Mermaid I
Cena od 2990 €* bez letenky a poplatkov
 • luxusná loď
 • to najlepšie z Indonézie
 • super potápanie
 • pre náročných
Rezervovať

Popis

Komodo, Raja Ampat, Alor, Ambon s loďami Mermaid I a Marmaid II ponúka skvelé potápanie v Indonézii so skúsenou a priateľskou posádkou, ktorá zabezpečuje najlepšie potápanie v Indonézii.

Flotilu Mermaid tvoria dve lode, M/V Mermaid I a M/V Mermaid II. Ide o prvotriedne potápačské safari lode, ktoré brázdia vody na Komode, Maumere, Alore, Bandanské more a Raja Ampat v Indonézii. Spoločnosť PT Indonesia Liveaboards sa snaží svojim zákazníkom ponúknuť čo najlepšie potápanie spojené s vynikajúcim zážitkom z plavby, ktorá sa určite zapíše medzi najexcelentnejšie potápačské dovolenky, aké ste zažili.

Mermaid operuje počas celého roka prihliadnuc na hlavnú sezónu v Juhovýchodnej Ázii. Obe Mermaid I aj Mermaid II v sezóne od novembra do mája prevádzkujú trasu Raja Ampat, na najznámejších lokalitách Wayag, Dampier Strait a Misool. Od júna do októbra sa presúvajú k ostrovu Bali, kde ponúkajú 8-10 dňové plavby na najznámejšiu Indonézsku lokalitu Komodo.

Mermaid I

Po mnohých rokoch skúseností s rôznymi plavidlami vieme, čo bolo potreba na vytvorenie perfektnej potápačskej lode. M/v Mermaid I bola skonštruovaná v roku 1999 profesionálnym tímom v Bangkoku a po dvojročnom úsilí sa stala vlajkovou loďou flotily s kompletnou certifikáciou IMO. Luxusná M/V Mermaid I ponúka kompletné vybavenie o ktorom sa vám ani nesnívalo. Všetkých 8 kabín je plno klimatizovaných a vybavených TV a DVD prehrávačom s jedno alebo dvojlôžkovými posteľami, veľkým úložným priestorom pre šatstvo a vlastnou kúpeľňou s horúcou vodou. Denne je pre vaše pohodlie zabezpečená aj výmena uterákov.

Na lodi sa nachádza kajuta s kráľovskou posteľou, jedna jedno-lôžková a štyri deluxe a dve jednoduché kajuty umiestnené v podpalubí. Všetky kajuty okrem spodných v podpalubí majú vlastnú kúpeľňu, chladničku, panoramatické okno. V spodné kajuty nemajú vlastnú toaletu a chladničku. Všetku kajuty sú plne klimatizované s plochou obrazovkou a DVD prehrávačom. Na lodi sa nachádza potápačská paluba s dvomi rebríkmi a sprchou so sladkou vodou. K dispozícii sú nádrže na oplachovanie techniky. V jedálni sú servírované chutné indonézske a thajské jedlá. Na lodi je aj salón s video a zvukovým zariadením s malou knižnicou. K dispozícii sú ešte dve vonkajšie paluby, jedna tienená s vonkajším posedením na dokonalý relax. NITROX je k dispozícii.


Informácie o lodi

 • Kapacita: 15
 • Posádka: 4
 • Kajuty: 8
 • Dĺžka: 28m
 • Šírka: 7m
 • Elektrina: nie je uvedené
 • Camera rooms: nie je uvedené
 • Kurzy: nie
 • Požičovňa: nie
 • Strava: Plná penzia
 • Vírivka: nie
 • Bar: nie
 • Jedáleň: áno

Všeobecné informácie

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 26-32 C
 • Teplota vody: 26-29 C
 • Letisko: neuvedené

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: nie je uvedené
 • Nitrox: Áno
 • Technické potápanie: nie
 • Teplota vody: 26 - 28 C
 • Viditeľnosť: 15 - 50 m
 • Sezóna: celoročne

Potápanie

 

 

Komodo

Komodo

V južnej časti Komoda nájdeme niekoľko krásnych lokalít, ktorým kraľuje Manta Alley, ako najlepšia lokalita na potápanie s mantami obrovskými. Dvojice skál, o ktoré často búšia vlny sú magnetom pre týchto nádherných morských letcov, s ktorými sa potápať je nezabudnuteľným zážitkom. Tieto zvieratá sa tu zdržujú celoročne a vďaka odľahlosti oblasti tu neoperuje veľké množstvo lodí. Ďalšou úchvatnou lokalitou je Tanjung Loh Sera, kde sa zdržujú pelagické ryby, ploskozubci, tuniaci, karnasy, napoleoni, garupy a  veľké množstvo húfnych rýb. Najväšou výzvou južného Komoda je lokalita Langkoi Rock.

V lokalitách stredného Komoda sú po väčšinu roku kľudné podmienky, ktoré nedávajú priechod silným vetrom z juhu ani zo severu. Na lokalite s názvom Batu Tiga sa dajú pod vodou stretnúť najväčšie pelagické ryby a so šťastím aj s utesovými žralokmi. Charakter dna je rozvrásnený s mnohými prevismi, ktoré tvoria úkryty pre mnohé ryby schovávajúcimi sa tu pred silnými prúdmi. Skutočným klenotom podmorského sveta čo sa života týka je  koralový útes Batubolong. Scenériu pod vodou tu tvoria podmorské veže, prudký svah alebo krásna stena zo severovýchodnej strany, z fauny tu môžete stretnúť útesových žralokov, napoleonov, barakudy, garupy, murény a obrovské karety. Potápanie okolo ostrova Tatawa Besar s veľmi zachovalou koralovou záhradou a zaujímavým svahom zarasteným hubami, je zas vhodné na stretnutie sa s karetami a najväčšími sépiami faraónovými. Za silného prúdu sa tu dá absolvovať prúdový ponor.

Rozľahlá plytčina bližšie ku Komodu je zas charakteristická svojim dnom so súvislou koralovou drťou a ojedinelými koralovými ostrovčekmi. Na Karang Makasar medzi 5 až 20 metrami je šanca stretnúť manty, niekedy dokonca celé ich húfy. Táto lokalita má však svoj klenot, ktorého nájdenie je skutočným šťastím - v plytčinách tu žije niekoľko plachých dugongov. Ďalej sa tu zdržujú siby škvrnité, raje mauricijské, zrnité alebo raje trnovky. Na najjužnejšej časti lokality je v blízkosti malého ostrovčeka nádherná koralová záhrada s veľkým počtom menších druhov koralových rýb a ploskozubcov, ktorí sa tu kŕmia na koraloch.

Severu Komoda dominujú potápačské lokality Crystal Rock a Castle Rock, obidve veľmi obľúbené. Crystal Rock ponúka krásne ponory so šancou na stretnutie sa so žralokmi útesovými, karetami, napoelonmi, murénami, a občas sa tu objavujú aj siby škvrnité. Západná časť tejto skaly je skvostnou lokalitou, ale východná časť má veľmi narušený a rozbitý koralový útes v plytkej vode. O niekoľko sto metrov severne je pod hladinou ukrytý skvost severného Komoda Castle Rock, ktorého vrchol končí päť až sedem metrov pod hladinou, podľa toho či je príliv alebo odliv. Je to najviac zarybnená dosiaľ známa lokalita na Komodských ostrovoch s prekrásnym koralovým porastom. Stretnete sa tu s útesovými žralokmi, húfom kranasov obrovským, karetami pravými, kranasmi císarskými, tuniakmi, napoleonmi.

Maumere–Alor–Banda Sea–Ambon

Maumere–Alor–Banda Sea–Ambon

Maumere sa nachádza na východném pobreží ostrova Flores, a ponúka potápanie na stenách s vynikajúcou viditeľnosťou, s krásnymi koralmi s obrovskými gorgóniami. Koralové útesy sú plné života a vyskytuje sa tu veľa druhov rýb a žralokov, ojedinelé  nie sú ani delfíny a manty. Alor je indonézska klasika, ponúka potápanie s nádhernou podvodnou scenériou, so skalnými útesami a vrcholkami s bujným životom. Bandské more je od civilizácie vzdialenejšia lokalita, vďaka čomu sa tu nachádzajú nedotknuté živé útesy, obrastené nádhernými mäkkými koralmi. Ambon je rajom pre milovníkov podvodných živočíchov. Objavovať tu  môžete množstvo endemických druhov z pomedzi makro živočíchov.

Raja Ampat

Raja Ampat

Raja Ampat v preklade "Štyria králi" je označenie pre štyri súostrovia z "vtáčej hlavy" západnej Papui v Indonézii. Waigeo na severe a Batanta, Salawati a Misool na juhu. Súostrovie sa nachádza na severozápadnom cípe Indonézie a leží v srdci koralového trojuholníka, najviac biologicky rôznorodého morského regiónu na Zemi. Nájdete tu až 75% všetkých známych druhov koralov a rozmanitý morský život. Diverzita podmorského života je tu podľa výskumu organizácie Conservation International najrozmanitejšia na svete s najbohatšími ekosystémami koralových útesov. Masívne koralové kolónie sú plné života a bez známok zničenia aj vďaka nepatrným rušivým vplyvom zo strany človeka. 1309 druhov rýb, 537 druhov koralov a 700 druhov mäkkýšov - to sú čísla hovoriace o rozmanitosti podmorského života na súostrovia Raja Ampat.

Počas plavby budete monitorovať nové potápačské terény, dokumentovať podmorský svet s takými skvostmi ako sú manty, žraloky kobercové, fantastický makrosvet a mnoho ďalších. Budete tiež objavovať vnútrozemie ostrovov, kde žijú domorodí obyvatelia, kde je domov vtákov raja - rajok, budeme pátrať po migrujúcich veľrybách, dokumentovať ostrovnú prírodu, ale tiež relaxovať na rozprávkových plážach, za ktorými vyrastá nepreniknuteľná džungľa a kde vyrastajú hory z pralesnej zelene, v ktorej sa ukrývajú divoké zvieratá.

Raja Ampat - Lembeh

Raja Ampat - Lembeh

Lembeh je lokalita známa predovšetkým pre "muck diving" a hľadanie makro živočíchov, v kombinácii s Raja Ampat je dokonalým spojením nadšencov morskej biológie. Vďaka jedinečnej polohe je Lembeh potápateľný počas celého roka. Pred silnými prúdmi je táto lokalita chránená  a dokonale si tu užijete makro potápanie. Monzúny a veľké vlny sú tu zriedkavé, čím poskytujú dobré podmienky na celoročné potápanie. Okrem critter a muck divingu sa vo vodách Lembehu nachádzajú bohaté koraly s húfmi barakúd a iných druhov rýb, niekedy je možné vidieť aj manty alebo veľrybích žralokov.

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Momentálne nie sú naplánované termíny, vyberte si vlastný termín nižšie a my Vám vypracujeme dovolenku na mieru.

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách