesto plné bujného morského života. Predstavuje najseverovýchodnejší cíp Červeného mora a obkolesujú ho v tesnom susedstve štyri štáty - Saudská Arábia, Egypt, Izrael a Jordánsko. Záliv má šírku iba 25 kilometrov takže z jednej krajiny do druhej je vždy na dohľad. Priemerná teplota 23 stupňov, absencia búrok a mierne vodné prúdy tu vytvorili dokonalé pohostinné prostredie pre rast koralových systémov. Priaznivá úroveň slanosti vytvorila dobré podmienky pre život rozmanitým morským formám života. Nájdeme tu 230 druhov koralov, 1000 druhov rýb, rôzne druhy kôrovcov a cicavcov. V noci sa dajú pozorovať kraby, krevety či homáre, sezónne zasa do oblasti priplávajú morské korytnačky, delfíny, dugongy či veľrybie žraloky. Jedná sa o najsevernejší subtropický koralový ekosystém. Výhoda potápania v Jordánsku je predovšetkým v ľahkej dostupnosti lokalít - tie rekreačné sú dostupné z brehu, takže na lokality sa potápači rozvážajú pickupmi alebo minibusmi. Pre priaznivcov technického potápania sú lokality dostupné loďou, konkrétne sa jedná sa o niekoľko vrakov v hĺbkach 50-70m. Ďalšou výhodou potápania v Jordánskej Aqabe je to, že predstavuje pomerne mladú potápačskú destináciu, čomu zodpovedá aj kvalita miestnych útesov. Celé jordánske pobrežie červeného mora mí len 27 km, takže dostupnosť lokality nikdy nie nie je problém.

Vojenské múzeum
Milovníkov vrakov v Jordánskej Aqabe určite zaujme unikátne podmorské vojenské múzuem, jediné svojho druhu na svete. Pod vodnou hladinou, na mieste ktoré neoplýva morským životom a kde nie sú takmer žiadne korale, bolo potopených 19 vojenských strojov, vrátane bojového vrtuľníka a dopravné lietadlo typu TriStar L-1011 a vojenský turbovrtuľový Hercules. Pod hladinu bolo lietadlo ponorené v auguste 2019 za prítomnosti jordánskeho korunného princa Husajna, nadšeného potápača, ktorému Aqaba vďačí za nastupujúci rozmach potápačskej turistiky. Múzeum bolo sprístupnené pre potápačov len nedávno. Stroje sú pod hladinou rozmiestnené v bojovej formácii. Nachádzajú sa tu tanky, vojenské sanitky, protiletecké zbrane, vojenský vrtuľník, obrnené vozy, atď. Aj keď ide o umelú atrakciu, má svoje čaro a atmosféru. Videť veľké dopravné lietadlo vod hladinou je doposiaľ možné naozaj len na pár miestach sveta. Ponory sú penetračné, pričom v lietadle zostali sedačky aj vybavenie kokpitu a doposiaľ nestihli obrásť koralmi.

Aqaba vojenské múzeum

Vrak Cedar Pride
Vďaka láske k potápaniu samotného Jordánskeho kráľa, bola ešte v počiatkoch do vôd Červeného mora ponorená nákladná loď Cedar Pride. Pôvodne nákladné plavidlo bolo postavené v Španielsku, až po zmene majiteľov nakoniec zakotvila u libanonskej spoločnosti Cedar Pride, ktorej meno nesie ešte dodnes. Po príchode do prístavu v Jordánsku, 2. júla 1985 na jej palube vypukol požiar, ktorý sa zo strojovne veľmi rýchlo rozšíril aj do obytnej časti. O život prišli dvaja členovia posádky. Loď vyhorela, zachoval sa trup, ktorý požiaru odolal a tak roky stála v prístave až kým sa z nej nestal jeden z najfotogenickejších vrakov v Červenom mori.

 

 

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
06.02. – 10.02.202341 111,00 EURvoľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 6. 2. 2023 do: 10. 2. 2023 za cenu: 1 111,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

6. 2. 2023
10. 2. 2023
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách