Elixir Divers
Cena od 660 €* bez letenky a poplatkov
 • 7 nocí, 5 dní potápania
 • slovenská potápačská základňa
 • fakultatívne safari Similanské ostrovy
 • nami overený rezort

 

Rezervovať

Popis

Skvelá kombinácia, ako si užiť Thajsko aj s potápaním. Kombináciou potápania s pobytom na ostrove Koh Yao Yai, s prehliadkou Phuketu a potápaním na Similanských ostrovov, uspokojí Thajsko aj náročných. 

Koh Yao Yai

Koh Yao Yai je nádherný, rozľahlý a turistami zatiaľ neobjavený ostrov, vzdialený len pol hodiny plavby od Phuketu. Dlhé pláže bez ľudí, zátoky, ryžové polia, údolia plné paliem, mangrovníkové pralesy popreplietané kanálmi. Jednoducho dokonalý kľud. Koh Yao Yai je jedným posledných autentických ostrovov, nečakajú vás tu predplnené pláže, ani hlučné diskotéky, tie si užijete na Phukete.

Phuket

Najznámešie a najvyhľadávanejšie miesto v Thajsku, nie nadarmo ho prezývajú aj “perla juhu”. Phuket tvorí scenéria hôr, dažďového pralesa, vodopádov a nádherných pláži pokrytých bielym pieskom. Od očarujúcich palmových zálivov až po vysoké kamenné pobrežia uchváti takmer každého. Najznámejšie ostrovy Phi Phi patria medzi prírodné raje a dostať sa dá na ne loďou. 

Ubytovanie Elixir Resort***+

Luxusný rezort (44 bungalovov) sa nachádza v tropickej záhrade priamo na tichej pláži Ao Bo Le. Piesočnatá pláž je orientovaná na západ. Rezort je veľmi obľúbený medzi rodinami s deťmi a ľuďmi, ktorí hľadajú oddych, ticho a únik od každodenných starostí.

Ďalšie aktivity: BBQ, fakultatívne výlety na okolité ostrovy a do prírody, safari potápanie, PADI kurzy, prenájom rýchlostných člnov

Elixir Resort***

Ubytovanie Activities Resort*

Bungalov s ventilátorom: 700 THB za noc bez raňajok
Bungalov s klimatizáciou: 1,000 THB za noc bez raňajok

Activities Resort sa nachádza len 5 minút chôdze od potápačského centra Elixir Divers a od pláže. Je to lacnejšia no bezpečná verzia ubytovania, ale stále veľmi blízko našej základne. Často ho využívajú potápači a naši klienti.

Rezort ponúka tri štandardne zariadené bungalovy s klimatizáciou a jeden s ventilátorom. Bungalovy sú postavené z dreva v tradičnom thajskom štýle uprostred palmového lesa. Každý bungalov má vlastnú terasu s výhľadom do džungle. Na hlavnej ceste nájdete miestny obchod a thajské masáže.

Raňajky k dispozícii po dohode s majiteľom. Wifi internet je na recepcii.

Activities Resort*

Informácie o rezorte

 • Izby: 2
 • Bungalovy: 44
 • Chladnička: Áno
 • Trezor: Áno
 • Klimatizácia: Áno
 • Bazén: 1
 • Reštaurácia: 1

Všeobecné informácie

 • Sezóna: január – apríl
 • Teplota vzduchu: 30°C
 • Teplota vody: 28 – 30°C
 • Letisko: Phuket (HKT)

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: PADI, iné
 • Domáci útes: nie je uvedené
 • Potápanie z lode: Áno
 • Potápanie z pobrežia: nie je uvedené
 • Nitrox: nie je uvedené
 • Technické potápanie: Nie
 • Teplota vody: 28 – 30°C
 • Viditeľnosť: 20-30 m
 • Sezóna: január – apríl

Potápanie

Potápačská základňa je umiestnená priamo v južnej časti ostrova Yao Yai, ktorý leží v zálive neďaleko Phuketu a pobrežia Krabi. Potápačské lokality Shark Point, Anemone reef, King Cruiser Wreck a Phi Phi sú doslova za rohom.

 Zaujímavé lokality: Anemon reef, vrak King Cruiser, Flower Island, Hin Daeng & Hin Muang

Safari Similanské ostrovy (4noci)

Similanské ostrovy - alebo aj podmorský park s viac ako 50timi lokalitami na potápanie, sa skladajú z 9 lávových ostrovov, očíslovaných z juhu na sever a nachádzajú sa približne 75 km od ostrova Phuket. V roku 1982 boli Similany vyhlásené za Národný park. Všetky ostrovy sú neobývané, obklopené snehobielymi plážami a priezračnou vodou. Similánske ostrovy sú hodnotené ako jedna z desiatich najlepších potápačských lokalít na svete, a najlepšie miesto na potápanie v Thajsku. S obrovskými skalnými zrázmi na západnej strane, dlhými korálovými útesmi na východnej strane, a prechodovými zónami medzi nimi. Similánske ostrovy ponúkajú najväčšiu podmorskú rozmanitosť v Thajsku. Najznámejšia lokalita je Richelieu rock známa výskytom žraloka veľrybieho a mánt obrovských.

Safari Similany cena: 4 dni / 4 noci 22,900 THB

cena zahrňuje
4 ponory/denne (2 ponory cestou späť), klimatizácia, 5 jedál denne – skvelá thajská kuchyňa, voda, čaj, potápačsky sprievodca, prenájom fľaše (INT, DIN), závažia, svetlá pre nočné ponory

cena nezahrňuje
poplatok do národného parku Similánske ostrovy – 500 THB/deň, nealko nápoje – 20 THB/plechovka, pivo – 60 THB/plechovka, požičanie kompletnej výstroje 600 THB/deň

Ubytovanie je na lodi, s kapacitou 18-22 pasažierov, je zabezpečné v prevažne dvojlôžkových kajutách. Loď vypláva z Phuketu na Similany, kde strávi 4 noci. Vylodenie je v prístave na Phukete.

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Momentálne nie sú naplánované termíny, vyberte si vlastný termín nižšie a my Vám vypracujeme dovolenku na mieru.

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Dátum vloženia: 18. jan 2016 | Meno: Katka Remka
*****Služby
*****Vybavenie
*****Dostupnosť

Boli sme v Elixir divers rezorte (rezort Glow) začiatkom januára 2016.

Musíme iba pochváliť. Krásny, čistý, udržiavaný rezort a hlavne kľudný (po mesiaci cestovnia po Ázii padlo maximálne vhod). Ubytovanie sme mali vo veľmi pekných bungalovoch (dokonca sme mali šťastie, že nám zdarma upgradli ubytovanie do luxusného apartmánu, takže úplný pohľadnicový gýč sme mali). Strava iba raňajky, ale veľmi bohaté, chutné a na výber z kontinenálnej kuchyne a ázijskej. Ísť sa najesť mimo rezrot nie je veľmi možné, takže sme jedli v reštike rezortu. jedlá opäť veľmi chutné, cenovo trošinku drahé, na EU pomery, ale ceny úplne fajn. Zamestnanci maximálne príjemní.

Samozrejeme sme aj zapotápali. Mali sme žiaľ iba dva dni. Pôvodne sme chceli safari na Similany, ale museli sme sa kvôli programu uskromniť na dva dni potápania. Chalani z elixir divers max profici. O nic sme sa nemuseli vôbec starať, iba si vyskúšať výstroj a sadnúť na loď. (medzi ponormi ovocie a drinky)

Prvý deň sme dali Koh Doc Mai - dva ponory cca po hodinke. Bola horšia viditeľnosť kvôli planktónu, ale plno rýb a príjemné osvieženie boli dve menšie jaskyne, do korých sme nakukli.

Druhý deň sme dali King cruser wrak a Sharkpoint. Veľmi dobrá viditeľnosť. Wrak je nádherný. Obrastený koralmi a dookola kvantum rybičiek. krásne pomaly sa dalo medzi nimi plávať a kochať sa. Druhý ponor bol sharkpoint - plytké potápanie s veľmi peknými koralmi a rôznymi rybami. Klaun očkatý všade, shark nikde :)

Návrat na rezort bol vždy okolo 14.00/14.30, takže sme mali čas sa pripojiť k zvyšku bandy k vode. 

Večer sme trávli s chalanmi z centra - prvý deň grilovačka (výborná), druhý večer pri pivku s otatnými potápačmi a tretí večer urobili kino. :) 

 

Nevýhoda je, ale to v celom Thajsku myslím, že keď je odliv, tak riadny. Pri odlive v rezorte sa nedalo v mori vôbec plávať. More ďaleko.

rozmýšľam, či je ešte niečo, čo sa nepáčilo, ale nič také. Naozaj okrem obmedzných možností jesť mimo rezort , na nákupy iba pár potravín a ďalekého odlivu, naozaj maximálna spokojnosť.

Odporúčame

 

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách