MY DAMAI I
Cena od 3990 €* bez letenky a poplatkov
 • loď pre menšie skupiny
 • luxusné ubytovanie
 • najlepšie potápanie na svete
 • aj pre fotografov
Rezervovať

Popis

Damai

Damai sa špecializuje na malé skupiny potápačov. Za týmto účelom prevádzkuje tradičné drevené lode, ktoré brázdia vody Indonézie. Neobmedzené ponory s maximálnym počtom 4 potápačov na jedného sprievodcu sú špecifickým znakom pre DAMAI. Či už sa venujete fotografovaniu, filmovaniu alebo si len chcete vychutnať potápanie v Indonézii, DIVE DAMAI vaše túžby splní do bodky.  Lode boli postavené špeciálne pre potápačské plavby v tropických vodách Indonézie. Flotila je vybavená najnovším navigačným a komunikačným systémom, má bezpečnostné vybavenie a poskytuje komfort a služby na kvalitnej úrovni.

MY DAMAI I

MY DAMAI I bola postavená v Tanjung Bira na južnom Sulawesi najprestížnejším výrobcom lodí Pak Hadji Baso. Spoluprácou medzi šikovnými návrhármi a rokmi skúseností z potápania v Indonézii sa podarilo zostrojiť pozoruhodné plavidlo.

MY DAMAI I je navrhnutá špeciálne pre malé skupiny. S dĺžkou 40 metrov a šírkou 8 metrov ponúka ubytovanie pre maximálne 14 hostí. Každá kajuta je vybavená vlastnou kúpeľňou so sprchou. Na lodi sa nachádzajú tri väčšie paluby, slnečná, tienené a paluba, kde si môžete vychutnať masáže alebo iné spa procedúry. MY DAMAI I bola navrhnutá špeciálne pre potápačov. Na lodi sa nachádza veľká potápačská stanica s nádobami na oplachovanie techniky a špeciálna miestnosť pre kameramanov a fotografov s nabíjacími stanicami.

Ako prvá v Indonézii ponúka sprievodcu (divemastra) v pomere 4:1. 

Informácie o lodi

 • Kapacita: 14
 • Posádka: nie je uvedené
 • Kajuty: 7
 • Dĺžka: 40m
 • Šírka: 8m
 • Elektrina:  110V a 220V
 • Camera rooms:  áno
 • Kurzy: nie
 • Požičovňa: nie
 • Strava: Plná penzia
 • Vírivka: nie
 • Bar: nie
 • Jedáleň: áno


Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne, najlepšie máj-september
 • Teplota vzduchu: 23-30 °C
 • Teplota vody: 20-28 °C
 • Letisko: Denpasar (DPS), iné

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: nie je uvedené
 • Nitrox: Áno
 • Technické potápanie: nie
 • Teplota vody: 26 - 28 °C
 • Viditeľnosť: 30 - 50 m
 • Sezóna: celoročne

Potápanie

Cenderwasih Bay

Cenderwasih Bay

Cenderwasih Bay je národný park a súčasne najnovšia a najvzrušujúcejšia potápačská lokalita v Indonézii. Najväčším lákadlom je stretnutie veľrybích žralokov v blízkosti domorodých rybárov. Okolie je zaujímavé aj po kultúrnej a historickej stránke, prebehlo tu mnoho bojov medzi spojeneckými vojskami a Japonskom počas 2. svetovej vojny, takže vo vodách sa nachádza mnoho vojnových vrakov lodí aj lietadiel. Cenderwasih Bay bolo mnoho miliónov rokov geologický izolované a vyvinulo sa tu veľké množstvo endemických druhov. Odporúčame všetkými milovníkom podvodného sveta, práve tí tu budú mať možnosť vidieť druhy, ktoré sa nikde inde nevyskytujú.

Komodo

Komodo

V južnej časti Komoda nájdeme niekoľko krásnych lokalít, ktorým kraľuje Manta Alley, ako najlepšia lokalita na potápanie s mantami obrovskými. Dvojice skál, o ktoré často búšia vlny sú magnetom pre týchto nádherných morských letcov, s ktorými sa potápať je nezabudnuteľným zážitkom. Tieto zvieratá sa tu zdržujú celoročne a vďaka odľahlosti oblasti tu neoperuje veľké množstvo lodí. Ďalšou úchvatnou lokalitou je Tanjung Loh Sera, kde sa zdržujú pelagické ryby, ploskozubci, tuniaci, karnasy, napoleoni, garupy a  veľké množstvo húfnych rýb. Najväšou výzvou južného Komoda je lokalita Langkoi Rock.

V lokalitách stredného Komoda sú po väčšinu roku kľudné podmienky, ktoré nedávajú priechod silným vetrom z juhu ani zo severu. Na lokalite s názvom Batu Tiga sa dajú pod vodou stretnúť najväčšie pelagické ryby a so šťastím aj s utesovými žralokmi. Charakter dna je rozvrásnený s mnohými prevismi, ktoré tvoria úkryty pre mnohé ryby schovávajúcimi sa tu pred silnými prúdmi. Skutočným klenotom podmorského sveta čo sa života týka je  koralový útes Batubolong. Scenériu pod vodou tu tvoria podmorské veže, prudký svah alebo krásna stena zo severovýchodnej strany, z fauny tu môžete stretnúť útesových žralokov, napoleonov, barakudy, garupy, murény a obrovské karety. Potápanie okolo ostrova Tatawa Besar s veľmi zachovalou koralovou záhradou a zaujímavým svahom zarasteným hubami, je zas vhodné na stretnutie sa s karetami a najväčšími sépiami faraónovými. Za silného prúdu sa tu dá absolvovať prúdový ponor.

Rozľahlá plytčina bližšie ku Komodu je zas charakteristická svojim dnom so súvislou koralovou drťou a ojedinelými koralovými ostrovčekmi. Na Karang Makasar medzi 5 až 20 metrami je šanca stretnúť manty, niekedy dokonca celé ich húfy. Táto lokalita má však svoj klenot, ktorého nájdenie je skutočným šťastím - v plytčinách tu žije niekoľko plachých dugongov. Ďalej sa tu zdržujú siby škvrnité, raje mauricijské, zrnité alebo raje trnovky. Na najjužnejšej časti lokality je v blízkosti malého ostrovčeka nádherná koralová záhrada s veľkým počtom menších druhov koralových rýb a ploskozubcov, ktorí sa tu kŕmia na koraloch.

Severu Komoda dominujú potápačské lokality Crystal Rock a Castle Rock, obidve veľmi obľúbené. Crystal Rock ponúka krásne ponory so šancou na stretnutie sa so žralokmi útesovými, karetami, napoelonmi, murénami, a občas sa tu objavujú aj siby škvrnité. Západná časť tejto skaly je skvostnou lokalitou, ale východná časť má veľmi narušený a rozbitý koralový útes v plytkej vode. O niekoľko sto metrov severne je pod hladinou ukrytý skvost severného Komoda Castle Rock, ktorého vrchol končí päť až sedem metrov pod hladinou, podľa toho či je príliv alebo odliv. Je to najviac zarybnená dosiaľ známa lokalita na Komodských ostrovoch s prekrásnym koralovým porastom. Stretnete sa tu s útesovými žralokmi, húfom kranasov obrovským, karetami pravými, kranasmi císarskými, tuniakmi, napoleonmi.

Maumere–Alor–Banda Sea–Ambon

Maumere–Alor–Banda Sea–Ambon

Maumere sa nachádza na východném pobreží ostrova Flores, a ponúka potápanie na stenách s vynikajúcou viditeľnosťou, s krásnymi koralmi s obrovskými gorgóniami. Koralové útesy sú plné života a vyskytuje sa tu veľa druhov rýb a žralokov, ojedinelé  nie sú ani delfíny a manty. Alor je indonézska klasika, ponúka potápanie s nádhernou podvodnou scenériou, so skalnými útesami a vrcholkami s bujným životom. Bandské more je od civilizácie vzdialenejšia lokalita, vďaka čomu sa tu nachádzajú nedotknuté živé útesy, obrastené nádhernými mäkkými koralmi. Ambon je rajom pre milovníkov podvodných živočíchov. Objavovať tu  môžete množstvo endemických druhov z pomedzi makro živočíchov.

Raja Ampat

Raja Ampat

Raja Ampat v preklade "Štyria králi" je označenie pre štyri súostrovia z "vtáčej hlavy" západnej Papui v Indonézii. Waigeo na severe a Batanta, Salawati a Misool na juhu. Súostrovie sa nachádza na severozápadnom cípe Indonézie a leží v srdci koralového trojuholníka, najviac biologicky rôznorodého morského regiónu na Zemi. Nájdete tu až 75% všetkých známych druhov koralov a rozmanitý morský život. Diverzita podmorského života je tu podľa výskumu organizácie Conservation International najrozmanitejšia na svete s najbohatšími ekosystémami koralových útesov. Masívne koralové kolónie sú plné života a bez známok zničenia aj vďaka nepatrným rušivým vplyvom zo strany človeka. 1309 druhov rýb, 537 druhov koralov a 700 druhov mäkkýšov - to sú čísla hovoriace o rozmanitosti podmorského života na súostrovia Raja Ampat.

Počas plavby budete monitorovať nové potápačské terény, dokumentovať podmorský svet s takými skvostmi ako sú manty, žraloky kobercové, fantastický makrosvet a mnoho ďalších. Budete tiež objavovať vnútrozemie ostrovov, kde žijú domorodí obyvatelia, kde je domov vtákov raja - rajok, budeme pátrať po migrujúcich veľrybách, dokumentovať ostrovnú prírodu, ale tiež relaxovať na rozprávkových plážach, za ktorými vyrastá nepreniknuteľná džungľa a kde vyrastajú hory z pralesnej zelene, v ktorej sa ukrývajú divoké zvieratá.

The Forgotten Island

The Forgotten Island

Južné Maluku je reťazec čarovných ostrovov spájajúcich Ambon a Timor. Oblasť sa vyznačuje krištáľovo čistou vodou, nájdete tu hlboké steny, previsy, krásne a nedotknuté koraly, obrovské vejárovníky a veľké húfy rýb. Je to 1000 kilometrov dlhý reťažec ostrovčekov tiahnúci sa až k Papui. Najznámejšími ostrovmi sú Wetar, Nyata, Amorataun, Nil Desperandum (lokalitu preslávili hlavne žraloky kladivohlavé), Manuku, Tanimbar a ostrov Kei

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Momentálne nie sú naplánované termíny, vyberte si vlastný termín nižšie a my Vám vypracujeme dovolenku na mieru.

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách