M/Y Sea Story
Cena od 1220 €* bez letenky a poplatkov
 • aj pre začiatočníkov
 • ideálne pre skupiny
 • super potápanie
 • nitrox 
Rezervovať

Popis

M/Y Sea Story

M/Y Sea Story je luxusná 44 m dlhá potápačská loď, dostatočne veľká, aby sa tam pohodlne zmestilo až 32 pasažierov v 18 dvojlôžkových kajutách, z ktorých každá je vybavená klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. Pre páry sú k dispozícii aj štyri novomanželské apartmány. K vybaveniu na palube patrí samostatný salónik a reštaurácia, ktoré sú klimatizované. V salóniku je bar, chladnička, TV a hudobný zvukový systém, zatiaľ čo reštaurácia ponúka ozajstný kulinársky zážitok.

Technická špecifikácia

Rok výstavby: 2022
Kategória lode: Motorová jachta
Registračný prístav: Safaga, Egypt.
Rozmery: Dĺžka 44 m, Šírka 9 m
Materiál trupu: drevo
Materiál nadstavby: Drevo
Posádka: 12 osôb: kapitán, strojný inžinier, 2 hlavný kuchár, 2 čašníci a 6 námorníkov.
Motory: 2 x Doosan, každý 1000 HP
Rýchlosť: 14 uzlov
Generátory: 3 (2 x 125 kW – 1 x 100 kW)
Kompresory: 3 x Coltri 315 lt.
Nitrox: Systém Nitrox
Zodiac: 1 rýchlostný čln 6,5 m, prívesný motor 100 HP každý.
1 rýchlostný čln 5,5 m, prívesný motor 40 HP každý.
Bezpečnostné vybavenie: Výstražný a hasiaci systém; hasiace prístroje; záchranné vesty v každej kabíne; dva bezpečnostné rafty po 25 osôb.
Sladká voda: Odsoľovacia jednotka na 22 000 l. sladkej vody. + 2 výrobníky vody 12000 l za deň
Navigácia a komunikácia: VHF rádio, DSC, GPS, radar, echo hĺbkoměr. Epirb
Počet palúb: 4
Počet pasažierov: 36
Ubytovanie: 18 x dvojlôžkových kajut s klimatizáciou a vlastným sociálnym zariadením. (8 kajút na prízemí, 4 kajuty na hlavnej palube, 2 kajuty na hornej palube a 4 novomanželské suity)
Vybavenie salónika: Oddelený salónik, Klimatizácia, Bar, Chladnička, TV, Hudobné ozvučenie, DVD
Stravovanie: Samostatná reštaurácia, klimatizácia

Informácie o liveaboarde:

 • Kapacita: 32
 • Posádka: 12
 • Kajuty: 18
 • Dĺžka: 44 m
 • Šírka: 9 m
 • Elektrina: 220V
 • Camera rooms:
 • Kurzy:
 • Požičovňa:
 • Strava: plná penzia
 • Vírivka: áno
 • Bar: áno
 • Jedáleň: áno

Všeobecné informácie:

 • Sezóna: celoročne
 • Teplota vzduchu: 30°C
 • Teplota vody: 26-29°C

Potápanie

Severná trasa

Severná trasa

Smerom od severu na východ Sinajského polostrova sa rozprestiera Tiranská úžina. Jej súčasťou sú štyri koralovú útesy: Gordon, Thomas, Woodhouse a Jakcson Reef. Gordon reef pozostáva z koralových vežičiek  obkolesených piesočným dnom, na ktorom je možné niekedy pozorovať spiacich žralokov. Koraly v tejto časti sú krásne farebné a zachovalé. Život tu nie je až tak bohatý ako v ostatných častiach Tiranu, ale narazíte tu na obrovské murény, papagájovce, snaperov, napoleónov. Thomas Reef pozostáva z hlbochých kaňonov a je najmenším útesom na Tirane. Rastú tu najkrajšie mäkké koraly v okolí celého Sinajského polostrova. Morský život sa tu sústreďuje prevažne na plytčinách. Woodhouse Reef je tiahnuci sa útes zo severovýchodu na juhozápad. Veľmi časté sú tu prúdy, ktoré vytvárajú skvelé podmienky na driftové potápanie. Vyskytujú sa tu aj pelagické druhy - tuniaky, snaperi, kance a stovky útesových rýb. Na severnom okraji Jakson reef leží vrak nákladnej lode, z ktorej sa zachovalo už len torzo. Útes je obrastený krásnymi mäkkými aj tvrdými koralmi a vyzdobený je gorgóniami. Silný prúd do oblasti prináša živiny, vďaka čomu sa tu zdržujú aj pelagické druhy - barakudy a občas aj žraloky. Lokality sú len orientačné. Presná trasa a výber miesta ponorov závisí od aktuálnych podmienok na mori.

**VEZMITE PROSÍM NA VEDOMIE**

Toto je ukážka typu itinerára pre túto oblasť Červeného mora a plánované lokality na potápanie a navrhovanú trasu nemožno zaručiť. Počasie môže ovplyvniť všetky miesta ponorov a itinerár, konečnú trasu a rozhodnutie potápať sa je na absolútnom uvážení kapitána a potápačských sprievodcov.

Severná trasa vraky

Severná trasa vraky

Dno Červeného mora je pohrebiskom niekoľkých  významných vrakov. Štyri sa nachádzajú pri útese Abu Nuhas, kadiaľ povedie severná trasa. Na dne odpočíva grécka prepravná loď Giannis D, ktorá narazila na útes 19. apríla 1984 a na to sa potopila. Teraz odpočíva v na dne v hĺbke 27 metrov a poskytuje útočisko podmorskému životu. Vrak je sa dá bezpečne penetrovať, nachádza sa tu dosť východov. Celý vrak leží v 45 stupňovom uhle. 

Parník Carnatic narazil to útesu v roku 1869 a potopil sa deň po náraze Leží v hĺbke 26 metrov. Vrak je rozlomený na dve časti. Kapitánsky mostík je obrasteným farebnými mäkkými koralmi a tvorí perfektnú kulisu pre fotografovanie. Vrak Carnatic je prístupný aj na penetráciu. Ďalšia prepravná loď Dunraven prevážala prevažne korenie a drevo nabehla na útes Shaab Mahmoud v apríli 1876, keď mala naložený tovar z Indického Bombaja do Newcastlu. Loď sa potopila veľmi rýchlo a po dopade na morské dno sa rozlomila na dve časti. Vrak leží obrátene v hĺbke 28 metrov. V zadnej časti vraku sa nachádzajú celkom zachovlé vrtule a kormidlo, ktoré sú porastené koralmi.

Nákladná loď, ktorá v minulosti niesla názov Livorno, bola postavená v Anglicku v roku 1909. Tento 91 metrov dlhý a 13 metrov široký dopravník brázdil more medzi Anglickom a Severnou Európou. Medzi rokmi 1920 a 1935 Angličania loď predali Grékom, ktorí ju pomenovali SS Turkia. V máji 1941 bola SS Turkia na ceste z New Yorku do gréckeho mesta Pireus. V nákladom priestore boli uložené výbušniny, zbrane, uhlie a vojenské vozidlá. Blízko Suezského prieplavu sa loď potopila, keď na palube vznikol požiar, alebo ju zasiahla bomba, dodnes to nie je jasné. Vrak leží v hĺbke medzi 10-24m. SS Turkia je dostupná aj na penetráciu.

Britská ozbrojená námorná loď SS Thislegorm sa potopila počas 2. svetovej vojny na ceste z Glasgowa do Alexandrie. Loď prepravovala lokomotívy, tanky, motocykle a mnoho ďalšieho vojnového vybavenia. Vrak objavil svetoznámy bádateľ Jacques-Yves Cousteu na základe informácie od miestneho rybára, ktorému sa podarilo z útrob lode vytiahnuť motorku, kapitánsky trezor a lodný zvon. Vrak je vo veľmi zachovalom stave a je dostupný aj na penetráciu. Vo vnútorných palubách lode sa stále nachádza prepravovaný náklad - nákladné automobily, pušky, čižmy, motocykle. V prípade dobrej viditeľnosti je možné na ľavom boku vidieť aj lokomotívu. Okolie vraku priťahuje množstvo druhov rýb, medzi ktorými môžete vidieť aj barakudy, tuniaky, perutínov a pozor si treba dávať na ťažko viditeľných odrancov, občas priplávajú aj korytnačky. Vrak leží v hĺbke 21-30 metrov.

Morský park Ras Mohammed má toho veľa čo ponúknuť. Shark Reef, Jolanda Reef sú nádherné živé koralové plošiny v hĺbek 10-20 metrov. Stena útesu sa zvažuje až do hĺbky 200 metrov. Morský život je tu bohatý, nájdete tu množstvo druhov exotických rýb rôznych veľkostí a ak sa vám pošťastí, možno skoro ráno narazíte aj na žraloky. Nachádzajú sa tu pozostatky z náklady z cyperskej lode Jolanda, ktorá nabehla na plytčinu v roku 1980. Nachádza sa tu voľno pohodená keramika - toalety, vaňa, rúrky.

**VEZMITE PROSÍM NA VEDOMIE**

Toto je ukážka typu itinerára pre túto oblasť Červeného mora a plánované lokality na potápanie a navrhovanú trasu nemožno zaručiť. Počasie môže ovplyvniť všetky miesta ponorov a itinerár, konečnú trasu a rozhodnutie potápať sa je na absolútnom uvážení kapitána a potápačských sprievodcov.

 

Rezervácia

Vyberte si potápačskú dovolenku snov. Zvoľte si termín, vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať.

Vyberte si z plánovaných termínov:

DátumTrasaPočet nocíCenaDostupnosťRezervácia
27.07. – 03.08.2024Severná trasa71 220,00 €voľnéchcem ísť
03.08. – 10.08.2024Severná trasa71 220,00 €voľnéchcem ísť
17.08. – 24.08.2024Severná trasa71 220,00 €voľnéchcem ísť
24.08. – 31.08.2024Severná trasa71 220,00 €voľnéchcem ísť
31.08. – 07.09.2024Severná trasa71 220,00 €voľnéchcem ísť
07.09. – 14.09.2024Severná trasa71 220,00 €voľnéchcem ísť
14.09. – 21.09.2024Severná trasa71 220,00 €voľnéchcem ísť

Galéria

Fotogaléria

Hodnotenie

Krok č. 1: Napíšte Vašu recenziu k tomuto ubytovaniu

*****Hodnotenie služieb
*****Hodnotenie vybavenia ubytovania
*****Hodnotenie kvality prístupu k moru/vlekom/atrakciám
Pre zadanie nulového hodnotenia použite kombináciu klávesy Ctrl a kliku myšou na hviezdičky.
K Vašej recenzii môžete vložiť 4 fotografie vo formáte .jpg, .png alebo .gif. Ku každej fotografii môžete vložiť aj krátky text.

Newsletter

Zadajte svoju e-mailovú adresu a dozviete sa viac o našich akciách a novinkách