Walindi Resort
Cena od 1180 €* bez letenky a poplatkov
 • 6 nocí v rezorte
 • rezort má vlastný liveaboard
 • exotické prostredie
 • prírodné bohatstvo
Rezervovať

Popis

Papua Nová Guinea je krajinou tisícich kultúr. Hovorí sa tu viac ako 800 jazykmi a ostrovy dodnes obývajú kmene, civilizáciou takmer nedotknuté. Krajina je plná kultúrneho a prírodného bohatstva ponúka nevyčerpateľné možnosti na strávenie nezabudnuteľnej cesty, expedície. Než to už nazvete akokoľvek, tento od civilizácie vzdialený kút sveta navštívi len málokto. Pridajte sa k nám na dobrodružnú výpravu. 

Na pobreží Kimbe Bay sa rozprestiera exotický rezort Walindi Plantation Resort. Už 25 rokov poskytuje prechodný domov pre potápačov z celého sveta. V rezorte kotví loď MV FeBrina, ktorá sa vydáva na dobrodružné potápačské plavby do vzdialenejších vôd Novej Británie. Wilindi Resort a loď MV FeBrina sú dostupné krátkym letom z Port Moresby na letisko Hoskins airport (Západná Nová Británia). Hlboké doliny a vysoké hory sú dominantou ostrova Nová Británia.

Ubytovanie Walindi Plantation Resort

Ubytovanie zahŕňa plnú penziu v hotelovej reštauráciu, pozostávajúcu z jedál ázijského štýlu, s čerstvou ponukou morských druhov, čerstvého ovocia a zeleniny, či hovädzieho mäsa z neďalekej domácej farby. Súčasťou rezortu je reštaurácia, bar, knižnica, butik, plavecký bazén. V rezorte sa nachádzaj aj WiFi pripojenie.

Bungalovy 
Sú samostatne stojace ubytovacie jednotky, situované do krásnej tropickej záhrady pri pobreží. Vybavenie: manželská posteľ a jedno lôžko,kúpeľňa, stropné ventilátory, mini kuchynka so servisom na prípravu kávy a čaju, súkromná terasa,upratovanie denne.

Plantatio House Room 
Každý dom pozostáva zo 4 izieb, ktoré majú spoločnú terasu. Vybavenie: manželská posteľ alebo 2 x jednolôžková posteľ, kúpeľňa, stropný ventilátor, servis na prípravu kávy a čaju, upratovanie denne.

Ďalšie aktivity: turistika, výlety (rieky, vrak lietadla), pozorovanie vtáctva

Informácie o rezorte

 • Izby: nie je uvedené
 • Bungalovy: nie je uvedené
 • Chladnička: nie je uvedené
 • Trezor: nie je uvedené
 • Klimatizácia: áno
 • Internet: áno
 • Bazén: áno
 • Reštaurácia: áno

Všeobecné informácie:

 • Sezóna: apríl -jún, sept.-dec.
 • Teplota vzduchu: 28-34°C
 • Teplota vody: 26-31°C
 • Letisko: Hoskins (HKN)

Potápanie

Bohaté vody v centre Ázijsko-pacifického regiónu sú priam presýtené morským životom. Až dva krát viac druhov ako by ste mohli nájsť v Červenom mori alebo Karibiku.  Nájdete tu život od malých makro živočíchov až po príťažlivých obrovských žralokov veľrybích.   Potápať v Papui Novej Guinei sa dá z liveaboardu ale aj priamo z rezortov. V okolitých vodách ležia japonské vraky z II. Svetovej vojny. Vďaka 16 tisíc km dlhému pobrežiu si tu budete môcť vychutnať komorné potápanie, bez veľkých más potápačov. Čo sa dá vidieť: krásne zdravé farebné koraly, barakudy, žraloky - príležitostne kladiváky bronzové, tuniaky, trevally, tŕňovce, jednorožcovité ryby, koralové ryby, vraky japonských lietadiel

Potápanie Kimbe Bay Reefs
Výnimočné miesto spomedzi lokalít na Walindi. Veľký útes je oddelený od pevninových útesov. V období, kedy do oblasti prichádzajú prúdy sa tu zdržujú húfy dravých rýb od barakúd až po žraloky - kladivák bronzový.Pozdĺž južnej steny sa nachádza množstvo previsov a malých jaskyniek obrastených mäkkými hubami a vejárovníkmi. Nájdete tu aj vzácny čierny koral a obrovské mušle. Na hornej časti útesu sa rozprestiera krásna záhrada z tvrdých koralov.

Liveaboard MV FeBrina MV

FeBrina je zrekonštruované plavidlo pre potápačov a fotografov. Kotví pri rezorte Walindi odkiaľ vyráža na potápanie do vôd západnej Novej Británie. MV FeBrina je 24 metrová loď s výkonným motorom a posádkou, ktorá a stará o pohodlie potápačov a poskytuje vynikajúci servis. Na lodi sa nachádza 7 komfortne zariadených a klimatizovaných kajút s maximálnou kapacitou 12 hostí. Má tri paluby, v spodnej sa nachádzajú kajuty, na hlavnej palube je salón, potápačská paluba a slnečná paluba. Vrchná paluba je určená pre posádku. Každá kajuta má vlastnú klimatizáciu a toaletu a je vybavená osuškami.

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Momentálne nie sú naplánované termíny, vyberte si vlastný termín nižšie a my Vám vypracujeme dovolenku na mieru.

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách