Tiare
Cena od 0 €* bez letenky a poplatkov
 • novinka v našej ponuke
 • luxusná jachta
 • najkrajšie lokality sveta
 • aj pre nepotápačov
Rezervovať

Popis

Sme radi, že Vám môžeme predstaviť luxusnú jachtu Tiare Cruise, tradičné indonézske plavidlo, ktoré Vás prevedie tými najkrajšími potápačskými miestami na svete. Jachta je vybavená luxusnými vzdušnými kajutami s priestrannou kúpeľňou, veľkou palubou, pripravenou sprostredkovať veľkolepé zážitky pre potápačov ale aj bežných cestovateľov, milujúcich pobyt na lodi.

Loď Tiare
Vnútorné aj vonkajšie obytné priestory, paluby, kabíny sú vyrobené zo vzácneho tíkového dreva, ktoré navodzuje pravý pocit z Inodnézskeho prostredia. Spoločenská miestnosť je navhnutá tak, aby bola miestom, kde sa cítite komfortne s nádychom luxusu. Na priestrannej slnečnej palube si môžete užívať pocit slobody z pobytu na otvorenom mori.

Na lodi sa nachádza 6 luxusných kabín s maximálnou kapacitou 14 hostí. Potápačská paluba slúži na uloženie potápačského vybavenia, kde sa s radosťou budete pripravovať na ponory. Posádka na lodi vám bude vždy nápomocná a bude sa starať o vaše pohodlie a komfort nielen počas potápania, ale aj počas celého pobytu na lodi. Loď je plne klimatizovná, na palube je pripojenie k wi-fi, stereo systém, počítač a ipad, plniaca stanica vrátane nitroxu, 2 kajaky.

Bezpečnosť hostí na palube je prioritou číslo jedna. Všetky palubné pristroje, motory, generátory a ostatné zariadenia spĺňajú prísne bezpečnostné normy. Každý potápač je vybavený elektornickým záchranným a lokalizačným systémom.

Loď operuje vo vodách indonézie s množstvom rôznych trás, od Bali, cez Flores a Komodo, až na vzdialené miesta Raja Ampat, Východný Timor, Bandské more.

Možnosť absolvovať potápačské kurzy pre nepotápačov:

 • PADI Discover Scuba Divign - $100.00
 • PADI Open Water Diver - $430.00
 • PADI Junior Open Water Diver - $430.00
 • PADI Advanced Diver - $330.00
 • Nitrox - $200.00

Informácie o liveaboarde:

 • Kapacita: 14
 • Posádka:
 • Kajuty: 6
 • Dĺžka: 36,50 m
 • Šírka: 9
 • Elektrina: 220V
 • Camera rooms: nie
 • Kurzy: áno
 • Požičovňa: áno
 • Strava: plná penzia
 • Vírivka: nie
 • Bar: nie
 • Jedáleň: áno

Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 23-30 °C
 • Teplota vody: 26 - 28 °C

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: nie je uvedené
 • Nitrox: Áno
 • Technické potápanie: nie
 • Teplota vody: 26 - 28 °C
 • Viditeľnosť: 30 - 50 m
 • Sezóna: celoročne

Potápanie

Alor

Alor

Miesto známe pre žiarivé a zdravé útesy, stŕme steny, jaskyne, plochy s čiernym pieskom, krásne koralové záhrady a zaujímavé morské živočíchy.  Zažite čaro Aloru, zhluku malých sopečných ostrovov nachádzajúcich sa na východe súostrovia Flores v južnej Indonézii.  Krištáľovo čistá voda, vzrušujúce driftové potápanie pozdĺž stŕmych stien, oslňujúce koralové záhrady a očarujúce makro živočíchy tvoria jeden z najrozmanitejších ekosystémov na Zemi. Zažite nezabudnuteľné stretnutie s domorodými lovcami veľrýb a dobrodružnú výpravu do okolia aktívnej sopky Komba.

Komodo

Komodo

V južnej časti Komoda nájdeme niekoľko krásnych lokalít, ktorým kraľuje Manta Alley, ako najlepšia lokalita na potápanie s mantami obrovskými. Dvojice skál, o ktoré často búšia vlny sú magnetom pre týchto nádherných morských letcov, s ktorými sa potápať je nezabudnuteľným zážitkom. Tieto zvieratá sa tu zdržujú celoročne a vďaka odľahlosti oblasti tu neoperuje veľké množstvo lodí. Ďalšou úchvatnou lokalitou je Tanjung Loh Sera, kde sa zdržujú pelagické ryby, ploskozubci, tuniaci, karnasy, napoleoni, garupy a  veľké množstvo húfnych rýb. Najväšou výzvou južného Komoda je lokalita Langkoi Rock.

V lokalitách stredného Komoda sú po väčšinu roku kľudné podmienky, ktoré nedávajú priechod silným vetrom z juhu ani zo severu. Na lokalite s názvom Batu Tiga sa dajú pod vodou stretnúť najväčšie pelagické ryby a so šťastím aj s utesovými žralokmi. Charakter dna je rozvrásnený s mnohými prevismi, ktoré tvoria úkryty pre mnohé ryby schovávajúcimi sa tu pred silnými prúdmi. Skutočným klenotom podmorského sveta čo sa života týka je  koralový útes Batubolong. Scenériu pod vodou tu tvoria podmorské veže, prudký svah alebo krásna stena zo severovýchodnej strany, z fauny tu môžete stretnúť útesových žralokov, napoleonov, barakudy, garupy, murény a obrovské karety. Potápanie okolo ostrova Tatawa Besar s veľmi zachovalou koralovou záhradou a zaujímavým svahom zarasteným hubami, je zas vhodné na stretnutie sa s karetami a najväčšími sépiami faraónovými. Za silného prúdu sa tu dá absolvovať prúdový ponor.

Rozľahlá plytčina bližšie ku Komodu je zas charakteristická svojim dnom so súvislou koralovou drťou a ojedinelými koralovými ostrovčekmi. Na Karang Makasar medzi 5 až 20 metrami je šanca stretnúť manty, niekedy dokonca celé ich húfy. Táto lokalita má však svoj klenot, ktorého nájdenie je skutočným šťastím - v plytčinách tu žije niekoľko plachých dugongov. Ďalej sa tu zdržujú siby škvrnité, raje mauricijské, zrnité alebo raje trnovky. Na najjužnejšej časti lokality je v blízkosti malého ostrovčeka nádherná koralová záhrada s veľkým počtom menších druhov koralových rýb a ploskozubcov, ktorí sa tu kŕmia na koraloch.

Severu Komoda dominujú potápačské lokality Crystal Rock a Castle Rock, obidve veľmi obľúbené. Crystal Rock ponúka krásne ponory so šancou na stretnutie sa so žralokmi útesovými, karetami, napoelonmi, murénami, a občas sa tu objavujú aj siby škvrnité. Západná časť tejto skaly je skvostnou lokalitou, ale východná časť má veľmi narušený a rozbitý koralový útes v plytkej vode. O niekoľko sto metrov severne je pod hladinou ukrytý skvost severného Komoda Castle Rock, ktorého vrchol končí päť až sedem metrov pod hladinou, podľa toho či je príliv alebo odliv. Je to najviac zarybnená dosiaľ známa lokalita na Komodských ostrovoch s prekrásnym koralovým porastom. Stretnete sa tu s útesovými žralokmi, húfom kranasov obrovským, karetami pravými, kranasmi císarskými, tuniakmi, napoleonmi.

Maumere–Alor–Banda Sea–Ambon

Maumere–Alor–Banda Sea–Ambon

Maumere sa nachádza na východném pobreží ostrova Flores, a ponúka potápanie na stenách s vynikajúcou viditeľnosťou, s krásnymi koralmi s obrovskými gorgóniami. Koralové útesy sú plné života a vyskytuje sa tu veľa druhov rýb a žralokov, ojedinelé  nie sú ani delfíny a manty. Alor je indonézska klasika, ponúka potápanie s nádhernou podvodnou scenériou, so skalnými útesami a vrcholkami s bujným životom. Bandské more je od civilizácie vzdialenejšia lokalita, vďaka čomu sa tu nachádzajú nedotknuté živé útesy, obrastené nádhernými mäkkými koralmi. Ambon je rajom pre milovníkov podvodných živočíchov. Objavovať tu  môžete množstvo endemických druhov z pomedzi makro živočíchov.

Raja Ampat

Raja Ampat

Raja Ampat v preklade "Štyria králi" je označenie pre štyri súostrovia z "vtáčej hlavy" západnej Papui v Indonézii. Waigeo na severe a Batanta, Salawati a Misool na juhu. Súostrovie sa nachádza na severozápadnom cípe Indonézie a leží v srdci koralového trojuholníka, najviac biologicky rôznorodého morského regiónu na Zemi. Nájdete tu až 75% všetkých známych druhov koralov a rozmanitý morský život. Diverzita podmorského života je tu podľa výskumu organizácie Conservation International najrozmanitejšia na svete s najbohatšími ekosystémami koralových útesov. Masívne koralové kolónie sú plné života a bez známok zničenia aj vďaka nepatrným rušivým vplyvom zo strany človeka. 1309 druhov rýb, 537 druhov koralov a 700 druhov mäkkýšov - to sú čísla hovoriace o rozmanitosti podmorského života na súostrovia Raja Ampat.

Počas plavby budete monitorovať nové potápačské terény, dokumentovať podmorský svet s takými skvostmi ako sú manty, žraloky kobercové, fantastický makrosvet a mnoho ďalších. Budete tiež objavovať vnútrozemie ostrovov, kde žijú domorodí obyvatelia, kde je domov vtákov raja - rajok, budeme pátrať po migrujúcich veľrybách, dokumentovať ostrovnú prírodu, ale tiež relaxovať na rozprávkových plážach, za ktorými vyrastá nepreniknuteľná džungľa a kde vyrastajú hory z pralesnej zelene, v ktorej sa ukrývajú divoké zvieratá.

The Forgotten Island

The Forgotten Island

Južné Maluku je reťazec čarovných ostrovov spájajúcich Ambon a Timor. Oblasť sa vyznačuje krištáľovo čistou vodou, nájdete tu hlboké steny, previsy, krásne a nedotknuté koraly, obrovské vejárovníky a veľké húfy rýb. Je to 1000 kilometrov dlhý reťažec ostrovčekov tiahnúci sa až k Papui. Najznámejšími ostrovmi sú Wetar, Nyata, Amorataun, Nil Desperandum (lokalitu preslávili hlavne žraloky kladivohlavé), Manuku, Tanimbar a ostrov Kei

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Momentálne nie sú naplánované termíny, vyberte si vlastný termín nižšie a my Vám vypracujeme dovolenku na mieru.

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách