Jordánsko Aqaba
Cena od 1691 €* vrátane dopravy a poplatkov
 • 28.5.2020 - 5.6.2020
 • 7 nocí, 5 dní potápania
 • aj pre začiatnočníkov
 • vojenské podvodné múzeum
Rezervovať

Popis

Krajina blízkeho východu opradená biblickými príbehmi ukryvajúca prírodné a historické poklady je lákadlom pre turistov vyhľadávajúcich nezabudnuteľné dobrodružstvá. Poďte s nami spoznať túto úžasnú krajinu. Budeme potápať na najznámeších lokalitách Aqabského zálivu, v podvodnom vojenskom múzeu s dopravným lietadlo C-130 Hercules a v rámci zájazdu navštívime historické mesto Petra a prenocujeme v beduínskej dedine vo Wadi Rum!

Medzi najznámejšie lákadlá Jordánska patrí novodobý siedmy div sveta – historické mesto Petra, púštne mesto Wadi Rum s ktorým sa spája legenda o Lawrencovi z Arábie, Mŕtve more, hlavné mesto Ammán, antické mesto Jerash, vrch Nebo.

Aqaba

Jediné prímorské mesto Jordánska, miesto obkolesené dychberúcimi horami s nádychom histórie a s pobrežím obmývajúcim Červené more, aj takto by sa dala charakterizovať Aqaba. Najjužnejšie mesto krajiny vďaka svojej teplej klíme ponúka podmienky na strávenie dovolenky počas celého roka. Aqaba je obľúbená pre svoju ideálnu polohu v blízkosti pláži bohatých na podmorský život, ponúka veľa možností ako tu stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Ulice lemované palmami, pláže s vodnými športami, reštaurácie, cukrárne, tradičné šiša bary, čajovne, či plavba po západe slnka, to všetko a omnoho viac ponúka obľúbené letovisko svojim návštevníkom. Obdivovať môžete historické pamiatky, ktoré tu po sebe zanechali dávni obyvatelia.

Program zájazdu

 1. deň Odlet, check-in na hoteli, voľný program
 2. deň Potápanie, voľný program
 3. deň Potápanie, voľný program
 4. deň Potápanie, voľný program
 5. deň Potápanie, voľný program
 6. deň Potápanie, návšteva púšte Wadi Rum a mesta Petra
 7. deň Potápanie, voľný program
 8. deň Check-out, odlet domov

Cenu môže ovplyvniť zmena ceny letenky.

Cena zahŕňa:
letenky s poplatkami, transfery z letiska do hotela a späť, 10 ponorov, prenájom fliaš, záťaže, 7 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:
strava, fakultatívne výlety mimo uvedených, požičovné potápačského výstroja mimo fliaš a záťaže,  individuálne poistenie

Potápanie

Záliv Aqaba je známe miesto plné bujného morského života. Rozprestiera sa na severovýchode územia Červeného mora. So svojou šírkou 25 kilometrov obmýva 180 km pobrežia Egypta, Saudskej Arábie, Izraela a Jordánska. Najsevernejší koralový ekosystém leží práve vo vodách Červeného mora. Priemerná teplota 23 stupňov, absencia búrok a mierne vodné prúdy tu vytvorili dokonalé pohostinné prostredie pre rast koralových systémov. Priaznivá úroveň slanosti vytvorila dobré podmienky pre život rozmanitým morským formám života. Nájdeme tu 230 druhov koralov, 1000 druhov rýb, rôzne druhy kôrovcov a cicavcov. V noci sa dajú pozorovať kraby, krevety či homáre, sezónne zasa do oblasti priplávajú morské korytnačky, delfíny, dugongy či veľrybie žraloky.

Jordánsku prislúcha 27 kilometrov pobrežia Červeného mora, kde leží Aqaba. Na pobreží sa nachádzajú moderné potápačské centrá, ktoré zabezpečujú výlety na potápačské lokality v oblasti Jordánska. V okolí sa nachádza asi 30 potápačský lokalít, medzi ktorými je aj päť dostupných vrakov - Cedar Pride, Al Shorouk, Taiyong, Tank a Tarmac Five.

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
28.05. – 05.06.202081 691,00 €voľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 28. 5. 2020 do: 5. 6. 2020 za cenu: 1 691,00 €

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

28. 5. 2020
5. 6. 2020
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách