Indo Aggressor
Cena od 2990 €* bez letenky a poplatkov
 • loď pre menšie skupiny
 • to najlepšie z Indonézie
 • vynikajúci servis
 • vhodné aj pre fotografov
Rezervovať

Popis

Zažite čaro Aloru, zhluku malých sopečných ostrovov nachádzajúcich sa na východe súostrovia Flores v južnej Indonézii. Safari plavba začína v Maumere, hlavnom meste Flores, kde kotví drevená loď Komodo Dancer.

Aggressor Fleet

Poslaním flotily Aggressor je zabezpečiť potápajúcim pasažierom bezpečné a zážitkové potápanie. Liveaboardy sa plavia na najlepší potápačských lokalitách sveta. Operátor Aggressor Fleet vznikol v roku 1984 s cieľom stať sa najväčším a najúspešnejším liveaboard operátorom na svete. Dnes si z ponuky môžete vybrať z desiatok fascinujúcich potápačských miest.

Indo Aggressor

Loď Indo Aggressor bola postavená americkým námorníctvom so štandardom A.B.S s kompletným bezpečnostným vybavením. Všetky kajuty majú vlastnú klimatizáciu a kúpeľňu. K dispozícii sú aj uteráky. Na palube je zabezpečená strava formou plnej penzie s malými snakmi počas dňa, s ponukou ľahkých alkoholických nápojov. Indo Aggressor má kapacitu pre 16 hostí v komfortných kajutách. Na palube sa ďalej nachádza priestranný salón s jedálňou, slnečná paluba vybavená ležadlami. V salóne sa štandardne nachádza TV s DVD prehrávačom. Nitrox je na palube k dispozícii za poplatok.

Indo Aggressor ponúka 7, 10 a 11 dňové plavby s itinerárom prispôsobeným dĺžke pobytu.

 • 
Komodo hlboký juh (7 nocí)

 • Bali, Tulamben, južná Sumbawa a Komodo (11 nocí)

 • Komodo (10 nocí)

Poplatok za vstup do národného parku Alor nie je v cene zájazdu a hradí sa priamo na lodi $150. Na lodi je možné platiť kreditnou kartou, za platbu sa účtuje poplatok vo výške 2,5%.

Na Indo Aggressor sa nalodíte z mesta Maumere na Floreských ostrovoch. Letisko Wai Oti Airport je dostupné priamym letom z Bali z Denpasar Airport. Transport z letiska a na letisko je v zabezpečený a je v cene zájazdu.

Zažite čaro Aloru, zhluku malých sopečných ostrovov nachádzajúcich sa na východe súostrovia Flores v južnej Indonézii. Safari plavba začína v Maumere, hlavnom meste Flores, kde kotví drevená loď Indo Aggressor. Preskúmajte to najlepšie z týchto na živočíchy bohatých vôd Floreského mora. Trasa cez Alor je dostupná len niekoľko mesiacov v roku. Počas desiatich nocí preskúma loď Komodo Dancer reťazec ostrovov medzi Flores a Alor až hlboko ku východnej Nusa Tenggara. Krištáľovo čistá voda, vzrušujúce driftové potápanie pozdĺž stŕmych stien, oslňujúce koralové záhrady a očarujúce makro živočíchy tvoria jeden z najrozmanitejších ekosystémov na Zemi. "East Flores" a oblasť Aloru by mali byť na zozname každého vášnivého a dobrodružného potápača vyhľadávajúceho niečo nezvyčajné. Nechajte sa previesť mimo vychodených trás podmorského sveta, na miesta, kde nie je vybudovaná takmer žiadna infraštruktúra a zažite nefalšované divoké dobrodružstvo.

Miesto známe pre žiarivé a zdravé útesy, stŕme steny, jaskyne, plochy s čiernym pieskom, krásne koralové záhrady a zaujímavé morské živočíchy. Teplota vody sa pohybuje v rozpätí 20 na severe až 28 C na juhu. Odporúčaný je 3-5 mm neoprén s kuklou a reefový hák.

Zaujímavé lokality: Kal's Dream, Sharks Galore, The Twilight Zone

Informácie o lodi

 • Kapacita: 16
 • Posádka: 18
 • Kajuty: 7
 • Dĺžka: 30m
 • Šírka: 8m
 • Elektrina:  110V a 220V
 • Camera rooms:  áno
 • Kurzy: nie
 • Požičovňa: nie
 • Strava: Plná penzia
 • Vírivka: nie
 • Bar: nie
 • Jedáleň: áno

Všeobecné informácie

 • Sezóna: marec-december
 • Teplota vzduchu: 26-32 C
 • Teplota vody: 20-28 C
 • Letisko: Wai Oti Airport  (WATC)

Potápanie

 • Potápačské certifikáty: nie je uvedené
 • Nitrox: Áno
 • Technické potápanie: nie
 • Teplota vody: 20 - 28 C
 • Viditeľnosť: 15-40 m
 • Sezóna: marec-december

Potápanie

 

 

Komodo

Komodo

V južnej časti Komoda nájdeme niekoľko krásnych lokalít, ktorým kraľuje Manta Alley, ako najlepšia lokalita na potápanie s mantami obrovskými. Dvojice skál, o ktoré často búšia vlny sú magnetom pre týchto nádherných morských letcov, s ktorými sa potápať je nezabudnuteľným zážitkom. Tieto zvieratá sa tu zdržujú celoročne a vďaka odľahlosti oblasti tu neoperuje veľké množstvo lodí. Ďalšou úchvatnou lokalitou je Tanjung Loh Sera, kde sa zdržujú pelagické ryby, ploskozubci, tuniaci, karnasy, napoleoni, garupy a  veľké množstvo húfnych rýb. Najväšou výzvou južného Komoda je lokalita Langkoi Rock.

V lokalitách stredného Komoda sú po väčšinu roku kľudné podmienky, ktoré nedávajú priechod silným vetrom z juhu ani zo severu. Na lokalite s názvom Batu Tiga sa dajú pod vodou stretnúť najväčšie pelagické ryby a so šťastím aj s utesovými žralokmi. Charakter dna je rozvrásnený s mnohými prevismi, ktoré tvoria úkryty pre mnohé ryby schovávajúcimi sa tu pred silnými prúdmi. Skutočným klenotom podmorského sveta čo sa života týka je  koralový útes Batubolong. Scenériu pod vodou tu tvoria podmorské veže, prudký svah alebo krásna stena zo severovýchodnej strany, z fauny tu môžete stretnúť útesových žralokov, napoleonov, barakudy, garupy, murény a obrovské karety. Potápanie okolo ostrova Tatawa Besar s veľmi zachovalou koralovou záhradou a zaujímavým svahom zarasteným hubami, je zas vhodné na stretnutie sa s karetami a najväčšími sépiami faraónovými. Za silného prúdu sa tu dá absolvovať prúdový ponor.

Rozľahlá plytčina bližšie ku Komodu je zas charakteristická svojim dnom so súvislou koralovou drťou a ojedinelými koralovými ostrovčekmi. Na Karang Makasar medzi 5 až 20 metrami je šanca stretnúť manty, niekedy dokonca celé ich húfy. Táto lokalita má však svoj klenot, ktorého nájdenie je skutočným šťastím - v plytčinách tu žije niekoľko plachých dugongov. Ďalej sa tu zdržujú siby škvrnité, raje mauricijské, zrnité alebo raje trnovky. Na najjužnejšej časti lokality je v blízkosti malého ostrovčeka nádherná koralová záhrada s veľkým počtom menších druhov koralových rýb a ploskozubcov, ktorí sa tu kŕmia na koraloch.

Severu Komoda dominujú potápačské lokality Crystal Rock a Castle Rock, obidve veľmi obľúbené. Crystal Rock ponúka krásne ponory so šancou na stretnutie sa so žralokmi útesovými, karetami, napoelonmi, murénami, a občas sa tu objavujú aj siby škvrnité. Západná časť tejto skaly je skvostnou lokalitou, ale východná časť má veľmi narušený a rozbitý koralový útes v plytkej vode. O niekoľko sto metrov severne je pod hladinou ukrytý skvost severného Komoda Castle Rock, ktorého vrchol končí päť až sedem metrov pod hladinou, podľa toho či je príliv alebo odliv. Je to najviac zarybnená dosiaľ známa lokalita na Komodských ostrovoch s prekrásnym koralovým porastom. Stretnete sa tu s útesovými žralokmi, húfom kranasov obrovským, karetami pravými, kranasmi císarskými, tuniakmi, napoleonmi.

Maumere–Alor–Banda Sea–Ambon

Maumere–Alor–Banda Sea–Ambon

Maumere sa nachádza na východném pobreží ostrova Flores, a ponúka potápanie na stenách s vynikajúcou viditeľnosťou, s krásnymi koralmi s obrovskými gorgóniami. Koralové útesy sú plné života a vyskytuje sa tu veľa druhov rýb a žralokov, ojedinelé  nie sú ani delfíny a manty. Alor je indonézska klasika, ponúka potápanie s nádhernou podvodnou scenériou, so skalnými útesami a vrcholkami s bujným životom. Bandské more je od civilizácie vzdialenejšia lokalita, vďaka čomu sa tu nachádzajú nedotknuté živé útesy, obrastené nádhernými mäkkými koralmi. Ambon je rajom pre milovníkov podvodných živočíchov. Objavovať tu  môžete množstvo endemických druhov z pomedzi makro živočíchov.

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Momentálne nie sú naplánované termíny, vyberte si vlastný termín nižšie a my Vám vypracujeme dovolenku na mieru.

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách