Egypt safari - Sever
Cena od 1480 €* detaily ceny a poplatkov v texte
 • 23.10.-30.10.2021
 • nádherné safari
 • pre všetky úrovne potápačov
 • aj s vrakom SS Thislegorm
Rezervovať

Popis

Príjemná dovolenka v Červenom mori spojená s okružnou plavbou na potápačskej lodi v oblasti severného Červeného mora. Plavidlo poskytuje  ubytovanie o kapacite 24 osôb. Ubytovanie je zabezpečené v dvojlôžkových klimatizovaných kajutách (vlastná sprcha a wc). K dispozícii je tiež lodný bar, klimatizovaný salón, krytá potápačská paluba a horný sun-deck. O pohodlie sa stará profesionálna posádka a profesionálny potápačský doprovod. Stravovanie – plná penzia formou švédskych stolov, nealkoholické nápoje a snacky.

Potápanie v oblasti garantuje rôznorodosť lokalít od stŕmych koralových svahov, týčiacich sa zo stámetrových hĺbkok, cez vraky až po pohodové útesy s bohatým životom v priemerných hĺbkach 18m. Vhodné pre všetky úrovne potápačov. Možnosť zvýšenia kvalifikácie na lodi so slovenským inštruktorom!

Ubytovanie
Oceľová loď s dĺžkou 30 metrov a šírkou 8,3 metra má k dispozícii 10 kajút s vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou, chladničkou (z toho 3 kajuty s manželskou posteľou). Na lodi sa nachádza priestranná jedáleň so salónom vybaveným Tv, Pc, Dvd, sun deck, priestranný dive deck a relaxačný deck s barom a hifi. Počas plavby je na lodi k dispozícii Wi-Fi pripojenie.

Stravovanie
Plná penzia formou švédskych stolov, nealkoholické nápoje (káva, čaj voda) a soft drinky v cene zájazdu, popoludňajší snack.

Program zájazdu:

 1. deň: odlet Hurghada, transfer do prístavu, nalodenie
 2. deň: plavba a potápanie
 3. deň: plavba a potápanie
 4. deň: plavba a potápanie
 5. deň: plavba a potápanie
 6. deň: plavba a potápanie
 7. deň: plavba a potápabie
 8. deň: check-out z lode, odlet z Hurghady

V cene zájazdu je zahrnuté: 
spiatočná letenka Bratislava-Hurghada, transfery z letiska na loď a späť, 6 dní plavby na lodi  s plnou penziou, káva, čaj a nealkoholické nápoje, ubytovanie v 2-lôžkových kajutách s vlastným soc. zariadením, potápanie 3-4x denne so sprievodom, prenájom fliaš + plnenie vzduchom, záťaže, vstup do národných parkov

V cene zájazdu nie je zahrnuté:
cestovné poistenie (cca 20 - 75 €), potápačské poistenie (napr. Diveassure  69 € / rok), alkohol, požičovné potápačského výstroja okrem uvedeného (napr. full set BCD, dýchací set, neoprén. oblek - 75 €/týždeň), plnenie nitrox,  v prípade 1. alebo poslednú noc (7.noc) v hoteli hradí účastník cca 30 EUR

Povinné doplatky:

 • 20 € víza (resp. podľa aktuálnych sadzieb krajiny)
 • 50 €  bakšiš

Poznámky v výstroju:

 • potápačský počítač povinný
 • dekobójka a potápačské svetlo - odporúča sa
 • hliníkové fľaše - DIN a INT

Informácie o liveaboarde

 • Kapacita: 20
 • Posádka:
 • Kajuty: 10
 • Dĺžka: 30
 • Šírka: 8,3
 • Elektrina: 220V
 • Camera rooms: nie je uvedené
 • Kurzy: nie je uvedené
 • Požičovňa: na vyžiadanie
 • Strava: plná penzia
 • Vírivka: nie
 • Bar: nie
 • Jedáleň: áno

Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 30°C
 • Teplota vody: 26-28°C
 • Letisko: Hurghada

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: min. OWD
 • Nitrox: za poplatok
 • Technické potápanie:
 • Teplota vody: 26-28°C
 • Viditeľnosť: 30 - 50 m
 • Sezóna: celoročne

 

Potápanie

Červené more je známe svojou neskutočnou príťažlivosťou a patrí medzi povinné zastávky každého potápača. Vďaka nie príliš ďalekej polohe a priaznivej cene je prístupné pre každého. V kryštálovo čistej vode môžete vidieť žralokov, delfínov, korytnačky či pestrofarebné tvrdé koraly a vejárovité gorgónie. Rozmanitosť potápačských lokalít robí z destinácie ideál pre začiatočníkov, aj pre pokročilých. Fauna Červeného mora je naozaj bohatá a tí, ktorí sa v ňom ešte nepotápali, budú mať oči určite dokorán otvorené. Tí, čo už potápanie v tomto mori zažili, sa sem často radi vracajú vďaka celoročne výborným teplotným podmienkam a rozmanitosti podmorského sveta tohto mora.

Potápanie - Červené more - Sever
Smerom od severu na východ Sinajského polostrova sa rozprestiera Tiranská úžina. Jej súčasťou sú štyri koralovú útesy: Gordon, Thomas, Woodhouse a Jakcson Reef. Gordon reef pozostáva z koralových vežičiek  obkolesených piesočným dnom, na ktorom je možné niekedy pozorovať spiacich žralokov. Koraly v tejto časti sú krásne farebné a zachovalé. Život tu nie je až tak bohatý ako v ostatných častiach Tiranu, ale narazíte tu na obrovské murény, papagájovce, snaperov, napoleónov. Thomas Reef pozostáva z hlbokých kaňonov a je najmenším útesom na Tirane. Rastú tu najkrajšie mäkké koraly v okolí celého Sinajského polostrova. Morský život sa tu sústreďuje prevažne na plytčinách.

Woodhouse Reef
Je tiahnuci sa útes zo severovýchodu na juhozápad. Veľmi časté sú tu prúdy, ktoré vytvárajú skvelé podmienky na driftové potápanie. Vyskytujú sa tu aj pelagické druhy - tuniaky, snaperi, kance a stovky útesových rýb. Na severnom okraji Jakson reef leží vrak nákladnej lode, z ktorej sa zachovalo už len torzo. Útes je obrastený krásnymi mäkkými aj tvrdými koralmi a vyzdobený je gorgóniami. Silný prúd do oblasti prináša živiny, vďaka čomu sa tu zdržujú aj pelagické druhy - barakudy a občas aj žraloky. Lokality sú len orientačné. Presná trasa a výber miesta ponorov závisí od aktuálnych podmienok na mori.

Vrak SS Thislegorm
Vrak Thislegorm patrí k najpopulárnejším a pre mnohých aj najlepším vrakovým potápaniam na svete. Britská ozbrojená námorná loď SS Thislegorm sa potopila počas 2. svetovej vojny na ceste z Glasgowa do Alexandrie. Loď prepravovala lokomotívy, tanky, motocykle a mnoho ďalšieho vojnového vybavenia. Vrak objavil svetoznámy bádateľ Jacques-Yves Cousteu na základe informácie od miestneho rybára, ktorému sa podarilo z útrob lode vytiahnuť motorku, kapitánsky trezor a lodný zvon. Vrak je vo veľmi zachovalom stave a je dostupný aj na penetráciu. Vo vnútorných palubách lode sa stále nachádza prepravovaný náklad - nákladné automobily, pušky, čižmy, motocykle. V prípade dobrej viditeľnosti je možné na ľavom boku vidieť aj lokomotívu. Okolie vraku priťahuje množstvo druhov rýb, medzi ktorými môžete vidieť aj barakudy, tuniaky, perutínov a pozor si treba dávať na ťažko viditeľných odrancov, občas priplávajú aj korytnačky. Pre potápanie vo vraku platí v Egypte výnimka, kedy môžete použiť rukavice. Vrak SS Thislegorm je pre hĺbku a prúdy dostupný len skúsenejším potápačom, pre možnosť penetrácie si prídu na svoje všetci milovníci vrakového potápania. Vrak leží v hĺbke 21-30 metrov (vzdialenosť od Sharm El Sheikhu 4h loďou).

Vraky na Abu Nuhas
Dno Červeného mora je pohrebiskom niekoľkých ďalších významných vrakov. Štyri sa nachádzajú pri útese Abu Nuhas, kadiaľ povedie Severná trasa. Na dne odpočíva grécka prepravná loď GIANNIS D, ktorá narazila na útes 19 apríla 1984 a na to sa potopila. Teraz odpočíva v na dne v hĺbke 27 metrov a poskytuje útočisko podmorskému životu. Vrak je sa dá bezpečne penetrovať, nachádza sa tu dosť východov. Celý vrak leží v 45 stupňovom uhle. Parník CARNATIC narazil to útesu v roku 1869 a potopil sa deň po náraze Leží v hĺbke 26 metrov. Vrak je rozlomený na dve časti. Kapitánsky mostík je obrasteným farebnými mäkkými koralmi a tvorí perfektnú kulisu pre fotografovanie. Vrak CARNATIC je prístupný aj na penetráciu.

Program je orientačný môže sa zmeniť kvôli počasiu alebo iným podmienkam ohrozujúcim zdravie ľudí alebo lode.

 

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
23.10. – 30.10.202171 480,00 EURvoľnévybraté

Vybrali ste si termín od: 23. 10. 2021 do: 30. 10. 2021 za cenu: 1 480,00 EUR

 

Informácie o Vás

 

Informácie o termíne

23. 10. 2021
30. 10. 2021
 

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách